Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Vinná réva
Nejchladnější měsíce roku nejsou vhodným termínem pro řez vinné révy.

Neořezaný keř révy vinné snáší zimní mrazy lépe, než keř ořezaný.

V tomto zimním období je čas na zvelebování a vylepšování vinného sklípku - vytvoření zákoutí pro příjemné posezení, abychom při degustaci nemuseli jen postávat.

Na zahradě je možné naplánovat a začít realizovat pergolu se zahradním posezením pro letní měsíce krytou révovými keři. Dále naplánovat použití révových keřů pro zkrášlení a zakrytí velkých nebo nevzhledných plotů, pohledů nebo zdí, zejména těch s jižní orientací. Při správném zapěstování a pečlivém vedení a ošetřování révy (zelené práce), lze takto získat i hrozny špičkové kvality.

Postřehy k pěstování vinné révy na pergolách shromážděné praxí najdete v článku Pavla Pavlouška viz. časopis Zahrádkář 2010/2. Pokud navíc chcete pergolu zastřešit a nevíte si rady poradíme vám v článku Čím zastřešit pergolu viz. Zahrádkář 2008/4.Rada pro: 9. LEDEN