Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Letničky
Připravte se na výsev.

Pod sklo - do skleníku, pařeniště nebo na jiných vyhovujících místech, můžete začít vysévat letničky vyžadující kratší dobu předpěstování: letní astry (Callistephus), afrikány (Tagetes), plamenky (Phlox drummondii), ostálky (Zinnia) a letničky pro suchou vazbu z nichž mnohé se dají vysévat v teplejších oblastech přímo na záhon. Kvetou pak ale později a dávají tak i menší výnos sušených květů: smil listenatý - slaměnka (Helichrysum bracteatum), smilek růžový (Acroclinum roseum) a smilek - časovka (Rhodante manglesii), pískožil (Ammobium), suchokvět (Xeranthemum), limonka - statice (Limonium), dále i babelka (Moluccella laevis), pestrovka (Gomprena globosa) a řada okrasných jednoletých trav.
Mnohé letničky - zejména druhy nesnášející přepichování, je dobré vysévat přímo do květináčků: hrachory, povíjnice (Pharbitis), fialy šedé (Mathiola incana).


Rada pro: 26. BŘEZEN