hlavička

Výstavy a příbuzné akce

Organizace Českého zahrádkářského svazu pořádají každoročně téměř 700 místních či regionálních výstav. Takto velké množství výstav se neobejde bez mnoha hodin obětavé práce členů ZO a ÚS na jejich přípravě, za kterou jim patří velké poděkování. Ústředí ČZS se podílí na velkých celostátních výstavách, kde soustřeďuje květiny a výpěstky od mnoha předních pěstitelů jak z řad členů Svazu tak i profesionálů.

Některá velká výstaviště tradičně poskytují členům ČZS zajímavé slevy na vstupném.

Velkému zájmu se těší i různá školení a instruktáže, které pořádají jednotlivé organizace ČZS. Také zahradnické firmy pořádají odborné a prezentační akce pro širokou zahrádkářskou veřejnost, které stojí za vaši pozornost.

Všechny výstavy a obdobné akce, které nám byly nahlášeny, najdete v následujícícm seznamu. Pokud zde hledaná výstava není uvedena, je možné že již skončila, nebo se nekoná každý rok, podívejte se proto do seznamu uplynulých výstav. Je možné, že o výstavě ještě nevíme, pak nám prosím podejte zprávu.

Výstavy pořádané v roce 2020

 

 

Právě probíhají

 

Fuchsie v Liberci

Liberec, Staré Pavlovice
1.7.-15.8.
logo

Tradiční výstava květin - vystaveno bude 1300 fuchsií, 400 pelargónií, 140 kultivarů achimnes. Prodej mladých rostlin. Otevřeno každý den mimo středu 10-18 hodin. Vstup zdarma.

Více info o výstavě a sortimentu na www.fuchsieliberec.cz nebo tel. 606 417 249
Místo konání: Zahradnictví  Jiří Pevný, Hrdinů 590/36 Liberec 12, Staré Pavlovice.

 

 

ČERVENEC - 2020

 

Výstava starých odrůd ovoce - pozdní třešně, meruňky a další letní ovoce

Praha 4, Dům ochránců přírody, Michelská 5
10.12. 7.
Český svaz ochránců přírody srdečně zve všechny příznivce starých odrůd ovocných stromů
na výstavu plodů pozdních třešní, meruněk a dalších aktuálně zrajících druhů.
Výstava představí ovoce odrůd zastoupených v genofondových plochách a záchranných
sortimentech starých ovocných stromů. Vstup na výstavu je zdarma. 

ZAHRADA VYSOČINY

Žirovnice - Zámek
byla zrušena
logo

Výstava byla zrušena

Květy 2019

Lysá nad Labem - výstaviště
16.-19. 7.
logo

Celostátní výstava květin a zahradnické trhy. Expozice a květinová aranžmá Českého zahrádkářského svazu, a to na ploše 2.160 m2

Souběžná výstava FESTIVAL UMĚNÍ 2020 - 5. výstava českých umělců a řemeslníků, skla, keramiky a porcelánu.

Výstava bonsají Tábor

Tábor, Botanická zahrada
17.-19. 7.
Pořádá Táborské sdružení Bonsajistů v prostorách Botanické zahrady při VOŠ a SZeŠ Tábor
 • komentované prohlídky
 • tvorba vlastní bonsaje
 • ukázka čajového obřadu
 • ukázky tvarování bonsají
 • odborné poradenství
 • prodej bonsají a materiálu
Otevřeno 8-18 hod. 

Výstava denivek

Hlavňovice
18.-19. 7.
ČZS a Pavel Novák vás zvou na výstavu denivek do Hlavňovic - 18. a 19. července (sobota a neděle), 10:00 -16:00 hod. v restauraci „U Jelena”, Hlavňovice 28 (v okrese Klatovy nedaleko Velhartic a Sušice).
Vystaveny budou zejména velkokvěté až obří kultivary v neskutečně krásných barvách i s novinkami posledních let. Součástí výstavy bude prodej přebytků DENIVEK, KOSATCŮ, LILIÍ, TULIPÁNŮ, OKRAS. ČESNEKŮ, GLADIOL, KROKUSŮ a také objednávka vystavených denivek pro jaro 2020. Odborné poradenství zajištěno po celou dobu akce. Vstupné dobrovolné.

Výstava denivek

Chudenice - zámek
25.-26. 7.
logo Starý Czerninský zámek a muzeum J. Dobrovského Chudenice zvou na VÝSTAVU DENIVEK 23. a 24. července 2020, 10-16 hod. Zámek Chudenice, U Černínského zámku 1, CHUDENICE Vystaveno bude spousta odrůd denivek v překrásných barevných kombinacích. Součástí výstavy bude prodej velkého množství přebytků DENIVEK, KOSATCŮ, TULIPÁNŮ, LILIÍ OKRASNÝCH ČESNEKŮ, GLADIOL, KROKUSŮ a také objednávka vystavených odrůd denivek pro jaro 2020. Odborné poradenství zajištěno po celou dobu akce. Vstupné dobrovolné.

Výstava květin

Pohled
25.-26. 7.
Základní organizace Českého zahrádkářského svazu v Pohledu srdečně zve na 48. ročník VÝSTAVY KVĚTIN. Výstava se koná v prostorách zámku v Pohledu u Havlíčkova Brodu.
HLAVNÍ EXPOZICE VÝSTAVY: RŮŽE, MEČÍKY, FUCHSIE, BONSAJE
Pro návštěvníky je připraven prodej širokého sortimentu trvalek, okrasných keřů, pokojových květin, kaktusů, citrusů a cibulovin. Roubování citrusů na donesené semenáče. Výstavu dále doplní expozice i prodej užitkové i dekorativní keramiky, přírodní kosmetiky, perníčků, čajů, háčkovaných výrobků, papírové krajky a šperků.
Vstupné 30 Kč, děti 5 Kč

Fotogalerie z minulých výstav na: www.obecpohled.cz 

Zahrada Věžky - léto 2020

Věžky u Kroměříže
31.7.-2.8.
logo

Tradiční výstava pro zahrádkáře. Uvidíte:

  • široký výběr květin, ovoce a zeleniny
  • okrasné rostliny, ovocné keře a stromy
  • potřeby a pomůcky pro zahradu a dům

 

 

SRPEN - 2020

 

Floria léto 2020

Kroměříž
8.-9. 8.
logo
Celostátní prodejní výstava pro všechny zahradníky a zahrádkáře.
Unikátní expozice tisíců květin. Nakoupíte vše potřebné pro dům a zahradu. Expozice kaktusů, sukulentů a balkonových rostlin. Výstava drobného zvířectva a okrasného ptactva. Ukázka moderní i historické zemědělské techniky.

Květy Volyně 2020

Volyně
8. a 9. 8.
logo Výstavu pořádá Specializovaná základní organizace Českého zahrádkářského svazu pěstitelů lilií MARTAGON Praha ve spolupráci s příspěvkovou organizací Volyňská kultura) www.martagon-lilie.cz

Výstavu v době místní pouti plánujeme uskutečnit za podobných podmínek jako v minulých letech. Kromě pozdně kvetoucích lilií budou vystaveny další okrasné květiny, jako jsou mečíky, jiřiny, růže, fuchsie, sukulenty, bonsaje apod. Letos se bude konat už 19. ročník.
 
Tradiční součástí výstavy jsou díla umělců - své nové obrazy přislíbil vystavit malíř Valentin Horba a sochy Jitka Křivancová. Instalace květin bude v pátek odpoledne až podvečer 7. srpna v Pošumavské tržnici a Malé galerii ve Volyni. Instalaci obrazů je třeba provést před instalací květin.

Pro veřejnost bude výstava přístupna v sobotu 8. srpna od 10 do 19 hodin a v neděli 9. srpna 2020 od 9 do 17 hodin.

16. okresní zahrádkářská výstava

Teplice nad Metují
14.-15. 8.
Základní organizace Českého zahrádkářského svazu v Teplicích nad Metují pořádá  ve spolupráci s územním sdružením ČZS okresu Náchod a Městem Teplice nad Metují 16. okresní zahrádkářskou výstavu ve dnech 14. - 15. srpna 2020.
  Na výstavě budou expozice zahrádkářských organizací okresu Náchod, specializovaných organizací citrusářů, kaktusářů, bonsajistů, květinářů a dalších partnerských organizací.
  Neméně zajímavé ukázky prací historických řemesel. V přilehlém parku stánkový prodej zahrádkářských potřeb, rostlin a mnoho dalšího. Bohatý doprovodný program: denně hudební koncerty, odborná poradna, prodej zahrádkářských potřeb. Atrakce pro děti, jezdecké koně, jízda kočárem.
Výstava bude otevřena denně od 8 do 18 hodin, v sobotu do 19 hodin.
Vstupné 50,- Kč, děti do 15 let zdarma, vstupenka platí po celou dobu konání výstavy.

V případě Vašeho zájmu o bližší informace včetně ubytování se na nás obraťte:
e-mail: grohovi@tiscali.cz, tel.: 603 541 225
Srdečně Vás zvou pořadatelé.

45. letní výstava květin

Staňkov, Lidový dům
14.-16. 8.

ČZS Staňkov ve spolupráci s Městem Staňkov pořádá tradiční, již 45.výstavu květin ve dnech 14.- 16.8.2020 v Lidovém domě ve Staňkově. Hlavní expozicí budou jiřinky, mečíky, bonsaje.
Součástí 45. letní výstavy bude prodej širokého sortimentu zahrádkářských výpěstků, zboží od různých prodejců, odborné poradenství. Občerstvení zajištěno.
Otevřeno v pátek od 14.00-18.00 hodin a v sobotu a v neděli od 8.00 hod - 18.00 hod.

Lidový dům se nachází ve východní části města. Motoristé odbočí z hlavní silnice směrem na Koloveč a za mostem a kostelem doleva (ul. Dělnická 235).

IV. mezinárodní výstava mečíků

Neznašov, KD
15.-16. 8.
Členové specializované organizace GLADIRIS ČZS a obec Všemyslice za podpory Skupiny ČEZ pořádají mezinárodní výstavu mečíků Neznašově u Týna nad Vltavou. V 1000 vázách bude vystaven nejnovější světový sortiment mečíků. Výstavu doplní naučná expozice včelařů, prodej medu. Bezbarierový vstup. VSTUPNÉ - ZDARMA. Otevřeno 9:00 - 18:00 hodin.

Letní výstava u příležitosti šlapanických slavností

Šlapanice u Brna, orlovna na náměstí naproti kostela
15.-16. 8.
logo
ZO ČZS Šlapanice pořádá ve dnech 15. a 16. 8. 2020 tradiční Letní výstavu ovoce, zeleniny a květin při příležitosti šlapanických slavností. Výstava se koná v budově orlovny od 8-18 hod.
Výstava je organizována za podpory Města Šlapanice a MZe.

Flora Olomouc - letní etapa

Olomouc, výstaviště
20.-23. 8.
logo Záplava nádherných květů právě vrcholícího léta i bohatý a atraktivní doprovodný program.
Letní zahradnické trhy
Nabídnou široký sortiment květin, rostlin, semen, zahrádkářských pomůcek či hobby potřeb. Chybět nebudou ani atrakce pro děti.
 

Výstava růží

Tábor, Botanická zahrada
21.-23. 8.
Výstava růží bude probíhat v termínu 21.-23.8. od 10 hod. do 18 hod. Pořáda Botanická zahrada při VOŠ a SZeŠ Tábor, Nám. T. G. Masaryka 788. 
Vystaven bude široký sortiment růží. Poradenství v péči a pěstování růží. Soutěž o nejkrásnější růži výstavy. Dětský koutek a výherní kvíz.

Výstava ovoce, zeleniny a květin

Rotava - Sál Slovanského domu
22. a 23. 8.
Základní organizace ČZS v Rotavě vás zve na výstavu, která se koná 22.8. od 9.00 do 17.00 hodin a 23.8. od 9.00 do 16.00 hodin.
Na výstavě budou také vystaveny práce dětí MŠ, družiny ZŠ, kroužku Tvořílek při KIC Rotava, obrázky z naší soutěže a výrobky kutilů. Výstava bude letos součástí oslav města Rotavy.
Na návštěvu široké veřejnosti se těší výbor ZO ČZS Rotava.

ZEMĚ ŽIVITELKA

České Budějovice - výstaviště
27. 8. – 1. 9.
logo

Mezinárodní agrosalon. Obnova a rozvoj venkova, rostlinná a živočišná výroba, zemědělská technika, potravinářská výroba, lesní a vodní hospodářství, zahradnictví a pěstitelství, služby pro zemědělství, ostatní.

Expozice  ÚS ČZS Jihočského kraje.s výpěstky květin, ovoce a zeleniny.

Pelhřimovská pouť

Pelhřimov, Radnice
29.-30. 8.
Prodejní výstava, ukázky vazeb a prodej: zahrádkářské přebytky, suché vazby, med, perníčky a drobné ruční práce 

 

 

ZÁŘÍ - 2020

 

Jiřinkové slavnosti 2019

Lysá nad Labem - výstaviště
4.-6. 9.
logo

Výstaviště Lysá nad Labem se rozzáří pestrými barvami jiřin a gladiolů. Dýchne na Vás atmosféra dávných časů, kdy se ještě pořádaly jiřinkové bály a jiřiny se staly symbolem národního obrození. Každý den budou právě návštěvníci volit královnu všech jiřin pomocí slosovatelných kuponů o ceny. Rozhodně nebude chybět křest nové odrůdy jiřinky a setkání se zajímavými osobnostmi.

Dožínky

Pelhřimov - radnice
5. 9.
Prodejní výstava - ovoce, zelenina, trvalky, pokojovky, cibuloviny, med.

Národní výstava jiřinek

Dolní Roveň
5.-6. 9.
Soutěžní výstava jiřinek, vystavují členové spolku Dagla. 
Otevřeno v sobotu 5.9. od  10.00 do 18.00 a v neděli 6.9. od 10.00 do 16.00. Vstupné dobrovolné.

Podzimní výstava skalniček

Praha, Karlovo nám.
7.-18. 9.
logo

Klub skalničkářů Praha pořádá podzimní klubovou výstavu skalniček, hajních rostlin, azalek a rododendronů a jiných často velmi vzácných a málo pěstovaných rostlin. Výstavu pro Vás připravují členové Klubu - nadšení skalničkáři a stavitelé skalek jako vždy v unikátním aranžmá tak, aby rostliny představili v jejich přirozeném prostředí. Výstava je spojena s rozsáhlým prodejem rostlin a poradenskou službou.
Výstava je pořádána v zahradách u kostela sv. Jana Nepomuckého Na Skalce na Karlově náměstí - Moráni (vedle Faustova domu) v Praze denně včetně sobot, nedělí a svátků od 9.00 - 18.00 hod. 

Výstava bonsají

Prostějov
11.-13. 9.

Výstava bonsají v Prostějově, o místu se jedná, pravděpodobně dvůr radnice na na nám. TGM, otevřeno  9 - 17 hod., poradenská služba, prodej misek, zahradní keramiky, bonsají, rostlin ukázky tvarování v neděli   

Zahrada Čech

Litoměřice - výstaviště
11.-19. 9.
logo

Nejnavštěvovanější zahrádkářský veletrh. Tradičně bohatý sortiment potřeb pro Vaši zahradu a chalupaření. Nenechte si ujít zajímavý kulturní program, který pro Vás na výstavišti připravujeme. Účast časopisu Zahrádkář - Den Zahrádkáře - poslední den výstavy.


Výstava výpěstků členů ZO, výstava starého nářadí.

Hrádek nad Nisou
12. 9.
Výstavu pořádá výbor ZO ČZS v Hrádku nad Nisou. Vystavuje se ovoce, zelenina, květiny. Výstava trvá od 12.00 hod do 17.00 hod. Součásti výstavy je ukázka starých nástrojů a jejich použití. Cepování obilí, broušení nožů, naklepávání kos a srpů. Výstava je součástí Hrádeckých dožínek. Vstup je volný. Ochutnávky zavařenin a koláčů z ovoce. Dožínky trvají od 12.00 hod do pozdních nočních hodin - koncerty kapel.
Výstava je tradiční již dlouhá léta. V předešlých letech byla pak přesunuta do SRN, do Žitavy. Letos to nebude možné.

Podzim v květech

Borotín u Boskovic - arboretum
12.-13. 9.
logo

Tradiční prodejní výstava - Trvalky, dřeviny, bonsaje, vodní rostliny aj. Příjemná procházka areálem arboreta, kde možno shlédnout zahraniční zahrady, různé druhy výsadeb, vodopádky aj.

Otevřeno od 9 do 17 hodin. 

Jiřinkové dny

Sloveč u Městce Králové - areál Zahradnictví DAHLIA
12. a 13. 9.

Volná prohlídka výsadby celého námi nabízeného sortimentu jiřin ve více jak 300 odrůdách světového sortimentu s možností okamžitého objednání vybraných odrůd. Představení českých i zahraničních novinek roku 2020. Ukázka námi nabízeného sortimentu balkonových květin.

Součástí jiřinkových dnů bude výstava:

 • begonií - BEGO-BOHEMIA Pardubice
 • mečíků - Lukon Glads, Koníček Jaroslav, Sadská
 • vína – zahradnictví Jonáš, Kolín
 • fuchsií - manželé Suchardovi, Syřenov
 • masožravých rostlin - Kouba Michal, Praha - Petrovice
 • lilií - Lukon Glads, Koníček Jaroslav, Sadská
 • chryzantém -Čermáková Jana,Čečelice
 • růží – Růžové školky Pelcovi,Sobotka
 • leknínů a vodních rostlin – Hořánek Václav,Kostelní Lhota
 • čarověníků - Šíma, Sempra Veleliby s.r.o.
 • kaktusů- Drbohlav Ladislav, Popovice u Jičína
 • klematisů - fa PARKON, Kolín
 • vřesů a okrasných dřevin – Zahradnictví Havlíček,Srch u Pardubic
 • plesových šatů - Jolana Hošková, Velké Výkleky
 • ukázka podzimních kytic - Zahradnická škola Kopidlno
 • zahradní keramiky – Marcela Líbalová, Lužec nad Cidlinou
 • dřevořezby- Josef Novotný,Živanice

V době konání jiřinkových dnů si můžete nakoupit široký sortiment trvalek a skalniček, hrnkové chryzantémy, pokojové květiny, cibuloviny, okrasné keře, substráty, hnojiva a další zboží.

Občerstvení zajištěno

PO OBA DNY OTEVŘENO OD 8.00 DO 18.00 HODIN

Více na webu Zahradnictví Dahlia

Výstava ovoce, zeleniny a včelařských výrobků a potřeb.

Nové Hodějovice, Topolová 13, areál moštárny
18.-22. 9.
Výstava ovoce, zeleniny + hody s plody podzimu. Na výstavě budou prezentovány výpěstky členů ZO a příznivců , dále včelařské vybavení a produkty, bude zajištěna odborná poradna, prodej zahrádkářských a včelařských produktů. Otevřeno: So a Ne 14-17 hod. Po 9-12, 14-17 hod. ÚT 9-12 hod.

Podzimní výstava ovoce a zeleniny

Žlutava na Zlínsku
19. 9.
ZO ČZS Žlutava vás zve na výstavu ovoce a zeleniny, která se uskuteční 19. září 2020 v místní sokolovně. Zahájení je ve 13 hodin. 
Součástí výstavy bude žlutavský receptář, soutěž marmelád pro občany obce a košt slivovice a ovocných destilátů. Vyhlášeny budou výsledky 11. ročníku soutěže Rozkvetlá Žlutava, dále Jablko roku, Zelenina roku, Dekorace roku, Rarita roku a jiné. 
Prohlédnout si můžete také výstavku výtvarných prací žáků ZŠ Žlutava. Tombola a výborné občerstvení z tradiční žlutavské kuchyně zajištěno. Pro nejmenší bude připraven dětský koutek.

XIV. Oblastní výstava ovoce a zeleniny

Slavkov u Brna, severní část bývalých koníren
19.-20. 9.
logo

ZO-ČZS Slavkov u Brna a ÚS-ČZS Vyškov pořádají ve dnech 19. a 20. září 2020 XIV. Oblastní výstavu ovoce a zeleniny v zámku ve Slavkově u Brna. Expozice ovoce, zeleniny, kaktusů, bonsají, sukulentů a včelařů si mohou návštěvníci nově prohlédnout v severní části bývalých koníren vždy od 9 do 17 hodin. V sobotu bude možno si zakoupit jablečný mošt, pravá švestková povidla, jablka od pěstitele z Moravy z letošní úrody a včelařské produkty. v 15 hodin bude vyhodnocena soutěž o Jablko roku 2020.Vstupné je dobrovolné.
V sobotu se bude v zámeckém parku konat tradiční jarmark a při prohlídce zámku se seznámíte s jeho historií.
Do Slavkova je z Brna pravidelné a velmi časté vlakové i autobusové spojení. Parkování v okolí zámku je dostatečné. 

FOR GARDEN

Praha, PVA Letňany
22.-26. 9.
logo

Mezinárodní veletrh zahradní architektury, zeleně, nábytku, zahradní a komunální techniky FOR GARDEN nabídne novinky a trendy, širokou nabídku produktů a nejvíce odborníků na jednom místě v PVA EXPO PRAHA.

Veletrh přinese nabídku všeho, co k dokonalé zahradě patří. Inspirovat se bude možné produkty tradičních firem i novinkami z oboru zahradního nábytku přes stavební materiály, podlahové krytiny nebo sortiment pro budování teras a venkovních kuchyní, až po zavlažovací systémy nebo technologie pro biobazény a jezírka. Chybět nebude ani nářadí a zahradní technika. Více na www.for-garden.cz

  Floria podzim 2020

  Kroměříž
  25.-27. 9.
  logo
  Celostátní prodejní výstava pro všechny zahradníky a zahrádkáře.
  Mezinárodní expozice vzácných bonsají a kamenů suiseki. Součástí výstavy bude výjimečný Kongres Evropské bonsajové asociace - EBA 2020 Přednášky a demonstrace největších bonsajových odborníků z Asie. Nakoupíte vše potřebné pro dům a zahradu. Výstava pokojových rostlin,kaktusů, sukulentů, masožravých rostlin a drobného zvířectva. Pořídíte okrasné cibuloviny, ovocné stromy, bonsaje nebo chryzantémy.

  Zahrada Věžky - podzim 2020

  Věžky u Kroměříže
  25.-28. 9.
  logo

  Tradiční výstava pro zahrádkáře. Uvidíte:

   • široký výběr květin, ovoce a zeleniny
   • okrasné rostliny, ovocné keře a stromy
   • potřeby a pomůcky pro zahradu a dům

  Výstava ovoce, zeleniny a květin

  Boršov nad Vltavou
  26.-27. 9.
  logo Zveme vás na výstavu výpěstků našich zahrádkářů, především ovoce, zeleniny a podzimních květin. Výstavu pořádá ZO ČZS Boršov na Vltavou na Obecním úřadu.
  Otevřeno od 9 do 13 hodin.

  Výstava ovoce, zeleniny a květin

  Lišov - Městské muzeum
  27. 9.
  ZO ČZS Lišov I. a pěstitelé z okolí pořádají v Městském muzeu tradiční Výstavu ovoce, zeleniny a květin. Otevřeno 9-16 hod.

   

   

  ŘÍJEN - 2020

   

  Flora Olomouc - podzimní etapa

  Olomouc, výstaviště
  1.-4. 10.
  logo

  Výstava ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků.

  Poradenská služba - pěstitelská i v ochraně rostlin, časopis Zahrádkář a další.

  Podzimní zahradnické trhy

  prodejní trhy květin, ovoce, zeleniny, okrasných a ovocných dřevin, drobné zahradní mechanizace, pomůcek a potřeb.

  OLIMA

  festival gastronomie a nápojů


  Zahrada východních Čech

  Častolovice - výstavní areál
  1.-4. 10.
  logo

  Pořadatelem je ZO ČZS Častolovice, ÚS ČZS Rychnov n.Kn. a městys Častolovice. Na ploše více jak 2500 m2 bude s motem radost-krása-užitek vystaveno veškeré ovoce a to perspektivní, současně pěstované a staré odrůdy. Z květin bude vystaveno: jiřiny, gladioly, lilie, begonie, africké fialky, chryzantémy, květiny okrasné listem. Dále návštěvníci uvidí kolekci bylinek, melounů, zeleniny včetně 12 druhů česneku, veliké aranžmá s tekoucí vodou, broušeným sklem, keramikou, a bonsajemi.  Stálá odborná poradna, soutěž o nejlépe naaranžovanou misku a doprovodný program bude zajištěn. Výstavy se také zúčastní chovatelé drobného zvířectva a okrasných ptáků, myslivci, kaktusáři a včelaři. Výstava bude otevřena od 09,00 hod. do 17,00 hod., v neděli do 16,00 hod. Parkovné bude zdarma. Bližší informace na tel. 721 311 719.

  Bližší informace na www.zahradkari.com

  Ovocnářský den

  Horní Bělá, Kulturní dům
  3. 10.
  ZO ČZS HORNÍ BĚLÁ pořádá v sobotu 3. 10. 2020 od 9.00 hod. v sále Kulturního domu v Horní Bělé Ovocnářský den na téma: 
  I. Pěstování méně známého ovoce - zimolezy, muchovníky, hlohy, jeřáby, aronie, bezy 
  II. Pěstování jahod
  Přednášející: Ing. Josef VAČKÁŘ, inspektor ÚKZÚZ a instruktor ČZS
  K zakoupení budou kromě odborných tiskovin od naší ZO ČSZ také sazenice a řízky révy vinné a též zahradnické stroje, např. sekačky, postřikovače, motorové stroje, pily a ruční nářadí
  Vstupné - 30 Kč. Srdečně zvou pořadatelé

  Stromy a keře kořeny života

  Břeclav
  3.-4. 10.
  Zveme vás na regionální výstavu „Stromy a keře kořeny života“, konané s podporou MZe.ČR, JMK a Mě. Břeclavi ve dnech 3. - 4. 10 2020 v Zahradním centru Malinkovič v Břeclavi. Vystavovatelé představí pestrou kolekci ovoce a zeleniny s degustací ovocných a zeleninových produktů a moštování. Prezentace OU Cvrčovice se pochlubí ochutnávkou originálních kulinářských výrobků a expozicí floristiky. Doprovodný program bude tvořit poradenská služba zahrádkářům a ovocnářům, výtvarná soutěž školské mládeže a vystoupení hudební skupiny country Wrávor.

  Okresní výstava ovoce a zeleniny

  Koclířov, Kulturní dům
  3.-4. 10.
  Tradiční zahrádkářská výstava ovoce, zeleniny a případně dalších zahrádkářských výpěstků např. okrasné rostliny, trvalky. Na výstavě jsou zastoupeni také místní včelaři, výtvarný kroužek místních žáků ZŠ a kroužek Patchworku. 
  Výstava se koná v Kulturním domě v Koclířově v sobotu 3. října od 9  do 18 hod. a v neděli 4. října od 9 do 17. hod. Vstupné je dobrovolné.

  Zemědělec 2020

  Lysá nad Labem - výstaviště
  8.-11. 10.
  logo

  Tradiční 53. nejnavštěvovanější prodejně – kontraktační výstava. Vše pro pěstitele a chovatele, prodej sadby brambor, ovocných stromků, okrasných rostlin, cibulovin, hlíznatých květin a další sortiment. Nářadí a mechanizace.
  Souběžně se uskuteční výstavy STŘEDOČESKÉ DOŽÍNKY, NÁŠ CHOV 2020 - 25. výstava hospodářských zvířat a chovatelských potřeb, Národní holštýnský šampionát, celostátní výstava ovcí a koz.

  Výstava ovoce, výpěstků a aranžerských prací

  České Budějovice, SZeŠ Rudolfovská, Areál tělocvičny
  8.-13. 10.
  Výstava ovoce, zeleniny a květin - výpěstky členů ČZS a aranžerské práce žáků a zaměstnanců školy a instruktorů ÚS ČZS České Budějovice. Poradenská služba po celou dobu zajištěna. Otevřeno 9-17 hodin


  Výstava ovoce, výpěstků a aranžerských prací

  České Budějovice, SZeŠ Rudolfovská, Areál tělocvičny
  9.-13.10.
  XI. regionální výstava ovoce.
  Výstava ovoce, zeleniny, květin a aranžérské práce žáků. 
  Poradenská služba po celou dobu zajištěna.

  Podzimní zahrádkářská výstava

  Křenovice, Společenský sál, ulice Václavská
  10. a 11. října
  ZO Křenovice pořádá podzimní prodejní výstavu se soutěžemi: Nejlepší výpěstek, Výtvarnou soutěž žáků školy a Šikovné ruce občanů. K vidění budou výrobky pro turistiku z minulých časů v Retro koutku.
  K prodeji např. medové zboží, kosmetika, korálkové ozdoby, háčkované čepice a hračky a jiné dle nabídky prodejců.
  Občerstvení. Otevřeno sobota: 9:00 - 17:00 hod. neděle: 8:30 - 17:00 hod. Vstupné dobrovolné

  Dýňobraní

  Prostějov dvůr na Daliborce
  17. 10.
  Dýňobraní - tvorba vyřezávaných dýní, akce pro rodiče s dětmi, občerstvení, Prostějov, dvůr na Daliborce, 10-16 hod.

  Podzimní výstava

  Telč v Domě zahrádkářů
  23.-25. 10.
  logo

  Výstava ovoce, zeleniny a květin. Pořádá ZO ČZS Telč v Domě zahrádkářů, otevřeno Pá 14-17 hod. So 8-17 hod.

  Prodejní výstava s možností zakoupení výpěstků členů, podzimních a dušičkových dekorací, medu a různých výrobků našich členů a přátel.

  Součástí výstavy ovoce a zeleniny je soutěž o nejhezčí exponát.

  Výstava ovoce, zeleniny a květinových vazeb

  Pelhřimov, Dům zahrádkářů, ul. Na Obci
  23.-25. 10.
  Prodejní výstava zeleniny, ovoce, bylin, suchých a smutečních vazeb.

  Výstava ovoce, zeleniny léčivých rostlin a chryzantém

  Třebíč, Zahrádkářský dům, Švabinského 47
  23.-26. 10.
  Výstavu pořádá ÚS ČZS. Otevřeno: pátek  13.00 - 17.00 sobota, neděle  09.00 - 17.00, pondělí  08.00 - 13.00 hod.
  Výstavy se zúčastní i Český myslivecký svaz. Součástí výstavy je odborná poradna, prodej zahradnických rostlin a čajů.

  Výstava chryzantém, ovoce a zeleniny

  Žumberk u Nových Hradů
  24.-25. 10.

  Specializovaná základní organizace ČZS Chryzantéma pořádá výstavu chryzantém, ovoce a zeleniny, suché vazby. Umístění výstavy je v atraktivním prostředí středověké tvrze Žumberk s krásným výhledem na Novohradské Hory. Otevřeno od 9 do 16 hod. Poradenská služba během výstavy zajištěna.

  Výstava ovoce, zeleniny, květin a zahrádkářských výpěstků.

  Svatý Ján nad Malší - Sál restaurace u kostela
  24.-25. 10.
  Výstava výpěstků ovoce zeleniny a květin - základní organizace ČZS Svatý Ján nad Malší. Odborná poradna, zajímavý doprovodný program. Otevřeno 13-17 hod.

  Podzimní výstava Barvy podzimu

  Šlapanice u Brna, orlovna na náměstí naproti kostela
  24.-25. 10.
  logo
  ZO ČZS Šlapanice pořádá ve dnech 24. 10. a 25. 10.2020 tradiční podzimní výstavu Barvy podzimu. Výstava je organizována v budově orlovny na náměstí naproti kostela od 8-18 hod.
  Je zaměřena zejména na chryzantémy, nejkrásnější květy podzimu, dále také na ovoce a zeleninu a méně známé druhy plodů z našich zahrad. Výstava je organizována za podpory MZe a Města Šlapanice.

  Exotika

  Lysá nad Labem - výstaviště
  28.10-1.11.
  logo Největší evropská výstava papoušků, bažantů, kachniček, plazů, akvarijních ryb, opic a šelem s úžasným aranžmá exotických rostlin a stromů. 13. ročník výstavy Exotika proběhne od 28. října do 1. listopadu 2020.

   

   

  PROSINEC - 2020

   

  Vánoční výstava

  České Budějovice, SZeŠ Rudolfovská, Areál tělocvičny
  10.-11. 12.
  Vánoční a dekorativní vazby květin, aranžérské práce žáků. 
  SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnická, Rudolfovská - areál školy, otevřeno 9,00 – 15,00 hod.

  Vánoční výstava

  Pelhřimov, Dům zahrádkářů, ul. Na Obci
  10.-13. 12.
  Prodejní výstava - vánoční v dekorace, ruční práce, perníčky apod.

  Vánoční výstava

  Telč - Dům zahrádkářů
  18.-20. 12.
  logo

  Pořádá ZO ČZS Telč v Domě zahrádkářů, otevřeno Pá 14-17 hod. So 8-17 hod.

  Domácí vánočky, mazance, perníčky, sušené ovoce, vánoční mošty a jiné vánoční poživatiny.

  Různé vánoční dekorace, svícny ozdoby a mnoho dalšího.

  Vánoční výstava

  Pelhřimov, radnice
  20. 12.
  Celodenní kulturní program na radnici a náměstí.

  Uvedený seznam berte jen jako orientační, uvedené termíny se mohou bez našeho vědomí změnit.

  Nahoru
  © 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
  Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
  Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv. Přihlásit