Uplynulé výstavy

Vážení přátelé zahrádkáři,

Organizace Českého zahrádkářského svazu každoročně pořádají téměř 700 výstav, z nichž většinu větších uvádíme na našich stránkách. Pokud jste vámi hledanou výstavu v aktuálním seznamu nenašli, možná již proběhla, nebo se nekoná každý rok, doporučujeme vám proto nahlédnout i do následujícího seznamu, kde najdete výstavy na které jsme zvali letos i v minulých letech.

Pokud víte o výstavě, která v našem seznamu chybí, můžete jí přímo zde PŘIDAT


Minulé výstavyod: prvníNa aktuální

2022
LISTOPAD - 2022
26.-28. 11. 2022
Frýdlant n/O, Padlých hrdinů 1276, Dům zahrádkářů
Advent 2022

Výstava betlémů, prodej vánoční vazby, adventních věnců, perníků, bandurů a  svíček včetně bohatého občerstvení. Vstupné je dobrovolné. Otevřeno od 9 do 17 hodin, 28.11.2022 od 9 do 12 hodin.

19.-20. 11. 2022
Nižbor zámek
Předvánoční výstava

Zahrádkáři Nižbor pořádají ve dnech 19. a 20. listopadu předvánoční výstavu na zámku Nižbor. Otevřeno bude oba dny od 10 do 17hodin. Vánoční aranžmá, věnečky, květiny, drobné vánoční dárky, bohatý jarmark. Jídlo a pití zajištěno.

více
18.-19. 11. 2022
Lysá nad Labem - výstaviště
Chovatel

Celostátní výstava drobného zvířectva, 

 • bodované expozice králíků, holubů, drůbeže a morčat
 • ukázkové expozice exotického ptactva a zpěvných kanárů, ušlechtilých koček
 • doprovodné expozice pro děti
 • mistrovství ČR v chovu drobného zvířectva

více
ŘÍJEN - 2022
28.-30. 10. 2022
Šlapanice u Brna, Orlovna - naproti kostelu
Barvy podzimu

Podzimní výstava chryzantém, ovoce, zeleniny a málo známých plodin - Barvy podzimu.
ZO ČZS Šlapanice pořádá tradiční podzimní výstavu Barvy podzimu. Výstava bude přístupná každý den od 8 hod do 18 hod. Na výstavě můžete vidět zejména velké množství nejkrásnější květiny podzimu chryzantémy včetně šlapanických, které vyšlechtil šlapanický občan p. Jan Dvořák. Vstupné dobrovolné. Těšíme se na vaši návštěvu. Výbor ZO ČZS Šlapanice. 

více
26.-30. 10. 2022
Lysá nad Labem - výstaviště
Exotika 2022

14. ročník výstavy exotické flóry a fauny. Celostátní výstava nejen exotického ptactva pořádaná společně s chovatelskými organizacemi. Spodní výstavní halu obsadí bažanti, vodní ptáci, holoubci a dvě velké expozice akvaristiky, přízemí pak nebodované exotické ptactvo, prezentovat se zde budou i pěstitelé květin a rostlin, a teraristé. V prvním patře pak proběhnou otevřené bodované výstavy exotických ptáků s názvem Ptačí svět a velký trh exotických zvířat a rostlin.

!!! NA VÝSTAVU JE ZÁKAZ VSTUPU SE PSY !!!

více
21.-22. 10. 2022
Havlíčkův Brod
Bramborářské dny + odborný seminář Brambory 2022

Zdají se vám brambory nudné? 21. a 22. října vás v Havlíčkově Brodě přesvědčí o opaku! Proběhne zde totiž již 32. ročník oblíbených Bramborářských dnů. Na akci se podílí i Výzkumný ústav bramborářský (VÚB), který v Havlíčkově Brodě sídlí, a svou letošní prezentaci vzdá hold 200. výročí narození otce genetiky G. J. Mendela.

Bramborářské dny startují ve čtvrtek 20. vědomostní studentskou soutěží o Bramborový květ, jejíž výsledky jsou vyhlášeny druhý den semináři Brambory 2022. Tento dopolední seminář, jehož se zúčastní i ministr zemědělství Zdeněk Nekula, ředitel agrární komory Jan Doležal anebo ředitel VÚB Jaroslav Čepl, se koná v místním Kulturním domě Ostrov. Kromě vyhlášení výsledků se na akci zhodnotí letošní pěstování brambor, vývoj jejich cen a celková situace na trhu, a to i slovenském. Pro zpestření zde bude ochutnávka bramborových jídel a odpoledne výstava vzorků brambor i také jejich chorob a škůdců.

V sobotu 22. října se přesune konání slavností na Havlíčkovo náměstí a bude určeno zejména široké veřejnosti. Na trhu bude probíhat prodej konzumních i sadbových brambor, výrobků z brambor, prodej ovoce, zeleniny, květin i ryb. Svůj stánek zde bude mít také Výzkumný ústav bramborářský, jehož odborníci jsou připraveni zodpovídat dotazy týkající se pěstování a kvality této tradiční plodiny na Vysočině. Nachystána je i další malá expozice, ukázka brambor ve zkumavce i malé překvapení pro děti. Součástí dne je rovněž doprovodný kulturní program a soutěže.

15.-16. 10. 2022
Chotoviny, prostranství před kulturním domem
Chotovinská podzimní prodejní výstava

Výstavu pořádá ZO ČZS Chotoviny ve spolupráci s obcí Chotoviny, vstupné: dospělí 30,- Kč, děti + ZTP 10,- Kč. Otevřeno: So 9-17, Ne 9-14. Ke zhlédnutí a k prodeji bude: Ovocné keře a ovocné stromky; Dušičkové zboží a dekorace; Ovoce a zelenina na uskladnění; Přebytky zahrádkářů; Dárkové zboží (keramika, šperky,…); Mák, semeno slunečnice, koření, med. Občerstvení zajištěno.

více
14.-17. 10. 2022
Přibyslav
Výstava ovoce, zeleniny, medu a brambor

Město Přibyslav vás zve na 24. ročník Výstavy ovoce, zeleniny, medu a brambor Přibyslavska, kterou pořádá ve dnech 14. až 17. října 2022. Výstava je přehlídkou ovoce, zeleniny, medu a brambor vypěstovaných v přírodních podmínkách našeho regionu.

Vystavovatelé z řad zahrádkářů prezentují ovoce a zeleninu ze své úrody. Pěstování brambor má na Přibyslavsku dlouholetou tradici, která je dána vhodnými přírodními podmínkami, ale i dobrou péčí o tuto plodinu. Součástí je i prezentace místních spolků včelařů, rybářů, chovatelů drobného zvířectva, myslivců a dalších. 

V předvečer výstavy se v kulturním domě uskuteční slavnostní předání Ceny města Přibyslav.

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU

8.-16. 10. 2022
Rožnov pod Radhoštěm
Úroda z polí, zahrad a sadů aneb Valašský hortikomplex

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm a ÚS ČZS Vsetín pořádá ve dnech 8.–16. 10. 2022 tradiční podzimní výstavu výpěstků ovoce a zeleniny pod názvem: 


Úroda z polí, zahrad a sadů aneb Valašský hortikomplex

Výstava bude probíhat v areálu VMP - Dřevěné městečko - Janíková stodola v Rožnově pod Radhoštěm. Otvírací doba Út-Ne 9-16 hod.
Součástí této výstavy bude odborná přednáška: Neděle 16. 10. 2022 12:30–14:30 hod. přednáškový sál Sušák VMP Rožnov Miroslav Přasličák "Odrůdy rybízů z Ukrajiny" Vstup na přednášku je zdarma, po skončení přednášky možnost zhlédnout výstavu v Janíkově stodole také zdarma. 
Na Vaši návštěvu se těší pořadatelé

8.-9. 10. 2022
Krnov-Chomýž - TJ Sokola Chomýž
Krnovské slavnosti jablka

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Krnov-Chomýž společně s Územním sdružením Českého zahrádkářského svazu Bruntál se sídlem v Krnově v sobotu  8.10. v době 10.00 až 18.00 hodin a v neděli 9.10. v době 10.00 až 16.00 hodin pořádá čtvrtý ročník akce pro zahrádkáře a přátelé zahrad Krnovské slavnosti jablka

Akce se koná v prostorách sportovního areálu TJ Sokola Chomýž v Krnově-Chomýži, ul. Okružní.
Návštěvníci si budou moci prohlédnout široký sortiment v současnosti pěstovaných odrůd jabloní, a to včetně domácích i světových novinek. Zároveň bude k vidění i jinde nevídaný sortiment odrůd sloupcových jabloní.
Součásti výstavy bude již tradiční ochutnávka vybraných nejchutnějších odrůd jablek. 
Jako doplněk budou vystaveny, pokud se nestane něco nepředpokládaného, i vybrané stolní odrůdy  révy vinné, vypěstované v Krnově-Chomýži. 
Po celou dobu trvání akce bude zajištěno odborné poradenství k tématům pěstování ovoce a révy na krnovsku. Vstup na akci je zdarma.  Po oba dny si návštěvníci budou moci pochutnat na pečivu a zákuscích z  jablek, jablečných chipsech, zakoupit jablečný mošt a to včetně míchaných s  malinou, černým rybízem, jostou, ostružinou, révou. V nabídce budou i domácí marmelády a v omezeném množství jablka a hrušky.

8.-9. 10. 2022
Moštárna, Křižíkova 779, Nýrsko
Zahrádkářská výstava

ZO ČZS Nýrsko zve na Zahrádkářskou výstavu. která se koná v moštárně ZO, Křižíkova 779, Nýrsko.

K vidění budou výpěstků našich členů i veřejnosti. Otevřeno Sobota 8.10. 11-16 hod. a Neděle 9.10. 10-16 hod.
Vstupné dobrovolné.

více
8. 10. 2022
Tábor-Měšice Školní statek
Den Zemědělců, potravinářů a venkova

  Den Zemědělců, potravinářů a venkova okresu Tábor a okolí v roce 2022. Vpravo vzadu v hale bude výstava Územního sdružení Českého zahrádkářského svazu. V rámci této výstavy bude také poradna, kterou povedou Ing. Zdeněk Buzek a Ing. Ivan Dvořák. Součástí bude výstava starých a regionálních ovocných odrůd - projekt podpořený městem Tábor. 

  Kromě výpěstků ovoce a zeleniny bude také prezentace firem zabývajících se potřebami pro zahrádkáře. Koná se 8. 10. 2022 od 10.00 do 17.00 hod.
  Vstupné zdarma. Dopravní spojení z Tábora - autobus č. 30 směr Tábor-Měšice.

7.-9. 10. 2022
Kroměříž výstaviště
Floria podzim 2022 DUŠIČKY

Celostátní prodejní výstava pro všechny zahradníky a zahrádkáře.
Nakoupíte vše potřebné pro dům a zahradu.
Podzimní prodej ovocných stromů či smutečních věnců.
Výstava svazu Zahrádkářů vytvořená z výpěstků ovoce a zeleniny.
Unikátní expozice Umění se rozloučit a vzpomínat
Krajská výstava drobného zvířectva, okrasného ptactva
Cimbálová muzika, burčák, kvalitní víno a pohodová atmosféra.

více
7.-9. 10. 2022
Křenovice, Společenský sál, ulice Václavská
Podzimní zahrádkářská výstava

Pořádá ZO ČZS Křenovice. Vystavují se výpěstky občanů, soutěží se o Nejlepší výpěstek, který dostane celoroční předplatné časopisu Zahrádkář. Žáci mají v rámci výstavy soutěž výtvarných prací. V Retro koutku budou vystaveny předměty a potřeby na téma Sport. Vystavují se i rukodělné práce, které se tvoří za nepříznivého počasí.
K prodeji medové zboží, korálkové dekorace a další dle nabídky prodejců.
Otevřeno: pátek 10 - 17 hod, sobota 9 - 17 hod, neděle 8:30 hod.- 17 hod.
Vstupné dobrovolné

více
7.-9. 10. 2022
Kroměříž výstaviště.
Výstava ovoce a květin - Zahrada ve fotografii

V rámci výstavy Floria Dušičky pořádá Územní sdružení Kroměříž výstavu na výstavišti Kroměříž. Po dobu výstavy odborné poradenství zajištěno. Otevřeno od 9 do 16 hodin.

více
7.-9. 10. 2022
Česká Skalice
Společná výstava zahrádkářů a včelařů

Výstavu pořádá ZO ČZS a Český svaz včelařů v areálu zahrádkářské klubovny ulice Pivovarská 496.

Otevřeno 9–17 hodin v neděli do 16 hodin. Bude probíhat soutěž o nejlepší med. Pro děti ze školky a základní školy prvního stupně je  přichystaná soutěž malování na téma výstava ovoce, zeleniny a včeliček.

Vstupné dobrovolné K návštěvě srdečně zvou oba pořadatelé.


Také vás zveme na chovatelskou výstavu, kterou pořádají chovatelé v areálu ZO ČSCH Česká Skalice, Jiráskova 882 ve stejném termínu: 7.-9. října 2022.


více
7.-8. 10. 2022
Vyškov - Muzeum, náměstí Čsl. armády 475/2, Velký sál
Podzimní zahrádkářská výstava

Územní sdružení ČZS Vyškov pořádá Podzimní zahrádkářskou výstavu ve Velkém sále Vyškovského muzea. Vystavovat se bude ovoce, zelenina a květiny. K vidění budou výtvarné práce dětí a žaků místních škol.
Otevřeno bude: pátek a sobota od 9:00 hod - 17:00 hod. Vstupné dobrovolné

více
6.-9. 10. 2022
Lysá nad Labem - výstaviště
Podzimní Zemědělec

Tradiční nejnavštěvovanější prodejně – kontraktační výstava. Vše pro pěstitele a chovatele, prodej sadby brambor, ovocných stromků, okrasných rostlin, cibulovin, hlíznatých květin a další sortiment. Nářadí a mechanizace.
Souběžně se uskuteční další výstavy.

více
6.-9. 10. 2022
Častolovice - výstavní areál
Zahrada východních Čech

Koná se ve dnech 6. - 9. 10. 2022 na výstavišti v Častolovicích pod názvem Zahrada východních Čech. Výstavu organizuje ZO ČZS Častolovice ve spolupráci s Územním sdružením ČZS Rychnov n.Kn. za podpory Městyse Častolovice.
Na ploše více jak 2500 m2 bude s motem radost-krása-užitek vystaveno veškeré ovoce a to perspektivní, současně pěstované a staré odrůdy. Z květin bude vystaveno: jiřiny, gladioly, lilie, begonie, africké fialky, chryzantémy, květiny okrasné listem. Dále návštěvníci uvidí kolekci bylinek, melounů, zeleniny včetně 12 druhů česneku, veliké aranžmá s tekoucí vodou, broušeným sklem, keramikou, a bonsajemi.  Stálá odborná poradna, soutěž o nejlépe naaranžovanou misku a doprovodný program bude zajištěn. Výstavy se také zúčastní chovatelé drobného zvířectva a okrasných ptáků, myslivci, kaktusáři a včelaři. Výstava bude otevřena od 09,00 hod. do 17,00 hod., v neděli do 16,00 hod.  Parkování zdarma, vstupné bude upřesněno.

Bližší informace na www.zahradkari.com

více
2. 10. od 11.00 do 17.00 hod. 2022
Hostětín
Jablečná slavnost 2022

Vůně jablečných moučníků, chuť čerstvého jablečného moštu, jarmark s ukázkami řemesel, netradiční hry pro děti, hudba a především pohoda a dobrá nálada - to vás čeká v Hostětíně v neděli 2. října 2022.

Jablečná slavnost přivítá návštěvníky již po devatenácté. Kromě dobré zábavy a vynikajícího vegetariánského občerstvení oceňují hosté i osvětový program akce. Ten jim letos přinese inspiraci a návody k úsporám energie nebo jak na bezodpadovou domácnost (zero waste), ukázku ostrovní fotovoltaiky a také projížďky v elektromobilech.

Vstupné: 150 KČ DOSPĚLÍ, 60 KČ DĚTI, 350 KČ RODINNÉ, 250 ZVÝHODNĚNÉ,

více
1.-2. 10. 2022
Koclířov
Okresní výstava ovoce a zeleniny

Zveme Vás na okresní výstavu ovoce a zeleniny, která se koná ve spolupráci ÚS ČZS Svitavy se ZO ČZS Koclířov. Výstava se koná v termínu 1. a 2. října 2022 v prostorách restaurace Fatima. 

Vystaveny budou vzorky ovoce a zeleniny jednotlivých ZO ČZS okresu Svitavy, které doplní expozice spolků Koclířova. Výstava je otevřena od 9 do 17 hod.

Těšíme se na Vaši návštěvu

1. 10. 2022
Horní Bělá
Ovocnářský den

Ovovcnářský den se doná v KD Horní Bělá, okres Plzeň-sever.

Ing. František PAZDERA vás seznámí s pěstováním česneku a cibule.
Ovocnářský den tradičně doprovodí výstavka doporučovaných a perspektivních odrůd  jabloní, hrušní i osvědčených odrůd révy vinné.
K zakoupení budou kromě odborných tiskovin od naší ZO i zahradnické stroje, např. sekačky, postřikovače, motorové stroje, pily a ruční nářadí.
Vstupné dobrovolné - Srdečně zvou pořadatelé
 

ZÁŘÍ - 2022
30. 9.-3. 10. 2022
Klatovy - SŠ zemědělské a potravinářské Klatovy
Zahrada Pošumaví XV

Územní sdružení ČZS Klatovy a Střední škola zemědělská a potravinářská Klatovy

si Vás dovoluje pozvat na tradiční

33. výstavu ovoce, zeleniny a květin

která se koná ve dnech 30. 9. až 3. října 2022 v sále Střední školy zemědělské a potravinářské Klatovy

pod názvem ZAHRADA POŠUMAVÍ XV.

Hlavní program výstavy:

30.9. 2022 – pátek, otevřeno od 9:00 do 17:00 hodin

- v 10:00 hod slavnostní zahájení výstavy s programem

- v 15:00 hod slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže dětí „Naše zahrádka“ a soutěže o „Jablko roku“

V průběhu dne bude k dispozici odborný instruktor ČZS v oboru pomologie ovoce a otázky spojené s pěstováním ovoce.

- prodej upomínkových předmětů.

 

1. 10. 2022 – sobota, otevřeno od 9:00 do 17:00 hodin

- DEN BRAMBORÁŘE. Co se bude dít:

V 10.00 hodin vystoupí zástupce šlechtitelské stanice VESA Velhartice s přednáškou na téma „Historie šlechtění brambor“. Po celý den bude k dispozici poradenská služba v oboru BRAMBORY a všechno kolem.

- prodej upomínkových předmětů.

 

2. 10. 2022 – neděle, otevřeno od 9:00 do 17:00 hodin

poradenská služba – př. Papež Antonín ml.

- tento den je věnován prohlídce vystavených exponátů a jejich hodnocení.

- prodej upomínkových předmětů.

 

3. 10. 2022 – pondělí, otevřeno od 9:00 do 15:00 hodin

- poradenská služba – př. Josef Novotný

- tento den je vhodný pro děti a školní mládež

- prodej upomínkových předmětů.

 

Výstava se uskuteční za finanční podpory Plzeňského kraje, města Klatovy a Mze a je součástí oslav 150 výročí založení zemědělské školy v Klatovech.

Poznámka

- Výše jmenovaní OI (odborní instruktoři) budou v uvedené dny poskytovat odbornou poradenskou

službu v oboru.

- Pro účastníky výstavy je zajištěna možnost občerstvení.

30.9. a 1.10. 2022
Teplýšovice 64 Sokolovna
Soutěžní výstava ovoce, zeleniny, květin a medu

ZO ČZS Teplýšovice zve na 4. ročník soutěžní výstavy ovoce, zeleniny, květin a medu. 

Do soutěže budou zařazeny všechny výpěstky dodané do 29. 9. 2022, 17-18h. 
Prodej medu. Ochutnávka sirupů a likérů z ovoce a bylin. Výstava otevřena: 9-11 a 13-18 hodin.

více
29. 9.–2. 10. 2022
Olomouc, výstaviště
Flora Olomouc - podzimní etapa (Hortikomplex)

Výstava ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků.

Poradenská služba - pěstitelská i v ochraně rostlin, časopis Zahrádkář a další.

Podzimní zahradnické trhy

prodejní trhy květin, ovoce, zeleniny, okrasných a ovocných dřevin, drobné zahradní mechanizace, pomůcek a potřeb.

OLIMA

festival gastronomie a nápojů

Finále Floristické soutěže ČZS - 30. 9. od 10 hodin.

Téma - 200. výročí narození Gregora Johanna Mendela otce genetiky.
Úkol pro soutěžící: 1. Dárková kytice pro předsedající kongresu. 2. Vypichovaná dekorace do aranžovací hmoty. Přijeďte se podívat na průběh soutěže.


více
24. 9. 2022
Svijanský újezd
Přehlídka odrůd zeleniny - den otevřených dveří

Zveme vás od 9 do 15 hodin na 
 • komentované prohlídky zeleninových záhonů 
 • ukázky práce laboratoře - testování klíčivosti, zdravotního stavu semen 
 • ochutnávku zelenin, poznávání semen, 
 • naučnou stezka a soutěž pro děti  
 • slevu 20 % na nákup osiv 
 • prezentaci traktorů a techniky Kubota 
 • prezentaci půdních probiotik WEIKI | LAIVEN 
občerstvení zajištěno, vstup volný

více
23.-25. 9. 2022
Kroměříž výstaviště
Floria podzim BONSAI

Celostátní prodejní výstava pro všechny zahradníky a zahrádkáře.
Výstavy Floria v Kroměříži – největší zahradnické výstavy v České republice.
Součástí bude i výstava desítek bonsají a suiseki
Přednášky a ukázky odborníků na tvarování bonsají, ukázky tvorby ikebany.
Nakoupíte vše potřebné pro dům a zahradu.
Zahraje Vám Duo Yamaha, Eva a Vašek nebo Poutníci.
Výstava kaktusů, sukulentů a masožravých rostlin.
Pořídíte okrasné cibuloviny, ovocné stromy, bonsaje nebo chryzantémy.

více
23.-25. 9. 2022
Louny, výstaviště. Masarykovy sady 1470
Člověk v přírodě a Řemesla a kreativita

Tradiční výstava drobného zvířectva a chovatelských potřeb. Výstava pro všechny, kdo mají rádi originalitu a ruční tvorbu. Krajská výstava psů. Bohatý doprovodný program.
Ve dnech 23. – 25. září 2022 se koná na výstavišti v Lounech tradiční výstava „Člověk v přírodě“. Tato výstava navazuje na tradici, která sahá až do první republiky a stala se oblíbenou mezi malými i velkými návštěvníky nejen z Loun, ale i z dalekého okolí.
V pavilonech „A“ a „B“ se představí drobní prodejci, zaměření především na potravinářské zboží a gastronomii, ale najdete zde i pomůcky do domácnosti. Milovníci vína si přijdou na své, při ochutnávce burčáku a různých druhů vín. Na výstavišti najdete několik zástupců městských útulků pejsků a kočiček, hledajících své nové pány a kamarády.
Na venkovní ploše se představí řada řemeslníků, u kterých si můžete zakoupit ručně vyráběné šperky, originální oděvy, svíčky,… Řada řemeslníků bude mít v rámci svého stánku i dílničku a návštěvník se bude moci podívat, jak výroba probíhá nebo si ji i vyzkoušet.

více
23.-24. 9. 2022
Ostrava - Národní zemědělské muzeum
Život na zahradě

Prezentace českých, slovenských a polských zahrádkářů
 • Soutěž o nejkrásnější zahrádkářskou expozici
 • Ochutnávky
 • Odborné poradenství
 • Přednášky a doprovodný program
 • Občerstvení
 • Drobný prodej výpěstků
 • 11. ročník Mezinárodní soutěže dětí v zahradnických dovednostech v pátek 23. 9. 2022
 • V rámci výstavy prohlídka expozic muzea a výstavy Zemědělství 4.0
Akce je pořádána za finanční podpory Moravskoslezského kraje
Spoluvystavovatelé: Szaš Ostrava, SZO santpaulia, Gladiris, Národní zemědělské muzeum Ostrava
Vítkovice 3033, Ostrava-Vítkovice.
Vstupné 50 Kč, do 15 let zdarma, otevřeno 9-18 hod.

18.-19. 9. 2022
Tábor - Botanická zahrada
Výstava hub

Základem výstavy budou čerstvé plodnice hub nasbírané v různých lokalitách Jižních Čech. Součástí výstavy bude také odborné poradenství profesionálních mykologů. Pro školní mládež připravíme znalostní soutěž. Otevřeno bude od 8:00 do 18:00 hod. 19. 9. 8-15 přednostně pro žáky škol.
Výstava se koná ve spolupráci s Jihočeským muzeem v Českých Budějovicích.

17.-18. 9. 2022
Slavkov u Brna
XVI. Oblastní výstava ovoce a zeleniny

ZO ČZS Slavkov u Brna a ÚS ČZS Vyškov pořádají v sobotu 17. a v neděli 18. září 2022  XVI. Oblastní výstavu ovoce a zeleniny na zámku ve Slavkově u Brna. Expozice ovoce, zeleniny a kaktusů, které budou doplněny floristickými vazbami a  výtvarnými pracemi žáků škol si mohou návštěvníci prohlédnout vždy od 9 do 17 hodin. V sobotu si bude možno zakoupit jablečný mošt, pravá švestková povidla, jablka od pěstitele z Moravy z letošní úrody, včelařské produkty místních včelařů, posedět u dobrého vína a ochutnat pravý burčák. V 15. hodin bude vyhodnocena soutěž o Jablko roku 2022. V pátek 16.9. dopoledne mohou výstavu navštívit žáci škol. Zámek Slavkov-Austerlitz pro ně připravuje výstavu "Věda a technika jede"
V sobotu se bude v zámeckém parku konat tradiční Václavský jarmark. Při prohlídce zámku se seznámíte s historií rodu Kouniců a průběhem bitvy Tří císařů. Do Slavkova je z Brna pravidelné a velmi časté vlakové i autobusové spojení. Parkování v okolí zámku je dostatečné. Srdečně Vás zvou pořadatelé, vystavovatelé a pěstitelé. Tak přijeďte.

více
17.-18. 9. 2022
Frýdlant nad Ostravicí Dům zahrádkářů
Výstava ovoce, zeleniny a květin

ZO ČZS Frýdlant nad Ostravicí vás zve na zahrádkářskou výstavu, kterou pořádá v Domě zahrádkářů, Padlých hrdinů 1276. Součástí výstavy bude prodej růží, okrasných dřevin, macešek, skalniček, sadbového česneku (ruský paličák, Karel IV), nabídka prodejců drobného zboží a bohaté občerstvení (domácí kuchyně, cukrárna, burčák, medovina). Vstupné dobrovolné. Otevřeno od 8 do 17 hodin.

17.-18. 9. 2022 2022
Svinčany u Přelouče
Zahrádkářská a chovatelská výstava Svinčany 2022

Podzimní zahrádkářská a chovatelská výstava ve Svinčanech se uskuteční již po 41. pod záštitou Miroslava Krčila, člena rady pro životní prostředí, zemědělství a venkov.  Výstavy jsou otevřeny v sobotu od 8 do 17 hodin a v neděli od 8 do 15 hod.

Na zahrádkářské výstavě (v Zahradnictví Kubelkovi) uvidíte ovoce a zeleninu ze zahrádek Svinčany a okolí se soutěží o nejlepší výpěstky. Dále uvidíte květy jiřin ze Zahradnictví Dahlia (Luděk Brzák) a odrůdy hroznů vinné révy z Kunětické hory (Ing. Jiří Sedláček). Ochutnávky vína po celý víkend (Moravské vinařství Melchrt).

Doprovodný program
Sobota 17.9.2022
8:30 - Přednáška o protikroupovém dělu a ukázka následků poškození  
          kroupami na ovocných stromech ve Svinčanech (Ing. J. Nevole)
  9:30 - Mažoretky MEIBELIN ze Svinčan
10:15 - Discokabaret pro děti - Honza Popleta Z Popletova a Dj Daniel Jan
11:45 - Vyhlášení nejlepších výpěstků a předání cen
13:00 - Kreslené hádanky "Kde je to, co je to" vystoupení pro malé i velké děti a jejich doprovod, cca od 3 let (kreslič, humorista a ilustrátor Jan Honza Lušovský)
13:45 - Cimbálková muzika Kobylka s ochutnávkou vína od vinaře z Moravy
15:45 - Mažoretky MEIBELIN ze Svinčan
16:30 - Pohádka o krtkovi a zahradníkovi
(představení zahrají zahrádkáři ze Svinčan)

Neděle 18.9.2022
- Diskuzní kroužky o neobvyklých tématech
  9:30 - Vliv fáze měsíce na růst rostlin
10:00 - Vliv světelného kořenu na zdraví člověka
10:30 - Jak si vypěstovat vlastní wasabi
11:00 - Zkušenosti s amatérským roubováním okurek a melounů
12:30 - Mažoretky MEIBELIN ze Svinčan
13:30 - Přednáška o víně od majitele vinice pod Kunětickou horou
15:00 - Ukončení výstavy

skákací hrad a nafukovací fotbalové hřiště (sobota i neděle)
malování na nafukovací balónky s Honzou Lušovským (sobota odpoledne)
dílničky a naučná stezka pro děti + facepaiting a třpytivé tetování (pouze neděle)
Numerologická poradna a věštění z karet (so 9:30-12:00;14:30-16:00)

Vstup na ZAHRÁDKÁŘSKOU VÝSTAVU pro děti do 15ti let ZDARMA
Stánkový prodej, občerstvení a parkoviště bude zajištěno.
Tešíme se na Vaši návštěvu.

více
17.-18. 9. 2022
Štěpánkovice
32. výstava ovoce, zeleniny a květin

Svaz zahrádkářů zve všechny občany na 32. výstavu ovoce, zeleniny a květin, která se koná 17.9. a 18.9.2022 v zahrádkářském areálu ve Štěpánkovicích. Otevřeno bude v sobotu od 14.00 do 18.00 hod. a v neděli od 10:00 hod. do 18:00 hod. Po oba dva dny je zajištěno občerstvení, pivo, víno, burčák, káva a koláče, domácí klobásky atd. Vstupné dobrovolné. Srdečně zvou zahrádkáři.

17. 9. 2022
Janovice nad Úhlavou, sportovní hala za MÚ
Zahrádkářská podzimní výstava k 65. výročí založení ČZS

Základní organizace ČZS Janovice nad Úhlavou Vás zve na tradiční podzimní zahrádkářskou výstavu zeleniny a ovoce od místních pěstitelů. Výstavu Kaktusů, besedu o včelaření a se včelaři a na medové produkty. 
Pro děti jsme připravili tvořivé dílny, uvidíte i výstavu obrázků dětí MŠ a ZŠ s podzimní tématikou. 
Výstava je doplněna prodejem a výstavou přírodních produktů.

více
17. 9. 10-17 hod. 2022
Ctěnice, Zámecký areál
Jablkobraní v Zámeckém areálu Ctěnice

Oslavte spolu s námi desetileté výročí působení Muzea města Prahy v Zámeckém areálu Ctěnice. Slavnostní jablkobraní bude tradičně doprovázet lisování jablek z místní štěpnice.

Před zámkem se rozprostře řemeslnický jarmark a představí tradiční řemesla, jako je hrnčířství, košíkářství, včelařství, práce s kukuřičným šustím. Keramická dílna nabídne malbu na vypálené polotovary. Pekaři a cukráři připraví jablečné speciality na mnoho způsobů.

Nebude chybět ani zábavný program pro děti Hra o jablkový koláč. Exteriérová hra o ceny je sestavena ze 6 etap, které se opírají o tradiční řemesla a hospodářská stavení zámeckého areálu.

více
16.-18. 9. 2022
Děčín Libverda
Zahrádkářská výstava 2022

Zahrádkářská výstava pořádaná v rámci Zahradnicko - zemědělské výstavy LIBVERDA.
Pořádá Územní sdružení ČZS Děčín ve spolupráci se Střední zahradnickou a zemědělskou školou A.E.Komerse v Děčíně - Libverdě.

Poradenská služba pro zahrádkáře, prodej občerstvení, suvenýrů, zahradnických potřeb, ovoce, zeleniny, stromků ap.

16.-18. 9. 2022
Děčín Libverda
Libverda 2022

Zveme vás na tradiční zahradnickou a zemědělskou výstavu Libverda. Výstava je určena pro odbornou i laickou veřejnost. 

Otevřeno pátek 10-18, sobota 9-18, neděle 9-15 hodin. Prodej občerstvení, suvenýrů, zahradnických potřeb, ovoce, zeleniny, stromků ap.
Součástí výstavy je zahrádkářská výstava ÚS ČZS Děčín - poradenská služba pro zahrádkáře.
Těšíme se na Vás v nově opraveném areálu školy v Děčíně – Libverdě.

více
16.-17. 9. 2022
Karviná areál ČZS Mlýnská ul.
Zahrada 2022

Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu Karviná za finanční podpory statutárního města Karviná Vás zvou na tradiční výstavu Zahrada 2022 - 16. 17.9.2022 - do areálu Českého zahrádkářského svazu, ulice Mlýnská (za Zimním stadionem).


Vystaveny budou: výpěstky členů ČZS; kaktusy a sukulenty; okrasné rostliny; rukodělné práce; výpěstky z balkónů a lodžií.

Vystavují: ZO Č ZS Karviná; Slezská diakonie, středisko Bethel; děti ze ZŠ a kroužku „Mladý zahrádkář“; podzimní aranžmá dětí ze ZŠ.

Součástí výstavy je: mykologická poradna; bezplatná poradna pro pěstitele; soutěž o ceny pro školní třídy; soutěž o nejtěžší rajče a papriku,; ochutnávky, přednášky
v prodeji: zahrádkářské výpěstky, okrasné rostliny a keře, košíkářské a keramické předměty, rukodělné; předměty, med a medové produkty; vstupné dobrovolné, občerstvení zajištěno.

více
10.-11. 9. 2022
Sloveč u Městce Králové - areál Zahradnictví DAHLIA
Jiřinkové dny

Volná prohlídka výsadby jiřin ve více jak 300 odrůdách světového sortimentu. Představení novinek roku 2022. Součástí bude výstava begonií, mečíků, vína, fuchsií, lilií, růží, balkonovek, kaktusů, vřesů, plesových šatů a další.
Doprovodný program: Sobota 10.9.  od 14,00 vystoupení tanečního souboru Villanella - Liberecký soubor historického tance, předvede módní přehlídku svatebních šatů. Od 14,30  Slavnostní křest nové odrůdy jiřinky ,kterého se osobně zúčastní zpěvačka Petra Janů.
Podzimní vazba - po celý den budou aranžérky ze Zahradnické školy Kopidlno předvádět vazbu kytic a dekorací do okrasných dýní.
Neděle 11.9. od 14,00 vystoupení kapely Nešlapeto-staropražské a české lidové písně
V době konání výstavy si můžete nakoupit široký sortiment trvalek, chryzantém, pokojovek, cibulovin, okrasných keřů a další. Občerstvení zajištěno. 
OTEVŘENO: sobota 8-18, neděle 8-17 hod.
Vstupné dobrovolné

více
9.-14. 9. 2022
Litoměřice - výstaviště
Zahrada Čech

Výstava zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody.

Výstava Zahrada Čech nabídne tradiční prodejní sortiment: sazenice, ovocné stromky i okrasné stromky, květiny, trvalky, bylinky, ovoce, zelenina, cibuloviny, bonsaje, skleníky, novinky v zahradní technice od sekaček, křovinořezů, po pily, rekultivátory, traktůrky nebo kompostéry, zahradní nábytek, domácí potřeby a řadu dalšího.

Den časopisu Zahrádkář - tradiční vyhodnocení soutěže ČZS. Den Časopisu Zahrádkář, se uskuteční v neděli 11. 9. na pódiu amfiteátru výstaviště. V průběhu programu bude vystupovat skupina The Beatles Revival

více
9.-11. 9. 2022
Velké Hoštice
26. Výstava hroznů Slezska

Výstavu pořádá ZO ČZS Velké Hoštice spolu s ÚS ČZS Opava a obcí Velké Hoštice. Na výstavě je možné shlédnout 300 - 450 vzorků hroznů v cca 100 odrůd převážně stolních, různá aranžmá ..., v sobotu 10.9. budou souběžně probíhat 8.Velkohoštické dožínky s bohatým odpoledním programem.

9.-11. 9. 2022
Prostějov, nádvoří zámku Pernštýnské náměstí
Výstava bonsají

Výstava bonsají na nádvoří zámku Prostějov, Pernštýnské náměstí. Otevřeno: 9.00 - 18.00 hod. Pořádá: BK Haná Prostějov. Poradenská služba, ukázky tvarování, prodej rostlin, bonsají, misek (i pro pokojové bonsaje).

více
9.-11. 9. 2022
Česká Skalice - Muzeum Boženy Němcové
Tradiční výstava jiřinek

Město Česká Skalice a Muzeum Boženy Němcové vás zvou na TRADIČNÍ VÝSTAVU JIŘINEK
Ve dnech 9.-11. září 2022 otevřeno od 9 do 17 hodin v Muzeu Boženy Němcové Výstava jiřinek s tradicí od roku 1837 se zaměřením na dobu Boženy Němcové. 
Součástí výstavy bude soutěž o nejkrásnější jiřinku výstavy a další doprovodný program. Objednávkový prodej hlíz jiřinek a občerstvení zajištěno. Studenti oborů zahradník, pekař a cukrář Střední školy služeb, obchodu a gastronomie Hradec Králové zajistí prodej bylinek, čarověníků, dřevin, aranžování květin a prodej cukrovinek.

více
9.-10. 9. 2022
Brno, KC SEMILASSO, Palackého tř. 126
Podzimní výstava výpěstků ze zahrad a vinohradů.

Územní sdružení ČZS BRNO-MĚSTO pořádá pod záštitou ministerstva zemědělství, Jihomoravského kraje, a městské části Královo Pole Podzimní výstavu výpěstků v kulturním centru SEMILASSO.

 • Jak si vedou zahrádky a zahrádkářské osady v Brně.         
 • Co se jim podařilo letos vypěstovat a sklidit.            
 • Co za exotiku mají na svých záhoncích.                    
 • Jaké tradiční české odrůdy hýčkají v brněnských čtvrtích.  
 • Přijďte se podívat, ochutnat, nebo se nechte inspirovat... 
PROGRAM
PÁTEK 9.9.
09.00 Slavnostní zahájení 
09.30 Hudební vystoupení ZUŠ Vítězslavy Kaprálové Brno 
10.30 Jedlý plevel a perspektivní řasy prezentace 
12.00 Vinařství prezentace 13.00 Pěstování lilií prezentace 
14.00 Aquaponie prezentace 
15.00 Ukázka květinové vazby 
16.00 Stříhání a ošetření stromů prezentace 
17.00 Klobouková módní přehlídka 
18.00 Společenský večer s cimbálkou v průběhu večera: vinařství-sekání sektů/sabrage, tombola 
 
SOBOTA 10.9.
09.30 Košt cideru 
10.00 Stříhání a ošetření stromů prezentace 
11.00 Jak pěstovat begónie - ošetřování, zalévání, rozmnožování 
12.00 Ukázka květinové vazby 
13.00 Aquaponie prezentace 
14.00 Taneční vystoupení 
14.30 Slavnostní vyhlášení vítězných expozic 
Změna programu vyhrazena
 
Po celou dobu výstavy bode probíhat prodej sadbového česneku, cibulovin, zahrádkářských přebytků, dalších regionálních produktů a bude probíhat košt vína a medoviny.
 
AKCE SE KONÁ POD ZÁŠTITOU HEJTMANA JIHOMORAVSKÉHO KRAJE A STAROSTKY MČ BRNO-Královo Pole

9.-10. 9. 2022
Český Dub - Kulturní dům Česká beseda
Zahrádkářská výstava a spolkové činnosti v Českém Dubě 2. ročník

Na výstavě budou představeny odrůdy jabloní a hrušní, květin a zeleniny pěstovaných zejména v oblasti libereckého kraje. 
Výstava bude spojena s prodejem konzumních jablek a možností objednávek ovocných dřevin a růží.
Zajímavosti ve své činnosti představí také další českodubské spolky myslivců, včelařů, chovatelů a rybářů.

více
3.-4. 9. 2022 2022
Pávov čp. 102, Jihlava
Babí léto se sukulenty

Ve dnech 3. a 4. září 2022 pořádáme pro všechny milovníky sukulentů již tradiční BABÍ LÉTO se SUKULENTY. 

Po oba dny bude otevřeno pro všechny zájemce od 9.00 do 17.00 hodin. Návštěvníci si budou jako vždy moci prohlédnout sbírkový skleník a v případě zájmu nakoupit rostliny v tom prodejním i s tradiční 10% slevou oproti internetovým cenám v e-shopu. Vstup zdarma. Více na www.sukulenty.estranky.cz
Na Vaši návštěvu se těší Ivana a Jiří Jandovi, Pávov 102, 586 01 Jihlava

více
3.-4. 9. 2022
Dolní Roveň u Pardubic
Mezinárodní výstava jiřinek

Soutěžní výstava jiřinek, vystavují členové spolku Dagla a  jiřinkáři ze zahraničí. Otevřeno v sobotu  od  10.00 do 18.00, v neděli od 10.00 do 16.00.  

více
3.-4. 9. 2022 2022
Průhonice - Botanická zahrada Chotobuz
Pomologické dny – podzim v zahradě

Botanický ústav AV ČR a Český svaz ochránců přírody Vás srdečně zvou na akci Pomologické dny – podzim v zahradě
Program
Akce proběhne o víkendu 3.-4. 9. 2022 a podrobnosti o programu naleznete v detailním programu.
Součástí akce bude ochutnávka aktuálně zralých odrůd a  individuální poradenská služba.
Tradiční semináře budou mít tentokrát podobu exkurzí do sadu a praktické možnosti vyrobit si vlastní silou mošt z aktuálně zralých odrůd.
Uvítáme pokud  sebou přinesete hezké vzorky ovoce rádi pro ně najdeme na výstavě místo.
Po oba dny je též možno přinést Ing. Zdeňkovi Buzkovi ovoce ze svých stromů na určení odrůdy. 
Více v detailním programu.

více
3. 9. 2022
Nymburk - moštárna
Výstava ovoce, zeleniny a květin

ÚS Nymburk vás zve na zahrádkářskou výstavu, kterou pořádá v Moštárně - Tyršova ulice. Součástí bude soutěž žáků výtvarné umělecké školy na téma zahrádkaření, nabídka prodejců drobného zboží domácí výroby, občerstvení, hudba. Vstupné dobrovolné. Otevřeno od 8 do 17 hodin.


více
2.-4. 9. 2022
Lysá nad Labem - výstaviště
Jiřinkové slavnosti

10. celostátní výstava jiřin a gladiolů. Výstaviště Lysá nad Labem se rozzáří pestrými barvami jiřin a gladiolů. Dýchne na Vás atmosféra dávných časů, kdy se ještě pořádaly jiřinkové bály a jiřiny se staly symbolem národního obrození. Každý den budou právě návštěvníci volit královnu všech jiřin pomocí slosovatelných kuponů o ceny. Rozhodně nebude chybět křest nové odrůdy jiřinky a setkání se zajímavými osobnostmi.

více
SRPEN - 2022
31. 8. 2022 2022
Praha, výzkumná stanice Troja ČZU - Troja
Den otevřených dveří

Katedra zahradnictví FAPPZ ČZU v Praze Demonstrační a výzkumná stanice Troja zve na prohlídku areálu v rámci tradičního Dne otevřených dveří. Středa 31. 8. 2022 od 10:00 
Program: 
 • 10:00 - 10:15 Úvodní slovo 
 • 10:15 - 13:00 Prohlídka zahradnických porostů s odborným výkladem z oborů ovocnictví,
  zelinářství, květinářství, vinařství 
 • Následuje diskuze a občerstvení
Bude pro Vás připravena ochutnávka ovoce a zeleniny, včetně jejich kulinářského zpracování.
V průběhu akce bude možné zakoupit přebytky z místní produkce.
Parkovací kapacity jsou omezené, doporučujeme využít MHD (přívoz P2, autobus 112, 235 a 236) do zastávky Podhoří.

27.-28. 8. 2022
Smržice - areál zahrádkářů, Olší 28
Zahrádkářská výstava u příležitosti 60. výročí založení

Zahrádkářská výstava u příležitosti 60. výročí založení

27.-28. 8. 2022
Velké Opatovice - Zámecký sál
Mezinárodní výstava jiřinek

Soutěžní výstava jiřinek. Vystavují členové spolku Dagla. Otevřeno v sobotu i neděli od 9,00 do 18,00.

více
26. 8. 2022 2022
Lednice na Moravě - Kuchyňská zahrada, ZF MENDELU
Přehlídka odrůd zelenin v Lednici

ZF MENDELU ve spolupráci s MoravoSeed Vás 26. srpna 2022 zveme do areálu Mendelea a Tematických zahrad Zahradnické fakulty MENDELU v Lednici na Dny otevřených dveří. 

V 9-15 hod. Kuchyňská zahrada, ZF MENDELU, Lednice na Moravě. Ve 13 hod. si můžete prohlédnout Tematické zahrady s průvodcem, v Kuchyňské zahradě se osvěžit připravenými smoothies nebo se zúčastnit bohatého programu v areálu Mendelea
Více o programu naleznete na FB Moravoseed nebo na webu lva.mendelu cz.
 • komentované prohlídky zeleninových a květinových záhonů 
 • prodej osiv za zvýhodněnou cenu 
 • ochutnávka zelenin, poznávání semen, naučná stezka pro děti a soutěž 
 • prezentace traktorů a techniky Kubota
 • prezentace půdních probiotik WEIKI | LAIVEN 
 • prezentace přípravků na biologickou ochranu rostlin BIOCONT 
 • prezentace přírodních přípravků s mykorhizou symbiom
 • prohlídky Tematických zahrad Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity
 • občerstvení zajištěno, vstup volný

19.-21. 8. 2022 2022
Lešná u Valašského Meziříčí, zámek a park
Výstava mečíků

Muzeum regionu Valašsko pro Vás připravilo na zámku Lešná u Valašského Meziříčí výstavu mečíků.

PROGRAM
Na výstavě budou k vidění mečíky různých odrůd v širokém spektru barev a velikostí květů, které vypěstovaly členky Gladiol klubu Ratiboř, Stanislav Novotný a další pěstitelé z okolí. Výstava proběhne v Klenutém sále zámku a květinová aranžmá vyzdobí i další interiéry. Vstupné zahrnuje i výstavy historických kočárků Až přiletí čáp a prohlídku expozice bankovek z celého světa.

VSTUPNÉ Plné 60 Kč, snížené 40 Kč (senioři, studenti) a 30 Kč (děti 6–15 let), do 6 let zdarma.

19.-21. 8. 2022 2022
Louny
Dům 2022

19. – 21. srpna 2022 - již po dvacáté deváté proběhne na lounském výstavišti výstava „Dům 2022“. Představí se zde na 130 vystavovatelů, kteří nabídnou nepřeberné množství zajímavých výrobků a služeb. Veletrh je aktuální přehlídkou novinek z oblasti stavby, bydlení a zahrady.

více
13.-14. 8. 2022
Šlapanice u Brna, orlovna na náměstí naproti kostela
Letní výstava květin

Letní výstava květin, kaktusů, bonsají, ovoce, zeleniny z našich zahrad u příležitosti Šlapanických slavností.
ZO ČZS Šlapanice pořádá tradiční letní výstavu květin, kaktusů, bonsají, ovoce a zeleniny z našich zahrad u příležitosti Šlapanických slavností. Oba dny bude otevřena od 8 hod. do 18 hod. Vstupné dobrovolné. Těšíme se na vaši návštěvu. Výbor ZO ČZS Šlapanice

více
13.-14. 8. 2022
Všemyslice - Neznašov, Kulturní dům
5. Mezinárodní výstava mečíků

Výstavu již tradičně pořádá specializovaná organizace ČZS GLADIRIS ve spolupráci s obcí Všemyslice za podpory ČEZ - JADERNÁ ELEKRÁRNÁ TEMELÍN
 Otevřeno denně 9:00 - 18:00, bezbarierový přístup výtahem, VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ !
V 1000 vázách bude tradičně představen nejnověší celosvětový sortiment mečíků, výstava bude doplněna i o expozici jiřin a náučnou expozici včelařů, prodej medu.
Výstava se koná 1 x za 2 roky, těšíme se na Vaši návštěvu.

12.–14. 8. 2022
Kroměříž výstaviště
Floria léto

Celostátní prodejní výstava pro všechny zahradníky a zahrádkáře. Unikátní expozice tisíců květin.
Desítky prodejců okrasných rostlin, bylinek, zeleniny, řemeslných výrobků a podobného zboží.
Nakoupíte vše potřebné pro dům a zahradu.
Expozice kaktusů a sukulentů, výstava moderní i historické zemědělské techniky.
Zahraje Vám Jožka Šmukař s cimbálkou, Veselá trojka nebo Bludověnka.
Výstava drobného zvířectva a okrasného ptactva.

více
12.-14.8. 2022
Staňkov, Lidový dům
45. letní výstava květin

ČZS Staňkov pořádá tradiční letní výstavu květin ve dnech 12.8.2022-14.8.2022 ve Staňkově na Domažlicku. 
Hlavní expozice: Jiřinky, gladioly, bonsaje.
Součástí výstavy bude prodej širokého sortimentu zahrádkářských výpěstků, zboží od různých prodejců
Vystavovat budou členové ZO a hosté.
Výstava bude otevřena: 
pátek 12.8. - 14-18 hod.
sobota 13.8.  neděle 14.8. - 8-18 hod.
Občerstvení zajištěno 
Na vaši návštěvu se těší zahrádkáři Staňkov
Potěšit se krásou květin a zároveň při té příležitosti navštívit Chodské slavnosti v Domažlicích, které se 
konají ve stejném termínu.

více
12.-13. 8. 2022
Hlavňovice, sál restaurace u Jelena
Výstava mečíků a denivek

Vystaveny budou středně rané až pozdní odrůdy mečíků včetně letošních novinek a remontující odrůdy denivek. Součástí výstavy bude prodej KOSATCŮ, DENIVEK, TULIPÁNŮ, OKRASNÝCH ČESNEKŮ, KROKUSŮ, OCÚNŮ, brutů GLADIOL a také objednávka vystavených odrůd denivek a gladiol.
 Odborné poradenství zajištěno po celou dobu akce. Vstupné dobrovolné. Vystavuje Ing. Pavel Novák z ČZS.
Více informací najdete na: www.otto.cz/pavel Otevřeno pá: 14 - 18, so: 9 - 16.

6.- 7. 8. 2022
Rapotín u Šumperka
Tradiční 59. ročník výstavy mečíků

ZO ČZS Rapotín pořádá tradiční 59. ročník výstavy mečíků ve dnech 6.-7. 8. 2022 v kulturním domě v Rapotíně.
Sobota 9.00-17.00 hod. neděle 9.00-15.00 hod. Občerstvení- myslivecké speciality. Prodej vystavovaných květin v neděli od 15 hod. Vstupné dobrovolné. Spojení: autobus - Zastávka u hřiště; vlak - nádraží Petrov nad Desnou.

více
6.-7. 8. 2022
Volyně
Květy Volyně 2022

SZO ČZS MARTAGON pořádá ve spolupráci s místní organizací Volyňská kultura tradiční výstavu květin a obrazů. Otevřeno bude o volyňské pouti od 9. do 17. hodiny v Pošumavské tržnici a Malé galerii. Vystaveny budou lilie, mečíky, jiřiny, růže, fuchsie, denivky, skalničky, trvalky, kaktusy, sukulenty, bonsaje apod. 

Instalace se uskuteční v pátek odpoledne. Ubytování vystavovatelů je zajištěno. 
Obrazy vystaví mladé malířky Michaela Loudová a Jitka Jirotková. Podrobnější informace poskytne Jiří Kovář, e-mail: kovar.lilie@seznam.cz.

6. a 7. 8. 2022
Nepomuk, rodný dům A. Němejce
Výstava mečíků a denivek

Vystaveno bude velké množství kultivarů mečíků i s novinkami letošního roku a zejména remontující odrůdy denivek, tedy znovu nakvétající odrůdy této překrásné květiny.
Součástí výstavy bude prodej sazenic a cibulovin KOSATCŮ, DENIVEK, TULIPÁNŮ, OKRASNÝCH ČESNEKŮ, KROKUSŮ, OCÚNŮ, brutů GLADIOL a také objednávka vystavených odrůd denivek a mečíků.
 Odborné poradenství zajištěno po celou dobu akce. Vstupné dobrovolné. Vystavuje Ing. Pavel Novák z ČZS.
Více informací naleznete na: www.otto.cz/pavel

více
6.-7. 8. 2022
Jinošov
17. ročník výstavy mečíků a jiřin

V prostorách obecního úřadu (bývalá škola naproti kostelu) budou vystavovány naše i zahraniční odrůdy a doplňující výstava kaktusů a zahrádkářských výpěstků. Prodej cibulovin, keramiky, řezbářských výrobků, perníčků a jiné. Výstava mladých aranžérů. Od 9.00 - 18.00 hod

ČERVENEC - 2022
30.-31. 7. 2022
Pohled - Zámek, zámecká ul. 1
Výstava květin

ZO ČZS Pohled pořádá již 50. ročník prodejní výstavy květin v areálu pohledského zámku.
Aranžmá řezaných květin, prodej trvalek, kaktusů, sukulentů, cibulovin a citrusů. Roubování citrusů na přinesené semenáče. Výstavu doplňuje bohatý prodej rozličných řemeslných výrobků (keramika, řezbář, háčkované výrobky, přírodní kosmetika, bižuterie a další) Občerstvení zajištěno!
Otevřeno od 8.00 do 17.00 hodin. V sobotu 30. 7. od 17.00 hodin na nádvoří zámku koncert dechové kapely Malá muzika.
V neděli 31. 7. od 16.00 hodin na nádvoří zámku divadelní představení pro děti.
V době konání výstavy probíhá v nedalekém areálu Sv. Anny tradiční annenská pouť.

30.-31. 7. 2022
Holešov - Zámek
Mezinárodní výstava mečíků

ZO ČZS Holešov ve spolupráci s městem Holešov a MKS Holešov, pořádá výstavu mečíků členů a šlechtitelů SZO ČZS Gladiris s účastí Slovenských a Polských přátel v krásných prostorách barokního zámku Holešov.
Výstava bude otevřena v sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli od 9 do 17 hodin. Od 17 hodin bude výprodej květů návštěvníkům. Aranžování  prostor zámku se ujmou, tak jako v minulém roce členky ZO ČZS Holešov ZO ČZS Míškovice spolu s panem Jaroslavem Malým z Lán u Rakovníka. 

více
30.-31. 7. 2022
Blovice, sále TJ Sokol, Tyršova 270
Výstava denivek a mečíků

Vystaveno bude velmi velké množství zejména velkokvětých odrůdy denivek a rané až středně rané kultivary gladiol, včetně letošních novinek. Součástí výstavy bude prodej DENIVEK,  KOSATCŮ, TULIPÁNŮ, OKRASNÝCH ČESNEKŮ, KROKUSŮ, OCÚNŮ, brutů GLADIOL a také objednávka vystavených odrůd denivek.
 Odborné poradenství zajištěno po celou dobu akce. Vstupné 40,- (studenti do 18, senioři od 65 a držitelé ZTP 20,-)
Vystavuje Ing. Pavel Novák z ČZS. Otevřeno 9-16 hod.
Více informací najdete na: www.otto.cz/pavel

23.-24. 7. 2022
Němčice nad Hanou
Ženy a bonsaje

Výstava, Poradenská služba, prodej bonsají, rostlin, misek. 23.-24.7. od 9-17 hod.

 

více
22.-24. 7. 2022
Klatovy
Výstava denivek a velmi raných odrůd mečíků

Vystaveny budou zejména velkokvěté odrůdy denivek včetně novinek posledních let a velmi rané kultivary gladiol. Součástí výstavy bude prodej KOSATCŮ, DENIVEK, TULIPÁNŮ, OKRASNÝCH ČESNEKŮ, KROKUSŮ, OCÚNŮ, brutů GLADIOL a také objednávka vystavených odrůd denivek. Odborné poradenství zajištěno po celou dobu akce. Vstupné 40,- (studenti do 18, senioři od 65 a držitelé ZTP 20,-)
Vystavuje Ing. Pavel Novák z ČZS. Více informací naleznete na: www.otto.cz/pavel

Koná se v refektáři jezuitské koleje v KLATOVECH, Balbínova 59, vchod z nádvoří koleje - parkoviště (vstup je z nám. Míru a z Tyršovy ul).

15.-17. 7. 2022
Tábor - Botanická zahrada
Výstava růží Tábor

Zveme vás na výstavu růží a denivek do Botanické zahrady při VOŠ SZeŠ Tábor.
Program: 
 • sobota
  • 10:30 hod. přednáška o pěstování růží 
  • 14.00 hod. komentovaná prohlídka rozária 
  • po celý den odborné poradenství v pěstování růží 

 • neděle 
  • 14:00 komentovaná prohlídka botanické zahrady

 • doprovodné akce: výstava DENIVEK, kvíz pro dospělé a soutěž o nejkrásnější růži výstavy
Pod záštitou paní místostarostky Ing. Olgy Bastlové ve spolupráci s Rosaklubem ČR a územním sdružením ČZS Tábor.

více
14.-17. 7. 2022
Lysá nad Labem - výstaviště
Květy 2022

Celostátní výstava květin a zahradnické trhy. Expozice a květinová aranžmá Českého zahrádkářského svazu, a to na ploše 2.160 m2.  Součástí naší expozice budou velmi oblíbené specializované poradny vystavovaných květin, stánek časopisu Zahrádkář a vinařské posezení.

více
14.-17. 7. 2022
Praha 4, Michelská 5, Dům ochránců přírody
Pozdní třešně, višně, meruňky, nejranější slivoně a hrušně

Český svaz ochránců přírody srdečně zve všechny příznivce starých dobrých odrůd ovocných stromů
na výstavu věnovanou tradičním odrůdám pozdních třešní, višní, meruněk a raných slivoní.

Zajímavé přednášky prohlídka odrůd. více ...

více
11.-17. 7. 2022
Libice nad Cydlinou - Parkon - zahradní centrum
Clematis show

13. ročník prodejní výstavy plaménků. Přes 80 soret rodu Clematis. Dále trubače, mini-kiwi, akébie, zimolezy, wistárie, růže ... Zvýhodněné výstavní ceny, vstup zdarma. Po-Pá: 9-18, So 9-15 hod.

více
9.-11. 7. 2022
Žirovnice - Zámek
ZAHRADA VYSOČINY

Letošní ročník je již 58. a uskuteční se v prostorách žirovnického zámku. Je věnován liliím, budou zde aranže řezaných květin, zahrádkářská prodejna, zajištěno je i bohaté občerstvení.
Otevřeno od 9 do 17 hodin. V sobotu a neděli odpoledne na nádvoří zámku kulturní vystoupení. Těšíme se na Vaši návštěvu.

více
9.-10. 7. 2022
Praha 9, Čakovice - Zámek
Výstava lilií

Ve dnech 9.–10. 7. 2021 se opět uskuteční tradiční výstava lilií na zámku Čakovice v Praze 9. 

Otevřeno pro veřejnost bude od 9 do 17 hodin. 
Zajištěna bude i odborná poradenská služba k pěstování lilií, můžete se zde stát členy spolku pěstování lilií a získat tak výhody, například výhodně liliové cibule, zdarma odborný časopis o liliích, přednášky, konzultace, výměna zkušeností, atd.
Můžete přinést i svoje vlastní lilie a pochlubit se krásnými květy, rádi je vystavíme. 

Příjem exponátů je den předem, nutno domluvit - kontakt na organizátora je 605 291 261 Vratislav Novák, email olina.novakova21@seznam.cz. 

Těšíme se na vás i na vaše lilie. Příjemná je i procházka přilehlým zámeckým parkem s výsadbou růží, dětským hřištěm, fontánou atd. Doprava je buďto autobusem č. 136 do zastávky Čakovický zámek nebo autem, parkoviště je za zámkem. V blízkosti je i Obchodní centrum Globus. Přejeme příjemně strávené chvíle. 

více
2.-10. 7. 2022
Rajhrad u Brna
Výstava lilií

Jubilejní X. ročník se bude konat v Benediktinském klášteře v Rajhradu u Brna. Výstava bude otevřena od 9 do 17 hodin. Výstavu pořádá Specializovaná základní organizace Českého zahrádkářského svazu Brno Lilium, Křenová 67, 602 00 Brno ve spolupráci s Benediktinským opatstvím sv. Petra a Pavla v Rajhradě, za podpory nadace ČEZ, Ministerstva zemědělství a ČZS.více
2.-6. 7. 2022
Libochovice - zámek
Výstava bonsají

Zveme pěstitele bonsají, tvůrce suiseki a všechny příznivce této kultury na 33. ročník letní výstavy bonsají a suiseki, kterou pořádá spolek Bonsai klub Libochovice. Výstava se uskuteční od 2.- 6. července 2022 (otevřeno vždy od 09:00 - 17:00 hod.) v prostorách Státního zámku v Libochovicích. Na výstavě se můžete těšit tradičně na prodej bonsají, nářadí, misek a dalších potřebných věcí pro pěstování bonsají. Na výstavu si můžete přinést vlastní bonsai "se kterou si nevíte rady" a můžete si zde vyzkoušet vlastní tvarování pod dohledem zkušených pěstitelů. Nově pro vás bude připraven i stánek s občerstvením. Hostem výstavy bud Bogdan Pociask (PL)

Na programu bude
2.7.2022 
 • 10:00hod. - přednáška a workshop s Bogdanem Pociaskem (PL) zaměřeno pro pěstování yamadori s prvním založením bonsaje.
 • 14:00hod. - komentovaná prohlídka výstavy s Bogdanem Pociaskem (PL)
 • 17:00hod. - vernisáž - vyhlášení stromu výstavy

3.7.2022
 • 10:00hod. - přednáška a workshop s Bogdanem Pociaskem (PL) zaměřeno pro bonsaje (výběr misky, náklon stromu a detaily na bonsaji)
 • 14:00hod. - komentovaná prohlídka výstavy s Bogdanem Pociaskem (PL)

4.7.2022
 • 09:00hod. společná dílna se členy BKL

5.7.2022
 • 13:00hod.  DEMO - ukázka tvarování - Václav Novák

6.7.2022
 • 13:00hod. DEMO - ukázka tvarování - Vladimír Došek

Změna programu vyhrazena. Těšíme se na Vaší návštěvu

více
1.-3. 7. 2022
Rakovník - Rabasova galerie
Výstava lilií

SZO ČZS MARTAGON pořádá za podpory Městského úřadu Rakovník

VÝSTAVU LILIÍ

ve dnech 1. až 3. července 2022 v Rabasově galerii v Rakovníku.

Zahájení v pátek 2. 7. v  9:00 Otevřeno každý den od 9 do 17 hodin

více
ČERVEN - 2022
25.6. - 3.7. 2022
Loděnice u Berouna
Loděnický muškát

SZO ČZS Pelargonie pořádá za podpory ČZS Praha výstavu Loděnický muškát v Loděnici u Berouna, Plzeňská 172
25. 6. - 3.7. 2022 od 10 do 18 hodin, vernisáž 25.6. 2022 od 10 hodin.

Ke shlédnutí bude 600 kultivarů pelargonií v celkovém počtu 1350 rostlin.
V sobotu 25.6. jsou pro zájemce připravené přednášky v:
 • 11 hod. - o ochraně rostlin (Petr Reichelt)
 • 13 hod. - o výživě rostlin (Ing. Jiří Pešek)
 • 14 hod. - o substrátech ( Ing. Alena Heinrichová)
 • 15 hod. - odborný výklad kváskové pečení, trhací chléb z kvásku, degustace
Součást Loděnické výstavy bude hrníčková burza.

Během výstavy bude uspořádán volný prodej ze sbírek pěstitelů a zajištěna poradenská činnost.
Budeme se na Vás těšit SZO Pelargonie

23.-25. 6. 2022
Praha 4 - Dům ochránců přírody
Rané odrůdy třešní

Český svaz ochránců přírody srdečně zve všechny příznivce starých dobrých odrůd ovocných
stromů na výstavu věnovanou raným odrůdám třešní.
PROGRAM:
ČTVRTEK 23. 6. 2022
10.00 – zahájení výstavy
10.00–10.30 – přednáška: Řez peckovin (Ing. Vojtěch Ptáček, PhD.)
10.30–11.00 – komentovaná prohlídka výstavy (Ing. Zdeněk Buzek) a prostor pro média
11.30–13.00 – zpracovatelský seminář: Domácí zpracování třešní na džemy (Irena Zárubová – Podorlický skanzen Krňovice, ZO ČSOP Orlice)
13.00–17.00 – volná prohlídka výstavy – během této doby je pro zájemce připraveno:
– informace o vystavených odrůdách (Ing. Kateřina Štrossová, Ing. Zdeněk Buzek)
– odborná poradna a určování odrůd (Ing. Zdeněk Buzek, Ing. Vojtěch Ptáček, PhD.)
– konzultace projektů (Ing. Martin Lípa)
Na přání lze shlédnout prezentaci:
– Přehled aktivit ČSOP pro záchranu starých odrůd
PÁTEK 24. 6. 2022
10.00–10.30 – přednáška: Péče o ovocné stromy během vegetace (Ing. Martin Lípa – garant odborného programu ČSOP:
„Oživení starých dobrých odrůd ovoce“). Přehled aktuálních činností v alejích a sadech. Upozornění na úskalí jejich kvalitního provedení.
Realizováno s finanční podporou MZe.
10.30–11.00 – přednáška: Rané odrůdy záchranných sortimentů třešní (Ing. Martin Lípa – garant odborného programu ČSOP: „Oživení starých dobrých
odrůd ovoce“)
11.00–17.00 – volná prohlídka výstavy – během této doby je pro zájemce připraveno:
– informace o vystavených odrůdách (Ing. Kateřina Štrossová, Ing. Michal Pašek)
– konzultace projektů (Ing. Martin Lípa)
– odborná poradna a určování odrůd (Ing. Michal Pašek)
SOBOTA 25. 6. 2022
10.00–12.00 – volná prohlídka výstavy, během této doby je pro zájemce připraven celodenní program
12.00–13.00 – polední přestávka
13.00–17.00 – volná prohlídka výstavy – během této doby je pro zájemce připraveno:
– informace o vystavených odrůdách (Ing. Kateřina Štrossová, Ing. Zdeněk Buzek)
– odborná poradna a určování odrůd (Ing. Zdeněk Buzek)
– konzultace projektů (Ing. Martin Lípa)
Na přání lze shlédnout prezentace:
– Přehled aktivit ČSOP pro záchranu starých odrůd
– Péče o mladé výsadby ovocných stromů v době vegetace
– Rané odrůdy třešní v záchranných sortimentech – hlavní odrůdy a zajímavé mapové nálezy
Vstup na výstavu je zdarma. Poslední vstup na výstavu je v 16:30.
DŮM OCHRÁNCŮ PŘÍRODY V PRAZE | www.csop.cz
Michelská 5, Praha 4 Spojení MHD – zastávka Michelská BUS 124, 139, 150, 188, 196 a TRAM 11 a 14

25.-26. 6. 2022
Bystřice u Benešova
Zahrádkářská výstava

Zveme vás na Výstavu léčivých rostlin, květin, kaktusů, sukulentů, bonsají a masožravých rostlin do sálu restaurace u Hlaváčků. Otevřeno bude po oba dny od 9 do 17 hodin. Výstava je doplněna o prodej: výpěstků zahrádkářů, medu a výrobků chráněné dílny Odlochovice.

více
23. 6. 2022
Olomouc - SŠZZ
Ukázka letního řezu ovocných dřevin

Zveme vás na ukázku letního řezu ovocných dřevin. Uskuteční se ve čtvrtek 23. června 2022 od 14,00 - 16,30 hodin v zahradě Střední školy zemědělské a zahradnické Klášterní Hradisko - adresa: U Hradiska 7/4, Olomouc. Pořádá ÚS Olomouc v rámci školení odborných instruktorů, ale ukázka je určena i zahrádkářské veřejnosti. 

více
18.6.-3.7. 2022
Hradec Králové - Kukleny, Rozárium
Dny otevřených dveří 2022

Soutěžní rozárium v Hradci Králové - Kuklenách pořádá "Dny otevřených dveří" ve dnech: 

Sobota 18. 6. 2022: 12-17 hod., další dny až do neděle 3. 7. 2022: 9-17 hod.
Hradecké rozárium slaví 50 let od svého založení v roce 1972. Naleznete zde více než 200 různých kultivarů růží pěstovaných v počtu přibližně 1.000 jednotlivých keřů ve všech typech – růže velkokvěté, mnohokvěté, popínavé, sadové, pokryvné, anglické i miniaturní. Letos najdete 60 nových moderních odrůd růží. Představena bude také nově pokřtěná růže "Libuše Šafránková". 
Srdečně zveme veřejnost k návštěvě! Rosa klub ČR a www.rosetrial.cz

více
18. 6. 2022
Cvrčovice Odborné učiliště
ZAHRADNÍ SLAVNOST k 65. výročí ČZS

POZVÁNKA DO CVRČOVIC NA ZAHRADNÍ SLAVNOST k 65. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ČESKÉHO ZAHRÁDKÁŘSKÉHO SVAZU
pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje-

PROGRAM:
 • Zahájení v 10.00 hod.
 • Přivítání hostů a návštěvníků, připomenutí 65. výročí založení ČZS
 • Předání ocenění ČZS
 • Předání věcných cen výtvarné soutěže „Příroda kolem nás“
 • Holubí poselství

Doprovodný program:
 • Taneční kroužek Rozmarýnek Pohořelice
 • Country skupina WRAVOR Břeclav
 • Cimbálová muzika Ivo Farkaše Pohořelice
 • Mužský pěvecký sbor Přibičané
 • Módní přehlídka OU Cvrčovice, 65 balónků
 • Přehlídka krojovaných párů
 • Vernisáž výtvarných prací „Příroda kolem nás“
 • Pro děti skákací hrad Mořská houba
 • Catering: Rožnění a hranolky Rybecký
 • Vinařství Ježková Moravská Nová Ves
 • Omáčky Chilli Peterson
 • Pohořeličtí vinaři
 • Nabídka přírodních čajů, koření, medových produktů a cukrovinek
 • Zahradní centrum Malinkovič - prodej letniček

16.-19. 6. 2022
Lysá nad Labem - výstaviště
RŮŽOVÁ ZAHRADA

Celostátní výstava růží a letních květin a zahradnické trhy. Obrovská aranžmá z řezaných květin, především růží, ale i květin a rostlin hrnkovaných v celém prostoru haly A2. Samozřejmou součástí budou zahradnické trhy, pro pohodlný nákup návštěvníků jak v sortimentu rostlin, tak i potřeby pro dům a zahradu.

více
11.-12. 6. 2022
Konice, nádvoří zámku
Výstava bonsají

Vystavují členové BK Haná Prostějov. Poradenská služba, ukázky tvarování, prodej rostlin, bonsají, misek (i pro pokojové bonsaje).

více
11.-12.6. 2022
Zahrady v ČR
Víkend otevřených zahrad 2022

V roce 1998 ve Velké Británii vzniknula tradice otevírání zahrad veřejnosti, ta probíhá vždy během červnového víkendu. Pod záštitou Národního památkového ústavu se během prvního ročníku v roce 2010 otevřely 3 zahrady a jejich počet postupně vzrůstá. Víkend otevřených zahrad otevírá běžně nepřístupné zahrady nebo ty dostupné doplní o provázení a komentované prohlídky. Jejich seznam najdete na samostatné stránce, kde si můžete vyhledat zda bude otevřena i ta, která zajímá vás.

více
10.-12. 6. 2022
Tábor - Botanická zahrada
Víkend otevřených zahrad

Japonské dny v botanické zahradě – Víkend otevřených zahrad
10. 6. pátek
 • 9:30 – 10:30 zahájení výstavy fotografií a beseda s její autorkou Hanou Vályi 
 • 17:00 – 18:30 ukázky bojového umění a beseda s mistrem meče  Vladimírem Hotovcem
11. 6. sobota
 • 9:30 – 10:00 – beseda s autorkou fotografií Hanou Vályi 
 • 10:30 – 12:00 – kokedama – japonské umění pěstování rostlin bez květináče –  dílna s Janem Nápravou
 • 13:00 – 14:00 – komentovaná prohlídka botanické zahrady
 • 15:00 – 17:00 – ukázka japonské výšivky sashiko – Ivana Pešková a Ludmila Mikulová
12. 6. neděle
 • 10:00 – 11:00 – čajový obřad  s Janem Nápravou 
 • 11:15 – 12:15 – komentovaná prohlídka botanické zahrady
 • 13:30 – 14:30 – suiseki kameny - přednáška
 • 15:00 – 15:30 – kamishibai - divadlo pro děti  – Andrea Šáchová,  Kateřina Šáchová, Vojtěch Morava
 • 15:30 – 16:30 –  origami- dílna pro děti
 • kvíz – slosovatelný (o knihu Kokedama) 
Akce probíhající průběžně

Otevření botanické zahrady
 • pátek    7:00 – 19:00
 • sobota  9:00 – 18:00
 • neděle 10:00 – 17:00

Výstava fotografií   pátek   9:30 – 11:30; sobota  9:30 – 18:00; neděle  11:30 – 17:00
 • slosovatelný kvíz – pátek - neděle – výherce bude informován individuálně

Doprovodné akce
 • tvorbu dřevěných soch motorovou pilou  předvede František Kynčl – sobota 10:00 – 18:00 
 • medobraní v botanické zahradě – pátek - sobota

více
10.-12. 6. 2022
Nýrsko - moštárna
Výstava kosatců a okrasných česneků

ČZS a Ing. Pavel Novák z Plzně vás srdečně zvou na VÝSTAVU KOSATCŮ A OKRASNÝCH ČESNEKŮ
10.-12. června 2022, pá:14-18, so+ne:10-16 v moštárně, Křižíkova ulice č.p.779 v NÝRSKU (okres KLATOVY) za hlavním náměstím přejedete řeku a dáte se 1. odbočkou doprava, po 150m jste v cíli Vystaveny budou americké, australské, francouzské, ale i české kosatce (zejména velkokvětých odrůd) a také velké až obří odrůdy okrasných česneků.
Součástí výstavy bude prodej kontejnerovaných sazenic kosatců, denivek a lilií, dále bruty gladiol a také objednávka vystavených kosatců a okrasných česneků pro léto 2022.
Odborné poradenství zajištěno po celou dobu akce. Vstupné dobrovolné. Vystavuje Ing. Pavel Novák z Plzně. Více informací najdete na: www.otto.cz/pavel

více
7.-12. 6. 2022
Náměšť na Hané
Květiny pro zámeckou paní

Městys Náměšť na Hané vás zve na zámek na výstavu Květiny pro zámeckou paní aneb květiny napříč staletími.
V úterý 7.6. v 16:00 proběhne v kapli Nejsvětější Trojice vernisáž výstavy.
Srdečně zvou pořadatelé.


více
4.-5. 6. 2022
Hlučín
Kosatce & pivoňky

SZO ČZS IRIS Hlučín ve spolupráci se Sportem a kulturou Hlučín, p.o. pořádá výstavu kosatců a pivoněk. Otevřeno 9-18 hodin. Kromě květin zde budou vystaveny fotografie Lukáše Horkého. Vstupné dobrovolné. Výstava se koná v Červeném kostele v Hlučíně.

3.-5. 6. 2022
Nepomuk, rodný dům A. Němejce
Výstava kosatců a okrasných česneků

Vystaveny budou velkokvěté odrůdy kosatců a také velké až obří okrasné česneky.
Součástí výstavy bude prodej přebytků KOSATCŮ, DENIVEK, LILIÍ, GLADIOL (bruty)
a také objednávka vystavených kosatců a česneků pro léto 2022.
Odborné poradenství zajištěno po celou dobu akce. Vstupné dobrovolné. Vystavuje Ing. Pavel Novák z ČZS.
Více informací k výstavě najdete na www.otto.cz/pavel

více
1.-5. 6. 2022
Přerov
46. Výstava kaktusů a sukulentů

Výstavu pořádá v Přerově, Seifertova 33, budova NORDIC vlevo před branou přerovského výstaviště Klub kaktusářů v Přerově, poradenská služba, prodej rostlin. Vstupné dobrovolné.

KVĚTEN - 2022
27.-30. 5. 2022
Tábor, botanická zahrada
Výstava kvetoucích kaktusů

Pořádá Spolek pěstitelů kaktusů a sukulentů Tábor v prostoru botanické zahrady. Otevřeno Pá-Ne 8-18, Po 8-17 hod.

Propagační prodej rostlin zajištěn. Přednášky pro školy v pátek a pondělí.

26.-29. 5 2022
Lysá nad Labem - výstaviště
Natura Viva

Natura Viva je jedinou každoroční odbornou výstavou tohoto typu v České republice, na níž se soustředí takřka všechny významné firmy podnikající v oborech myslivosti, rybářství, včelařství a potřeb pro pobyt v přírodě.

V komerční části výstavy si budou moci návštěvníci na stáncích renomovaných výrobců a obchodníků koupit vše, co pro pobyt v přírodě a k vykonávání své záliby mohou potřebovat, a to i lovecké zbraně či rybářské náčiní.

více
21. - 22. 5. 2022
Plzeň - depo2015, Presslova 14
O Zahradě

TEMATICKÝ VÍKEND přednášky inspirace poradna SWAP rostlin
Chystáte se založit novou zahradu a nebo proměnit část té stávající v květinovou louku?
Zajímá vás, jak vypadají přírodní zahrady a jak hospodařit podle zásad permakultury? Přijďte se dozvědět víc od odborníků a nadšenců, kterým zahrada nedá spát. Těšit se můžete i na bezplatnou měnírnu (SWAP) rostlin všeho druhu nebo zahradnickou poradnu.

více
20.-30. 5. 2022
Brno - Botanická zahrada a arboretum MENDELU
Iris 2022 výstava kosatců

MENDELU Botanická zahrada a arboretum pořádá výstavu kosatců spojenou s prohlídkou zahrady. Součástí prodej orchidejí a pokojových rostlin, Vstup pouze z třídy Generála Píky, Brno-Černá Pole. (tram č. 9 - Bieblova). Otevřeno denně od 9 to 18 hodin.

více
14. 5. 2022
Kopidlno, Střední škola zahradnická
Kopidlenský kvítek

Střední škola zahradnická, Kopidlno, náměstí Hilmarovo 1 a NADAČNÍ FOND ZAHRADNICKÉ ŠKOLY V KOPIDLNĚ s podporou Královéhradeckého kraje pořádá v sobotu 14. května 2022 v zámeckém areálu školy.
Prodejní výstava zahradnických potřeb, výpěstků a výrobků; prodej výrobků a výpěstků žáků školy; letničky, bylinky, sadba zelenin; bylinkové truhlíky; květinová aranžmá; prodej řemeslných výrobků; prohlídka historického skleníku; květinová show (květinové modely školy); přednášky Romana Pavely; střelecký simulátor; předvádění zahradnické mechanizace; jízdy zručnosti (Seco Industry a.s.); informace o možnostech studia.
VSTUPNÉ děti do 6 let zdarma, děti, studenti, důchodci 50, Kč dospělí 100 Kč.

více
7. 5. 2022
Otnice
Jarní prodejní zahrádkářská výstava

Výstavu pořádá ZO ČZS Otnice v Školní 352, před areálem školy.
Nabízíme vše, co vaše zahrada potřebuje: Sazenice, semena, letničky, skalničky, zelenina, květiny, kaktusy, hnojiva, postřiky. Otevřeno: sobota 7. května 2022 od 9:00 - 15:00 hod. Vstupné dobrovolné.

7. 5. 2022
Svinčany
Burza sadby (zeleniny, květin či semen)

ZO ČZS pořádá výměnnou a prodejní Burzu sadby. Máte přebytky sadby a rádi jí předáte jiným pěstitelům? Či něco na svou zahradu ještě sháníte? Umožněna bude výměna, prodej či koupě přebytků sadby od drobných pěstitelů či právě Vás. Akce se bude konat v areálu Zahradnictví Kubelkovi, Svinčany 29.

V sobotu 7. května 2022 od 13 do 16 hodin

více
6.-8. 5. 2022
Chotoviny u Tábora - kulturní dům a přilehlé prostranství
Tradiční prodejní výstava květin

ZO ČZS Chotoviny ve spolupráci s obcí Chotoviny pořádá již 20. ročník jarní výstavy. Ke zhlédnutí a k prodeji budou balkonové květiny, skalničky, letničky, trvalky, bylinky, cibuloviny, okrasné keře, cibuloviny, roubované okurky a sadba zeleniny. Dále zde budou k prodeji výpěstky členů organizace, med a medovina, ovoce a  zelenina, rybičky do jezírek, proutěné zboží, truhlíky a květníky, dárkové zboží. K dispozici bude i zahradní technika.
Vstupné 40,-, děti a ZTP 10,-Kč. Otevřeno Pá(6.5.) 9-18 hodin, So(7.5) 9-18 hodin, Ne (8.5.) 9-13 hodin
Občerstvení v areálu výstaviště zajištěno.

více
5.-7. 5. 2022
Olomouc - Slovanské gymnázium
Jubilejní XXV. výstava skalniček a bonsají

Pořádá spolek přátel skalek a bonsají Protěž a Slovanské gymnázium Olomouc v areálu francouzské sekce Slovanského gymnázia na Pasteurově ulici u OD Senimo. Otevřeno od 8 do 18 hodin. Vstupné dobrovolné.

více
4.-20. 5. 2022
Praha, Karlovo nám.
Velká květnová výstava skalniček

Klub skalničkářů Praha pořádá již 52. velkou májovou  výstavu skalniček, hájních rostlin, azalek a rododendronů a jiných často velmi vzácných a málo pěstovaných rostlin. Výstavu pro Vás připravují členové Klubu - nadšení skalničkáři a stavitelé skalek jako vždy v unikátním aranžmá tak, aby rostliny představili v jejich přirozeném prostředí. Výstava je spojena s rozsáhlým prodejem rostlin a poradenskou službou.
Výstava je pořádána v zahradách u kostela sv. Jana Nepomuckého Na Skalce na Karlově náměstí - Moráni (vedle Faustova domu) v Praze denně včetně sobot, nedělí a svátků od 9.00 - 18.00 hod. 
Pro více informací můžete navštívit naše stránky www.skalnickari.cz

více
DUBEN - 2022
30. 4.–8. 5. 2022
Kroměříž výstaviště
Floria jaro 2022

Výstava určená nejen pro všechny zahradníky a zahrádkáře. Unikátní expozice tisíců květin. Nakoupíte vše potřebné pro dům a zahradu. Vystoupí zde přední hvězdy hudební scény. Stovky prodejců z celé České republiky i ze zahraničí.

více
30. 4. 2022
Pohořelice, nádvoří KC Pfann
60. výstava vín

Pořádá ZO ČZS Pohořelice a Vinaři z Pohořelic, zahájení 30.4.2022 v 10,00 hod

30. 4. 2022
Sedlec u Mikulova, Kulturní sál Sedlec
Výstava vín

ZO ČZS Sedlec pořádá výstavu vín v Kulturním sále od 10.00 do 22.00 hodin. K poslechu i tanci zahraje cimbálová muzika Matěje Kůrečky z Podvorova. V ceně 300,- Kč je sklenička a katalog včetně volné degustace po celý den.

29. 4. - 1. 5. 2022
Bučovice - nádvoří zámku
Výstava bonsají

 Otevřeno: 9.00 - 17.00 hod. Vystavují: Libor Kajš,  BK Brno, BK Haná Prostějov. Poradenská služba, prodej rostlin, bonsají, misek.

více
29.-30. 4. 2022
Radimovice u Želče - sokolovna a přilehlá prostranství
Prodejní výstava květin

Výstavu pořádá ZO ČZS Radimovice u Želče v pátek 29. 4. od 9.00 do 17.00 hod. a v sobotu 30. 4. od 9.00 do 15.00 hod.

K vidění bude aranžmá květin k prodeji sadba zeleniny, skalničky, trvalky k řezu, konifery, okrasné keře, kaktusy, sukulenty, orchideje, roubované okurky, léčivé byliny, balkónovky, hlízy mečíků, a velkokvětých jiřin, velký výběr koření, zahrádkářské potřeby, výrobky z proutí, bio sadba zeleniny a bylin. 

Vystavují: zahradnictví z Tábora a okolí, pěstitelé kaktusů, bonsají a léčivek

více
28. 4. 2022
Nýrsko Městská knihovna
Přednáška Přírodní zahrady

ZO ČZS Nýrsko ve spolupráci s paní Věrou Dvořákovou pořádá přednášku na téma Přírodní zahrady.

28. 4. 2022 OD 17 hod V SÁLE MĚSTSKÉ KNIHOVNY NÝRSKO. 
Představení projektu Přírodní zahrada a proč si takovou zahradu pořídit. Jak se na přírodních zahradách hospodaří, jejich kritéria a v čem jsou specifické. Zapojení do zahradní turistiky. Fotografie z přírodních zahrad z ČR i Rakouska. Představení spolku Barevná krajina, který zajišťuje certifikace přírodních zahrad. Představení ukázkové Zahrady U Malíře. Jak a proč vznikla? Bylinné výrobky od paní Dvořákové. Vstupné dobrovolné.

23.-24. 4. 2022
Staňkov, Lidový dům, Dělnická 235
Jaro na zahradě

Český zahrádkářský svaz ve spolupráci s městem Staňkov pořádá ve dnech 23.4.- 24.4.2022 v Lidovém domě ve Staňkově na Domažlicku. Návštěvníci mohou obdivovat krásné květy narcisů, tulipánů a dalších květin

Součástí výstavy bude prodej jiřinek, mečíků a dalších zahrádkářských výpěstků (skalničky, letničky aj. zboží od různých prodejců, občerstvení) Vystavovat budou: Členové ZO a hosté.

Otevřeno po oba dny 9-17 hod. Na vaši návštěvu se těší zahrádkáři ZO Staňkov

více
22.-24. 4. 2022
Havlíčkův Brod, KD Ostrov
ZAHRADA 2022

Prodejní výstava ZAHRADA 2022 v Kulturním domě a přilehlých pozemcích v Havlíčkově Brodě.

Výstava se koná ve dnech 22. až 24. dubna. K vidění a prodeji zde budou zahradnické potřeby, sazenice, semena, sekačky a vůbec vše, co je třeba k budování a pěstění zahrádek. Nebude chybět ani doplňkový sortiment jako je keramika, dřevěné hračky, proutěné zboží, potřeby pro domácnost, přírodní léčivé produkty, šperky, módní oděvy a další. Součástí výstavy bude také kulturní program na venkovním pódiu. Není také zapomenuto na občerstvení unavených návštěvníků ve velkém pártystanu.
Pořadatelem je GEONOVA s.r.o., Havlíčkův Brod.

více
21.–24. 4. 2022
Olomouc, výstaviště
Flora Olomouc - jarní etapa

Hlavní expozice s názvem Květy a světy znázorní koloběh života

Největší svátek květin se vrací. Od 21. do 24. dubna se na Výstavišti Flora Olomouc po dvouleté odmlce koná proslulá květinová a zahradnická výstava Flora Olomouc. Letos na jaře se uskuteční s podtitulem Květy a světy. Součástí bohatého programu je kromě hlavní expozice v pavilonu A či prezentace Českého zahrádkářského svazu také v evropském měřítku ojedinělá výstava vzácných stovky let starých bonsají či oblíbené zahradnické trhy.

Živé sochy staré stovky let. Na výstavě Flora Olomouc bude k vidění i jedinečná sbírka bonsají V celé Evropě ojedinělá expozice čeká na návštěvníky letošní výstavy Flora Olomouc 2 0 2 2 . V pavilonu E bude od 21. do 24. dubna pod názvem Tradice s fantazií k vidění jedinečná kolekce bonsají z tisů, staré jsou od 100 do 600 let. Valná část pochází z Japonska, do České republiky je dopravil zkušený sběratel Josef Valuch.

Souběžně probíhají

Jarní zahradnické trhy

 • prodejní trhy květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin, školkařských výpěstků, zahradnických pomůcek a potřeb.

více
21.-24. 4. 2022
Lysá nad Labem - výstaviště
Narcis 2022

V hale C budete obdivovat plno krásných pestrobarevných květů narcisů, tulipánů a dalších jarních cibulovin. Nebude chybět poradenská služba pro zahrádkáře a bohatý doprovodný program.

Návštěvníci si budou moci nakoupit vše, co potřebují pro svoji zahradu – osiva, okrasné a ovocné dřeviny, zeleninovou i květinovou sadbu, balkónovky a další květiny, tak i zahradnické potřeby.


více
15.-16. 4. 2022
Víceměřice, Košíkárna - Domov u rybníka
Velikonoční výstava

Výstava bude probíhat na Velký pátek, v době od 9 do 17 hodin a na Bílou sobotu ve stejném čase. Opět se ji, stejně jak v minulosti, budeme snažit udělat interaktivní  s možností osahaní, ochutnání, vyzkoušení.
Pokud se nám to vše podaří, opět by měla být 

 • POUČNÁ - bude připravena prezentace a zjednodušené vysvětlení tradic od masopustu až do velikonoc,
 • INSPIRATIVNÍ zde chceme soustředit a vystavit formy na beránky, kraslice, velikonoční dekorace,
 •  KOCHAVÁ zde se opět pokusíme vytvořit velkou zajímavou aranži z předmětů, výšivek, vazeb či pohlednic,
 • NAUČNÁ opět bude možnost zakoupit si, nebo si sami, či pod dohledem zručných košíkářů z Domova s uplést čerstvou pomlázku,
 • MARNOTRATNÁ  bude možné si zakoupit velikonoční ozdoby a dekorace, výpěstky květin, rostlin, přísad zelenin, košíkářských výrobků a dalších všemožných předmětů,
 • SOUTĚŽIVÁ  opět bude připravena okamžitá ruličková recesní tombola se spoustou cen, 
 • CHUŤOVĚ VZPOMÍNKOVÁ s bohatým občerstvením v podobě zapomenutých jídel a sladkostí; na Velký pátek samozřejmě bezmasá. A nakonec 
 • ODPOČINOVO - RELAXAČNÍ  kdy bude připraven prostor pro posezení a besedování se známými, po dlouhé, nejen zimní, sdružovací pauze.

14.-17.4. 2022
Louny - výstaviště
Dům a zahrada Louny

Svátek pro všechny zahradníky je zpět! Veletrh „Dům a zahrada“ vstupuje po dvouleté pauze, způsobené covidovými opatřeními, do sezony se vší parádou. Jarní veletrh opět na výstavišti v Lounech!


Na tři sta prodejců okrasných rostlin, bylinek, keřů, zeleniny, cibulovin, zahradního nářadí, zahradní techniky, zahradního nábytku, hnojiv, postřiků, potravin, přírodních léčiv, ale i stavebního materiálů, bazénů a řadu dalšího. Veletrh DŮM A ZAHRADA je zaměřen na průřez všemi zahradními  obory (projekty, realizace a údržba zahrad, jejich vybavení, zahradní nábytek, technika, závlahy, krby, drobné stavby, dekorace, …).

více
9.4. 2022
Prostějov
Tvarování vlastních bonsají

Volná dílna pro veřejnost - tvarování vlastních bonsají, které si zájemci o pěstování donesou, poradenský servis.
Místo konání: Prostějov, Daliborka 3, klubovna ÚS ČZS 9.00 - 14.00 hod.

více
9. 4. 2022
Nymburk - Moštárna, Tyršova ul.
Tržíček

Základní organizace ČZS a ÚS ČZS Vás zve na TRŽÍČEK od 8,30 hod. ul. Tyršova - MOŠTÁRNA NYMBURK 

CO VÁM NABÍDNOU PRODEJCI:
 • výrobky z papíru, textilu, korálků, ze sušiny, pedigu ... 
 • kraslice, pletení pomlázek, vázané květiny...
 • v nabídce je zdravá výživa, sušené ovoce, zdravá přírodní kosmetika
 • dále můžete zakoupit nádherné paličkované krajky, spoustu upomínkových a dekoračních předmětů a užitečných věcí pro zahrádkáře.
ČÍM SE U NÁS OBČERSTVÍTE:
Již tradičně bude ovar, dále párky, k dobré kávě výborný štrůdl, na zahřátí svařák a osvědčená horká ochucená jablečná šťáva z naší moštárny, víno červené i bílé, letos jsme nezapomněli ani na pivaře.

JAK SE POBAVÍTE:
kolem 14,00 hodiny opět vylepší pohodu uskupení Suchá větev, která svými skladbami a country hudbou určitě potěší všechny návštěvníky.

Přijďte třeba jen posedět a užít si předvelikonoční náladu, zapomeňte na domácí přípravy svátků a naberte u nás pozitivní energii, která Vám pomůže zvládnout všechen ten shon.
Těší se na Vás parta nadšených zahrádkářů.

více
9. 4. 2022
Bohouškovice 6
Vypráskaná sobota

Výstava vajíček, historie práskání bičem, program pro děti, prodej rostlin, jarmark.

8.-9. 4. 2022
Častolovice - výstavní areál
Velikonoce - svátky jara

Pořadatelem je ZO ČZS Častolovice, ÚS ČZS Rychnov n.Kn. a městys Častolovice. Na ploše 2500 m2 bude vystaveno vše co připomíná Velikonoce a jaro,

 • velikonoční tradice a připomenutí  největšího křesťanského svátku v roce,
 • staročeská řemesla s praktickými ukázkami a provedením (práce na hrnčířském kruhu, práce na kovadlině, předení na kolovrátku, ukázka drátkování apod.)
 • výstava předmětů a věcí z přírodních materiálů (lýka, šustí, dřeva, proutí, skla, rákosu, pálené hlíny, atd.)
 • bohaté květinové aranžmá z tuzemských květin a květin z dovozu z Holandska,
 • praktické ukázky vyšívání ubrusů, Vamberecká krajka paličkování, foukání figurek ze skla, malování a tepání kraslic několika způsoby, zdobení perníků a různých předmětů, pletení pomlázek,
 • samostatné expozice a porovnání staročeského pečení s velkopekárenským,
 • velikonoční symboly v živém provedené (beránek a ovečky, zajíci)
 • tradiční soutěž o nejlepší kolekci kraslic,
 • stálá zahrádkářské poradna v celém průběhu výstavy
 • široký stánkový prodej všeho ve spojitosti s velikonočními tradicemi a zahrádkářskými potřebami a výpěstky,
 • bohaté občerstvení

Bližší informace na www.zahradkari.com

více
8.-10. 4. 2022
Pelhřimov, Dům zahrádkářů, ul. Na Obci
Velikonoční výstava

Velikonoční dekorace, jarní květiny, perníčky, drobnosti k jarní pohodě. Pořádá ÚS ČZS v domě zahrádkářů ul. Na obci 1669

více
6.-10. 4. 2022
Litoměřice - výstaviště
Tržnice Zahrady Čech

Výstava zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody.
Výstava nabídne tradiční prodejní sortiment: sazenice, ovocné stromky i okrasné stromky, květiny, trvalky, bylinky, ovoce, zelenina, cibuloviny, bonsaje, skleníky, novinky v zahradní technice od sekaček, křovinořezů, po pily, rekultivátory, traktůrky nebo kompostéry, zahradní nábytek, domácí potřeby a řadu dalšího.

více
BŘEZEN - 2022
31.3.-3.4. 2022
Praha, PVA Letňany
FOR GARDEN

Mezinárodní veletrh zahradní architektury, zeleně, nábytku, zahradní a komunální techniky FOR GARDEN nabídne novinky a trendy, širokou nabídku produktů a nejvíce odborníků na jednom místě v PVA EXPO PRAHA.

Veletrh přinese nabídku všeho, co k dokonalé zahradě patří. Inspirovat se bude možné produkty tradičních firem i novinkami z oboru zahradního nábytku přes stavební materiály, podlahové krytiny nebo sortiment pro budování teras a venkovních kuchyní, až po zavlažovací systémy nebo technologie pro biobazény a jezírka. Chybět nebude ani nářadí a zahradní technika. Více na www.for-garden.cz

více
23.-27. 3. 2022
Lysá nad Labem - výstaviště
Zemědělec - jaro

Tradiční národní výstava zeleně, mechanizace, pěstitelství, květin, ekologie a zpracování výpěstků. Prodejně- kontraktační výstava ZEMĚDĚLEC je tradičně  nejnavštěvovanější  akcí v Lysé nad Labem. Výstava vytváří obraz českého zemědělství a zahrádkaření. 

Součástí výstavy bude i letos FARMA Výstava malých zvířat.

více
23,-27. 3. 2022
Lysá nad Labem
Chalupář

Souběžná výstava s výstavou Zemědělec: Od opravy, přes rekonstrukci, až po kolaudaci! Střechy a krytiny; Dřevostavby; Sruby; Roubenky; Izolace; Klempířské prvky; Stavební materiály (dřevo, kámen, ; kov); Okna, dveře, schody; Krby, kamna, vytápění; Nátěrové hmoty; Obklady, dlažby a sanita; Osvětlení a elektroinstalace; Sanace vlhkého zdiva; Nábytek; Zahrada.

více
ÚNOR - 2022
25. 2. - 6. 3. 2022
Rájec nad Svitavou - zámek
Kamélie a slavnosti života

Zámek v Rájci nad Svitavou otevírá 25. 2. 2022, znovu po dvouleté pauze pořádá výstavu kamélií, tentokrát na téma Kamélie a slavnosti života. 

Zámecké interiéry v přízemí vyzdobené kvetoucími keři kamélií a aranžmá z řezaných květin budou veřejnosti přístupné od pátku 25. 2. do neděle 6. 3. 2022, vždy od 9 do 15 hodin (v souladu s aktuálními mimořádnými opatřeními proti pandemii COVID-19), denně mimo pondělí.  a to v režimu: o sobotách a nedělích volně s tištěným průvodcem a doprovodu kustodů, v pracovní dny ve skupinách s průvodcem.

ZÁMECKÉ SKLENÍKY
Pro veřejnost budou otevřeny také historické zámecké skleníky v Rájci-Jestřebí, kde bude možné obdivovat největší českou sbírku kamélií v květu. Zámecké skleníky budou veřejnosti otevřeny od 2.2.2022 do 24.2.2022 od středy  do soboty a od 25.2.2022 do 6.3.2022 od úterý do neděle , vždy od 9 do 15 hodin (v souladu s aktuálními mimořádnými opatřeními proti pandemii COVID-19).

více
2021
PROSINEC - 2021
17.-19. 12. 2021
Telč - Dům zahrádkářů
Vánoční výstava

Pořádá ZO ČZS Telč v Domě zahrádkářů, otevřeno Pá 14-17 hod. So 8-17 hod.

Domácí vánočky, mazance, perníčky, sušené ovoce, vánoční mošty a jiné vánoční poživatiny.

Různé vánoční dekorace, svícny ozdoby a mnoho dalšího.

více
9.-12. 12. 2021
Praha Letňany
Stříbrné vánoční dny

Stříbrné vánoční dny: tisíce tipů na originální vánoční dárky

Prodejní veletrh STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY pro vás připrav

Veletrh každoročně navštíví kolem 30 000 návštěvníků, kteří si odnášejí kromě nezapomenutelných zážitků též hromadu dárků pro své nejbližší. Věříme, že tomu tak po loňské koronavirové pauze bude i letos.

Jako obvykle bude akce 4denní, od čtvrtka do neděle. Naplánujte si svůj prodejní stánek na tomto největším prodejním vánočním trhu v Praze. Poznamenejte si termín do svých diářů.

Zahajujeme v roce 2021 opět na Stříbrnou neděli, tedy od 9. do 12. prosince. 

více
2.-4. 12. 2021
Praha 4, Dům ochránců přírody, Michelská 5
Vánoční výstava - zimní jádroviny

Zveme na poslední letošní výstavu starých odrůd ovoce, která bude zaměřena na zimní odrůdy. Výstava se uskuteční v Domě ochránců přírody, Michelská 5, v Praze 4  Michli.

Každý den výstavy je připraven zajímavý program. Ve čtvrtek dopoledne se můžete těšit na přednášku Ing. Zdeňka Buzka věnovanou zimnímu řezu jádrovin.

Po této přednášce pan Buzek povede praktický workshop a seznámí nás s principy a postupy roubování. Následovat bude komentovaná prohlídka výstavy s ochutnávkou.

Páteční dopoledne bude věnováno semináři ke zpracování ovoce  přiblížíme si sušení ovoce v dřívějších dobách a dnes. Tématem nás provede Ing. Marie Křiváková ze ZO ČSOP Veronica v Hostětíně.
Sobotní zpracovatelský workshop se ponese v duchu tradičních českých vánoc, kdy si účastníci budou moci vytvořit jeden ze zvykoslovných předmětů s ovocem a ozdobit si tak vánoční stůl.

Na výstavě bude tradičně i pomologická poradna, kam můžete přinést své staré odrůdy jablek či hrušek k určení.

Informace o konání Vánoční výstavy zimních jádrovin
http://www.csop.cz/index.php?m_id_old=1000&m_id_akt=8723

Podrobný program, ke stažení:
http://www.csop.cz/docs/up/nove/csop_vystava_2021_vanoce_delsi.pdf
 
Vstup je zdarma. Na přednášku, seminář a workshopy je třeba předem rezervovat místo prostřednictvím mailu: katerina.strossova@csop.cz . Volná prohlídka výstavy je možná bez předchozí rezervace. Upozorňujeme návštěvníky, že pro vstup na výstavu musejí splnit platná opatření: https://covid.gov.cz/opatreni/volny-cas.

LISTOPAD - 2021
26.11.-2.1. 2021
Praha, botanická zahrad UK
Vánoce na starém tržišti

Vánoční výstava v botanické zahradě Přírodovědecké fakulty UK v ulici Na Slupi se stala tradicí. Ta letošní nese název „Vánoce na starém tržišti“. Vykouzlí předvánoční atmosféru starých tržišť s pečivem, cukrovím a výrobky, které se zde prodávaly, se stromečky zdobenými starodávnými ozdobami.

Výstava se bude konat ve výstavním skleníku od 26. 11. 2021 a potrvá do 2. 1. 2022 denně od 10 do 17 hod. Prodej vstupenek končí vždy v 16, 30. Poslední den výstavy bude otevřeno jen do 15,30 hod.
Přijďte načerpat atmosféru Vánoc.

19.-20. 11. 2021
Machovská Lhota
Vánoční výstava

ZO ČZS Machov vás zve na vánoční výstavu v penzionu U Lidmanů. Otevřeno od 10 do 19 hodin. 

ŘÍJEN - 2021
30. a 31. 10. 2021
Šlapanice u Brna, Orlovna (naproti kostela)
Barvy podzimu

ZO ČZS Šlapanice pořádá tradiční podzimní výstavu Barvy podzimu. Výstava je zaměřena zejména na květy chryzantém a plody z našich zahrad.

Výstava se koná 30. a 31. 10. v sále orlovny (na náměstí naproti kostela) vždy od 8 - 18 hod.
Vstupné dobrovolné. Srdečně zve a na vaši návštěvu se těší výbor ZO ČZS Šlapanice.

více
22.-25. 10. 2021
Tábor - Botanická zahrada VOŠ a SZeŠ
Dary naší země

Výstava ovoce, zeleniny, bylinek, květin a lokálních produktů. 

Výstava - ochutnávky farmářských produktů - pěstitelská poradna- soutěž o nejhezčí jablko - prezence starých odrůd - besedy.
Slavnostní zahájení v pátek 22. 10. v 10 hodin.
Otevřeno: Pátek - 10-18 hod. Sobota - 0-18 hod. Neděle - 10-17 hod. Pondělí - 8-17 hod.
Akce se koná pod záštitou místostarostky města Tábora Ing. Olgy Bastlové.

více
22.-24. 10. 2021
Telč v Městská galerie
Podzimní výstava

Podzimní výstava ovoce, zeleniny a květin ke 100. výročí ZO Českého zahrádkářského svazu se uskuteční v Městské galerii Hasičský dům.

Výstava bude přístupná od pátku 22.10. do neděle 24.10. vždy od 8 do 17 hodin.

více
22. 10. 2021 2021
Křemže
Dýňobraní v Křemži

Přijďte si 22.10.2021 od 15 do 19 hodin vydlabat svou dýni a ochutnat něco dobrého. 

Soutěž: sladké, slané pokušení dle Vaší fantazie. Program pro děti. 
Dary ze statku ve spolupráci, Městys Křemže, ČZS. Masky s sebou!

více
16.-18. 10. 2021
Přibyslav
Výstava ovoce, zeleniny, brambor a medu

Pokud máte v sobotu 16. října 2021 volno a budete mít zájem, zveme vás na naši výstavu do Přibyslavi na Vysočině. Zahájení výstavy je v 9:00 hod. Výstava sice pokračuje i v neděli, ale už bez doprovodných akcí. V pondělí dopoledne je otevřena pro děti z  mateřské a základní školy. Během výstavy se prodává kmín a mák a další produkty (snad vše dobře dopadne).
Sice nebude naše výstava takové velikosti jako jinde, jsme omezeni prostorami pod radnicí, ale třeba by se vám u nás líbilo. Společně s námi budou vystavovat včelaři, menší výstavku budou mít chovatelé, rybáři, myslivci atd., dále prodejní výstava perníků.
Výstavu pořádáme ve spolupráci s Územním sdružením Havlíčkův Brod. Účast přislíbili zahrádkáři ze ZO Havlíčkova Borová, Světlá nad Sáz., Pohled a další.

16.-17. 10. 2021
Chotoviny u Tábora - kulturní dům a přilehlé prostranství
Chotovinská podzimní prodejní výstava

ZO ČZS Chotoviny ve spolupráci s Obcí Chotoviny  pořádá ve dnech 16. a 17. října podzimní prodejní výstavu. Ke zhlédnutí a k prodeji bude podzimní sortiment rostlin, ovocné keře a ovocné stromky, dušičkové zboží a dekorace, ovoce a zelenina na uskladnění, dárkové zboží, mák, med, koření, semeno slunečnice a přebytky zahrádkářů.
Vstupné 30,- Kč děti + ZTP 10,- Kč. Otevřeno SO 9-17 hodin, Ne 9-14 hodin. Občerstvení zajištěno

více
15.-18. 10. 2021
Třebíč, Zahrádkářský dům, Švabinského 47
Výstava ovoce, zeleniny a chryzantém

Výstavu pořádá ÚS ČZS. Na výstavě lze shlédnout ovoce, zeleninu, hroznové víno z Vinohradu Sádek, který se nachází 10 km JZ od Třebíče. Vystaveny budou také nové odrůdy bramboru. Koupit bude možno sazenice drobného ovoce a květin. med a výrobky ze včelího vosku.
Lákavou expozici má Agrární komora Třebíč, kde lze ochutnat Regionální potraviny z Vysočiny. Expozici má Český myslivecký svaz.
Otevřeno: pátek 13.00- 17.00; sobota, neděle 9.00 - 17.00; pondělí 9.00 - 12.00.

více
15.-17. 10. 2021
Domažlice MKS
Mezinárodní zahrádkářská výstava

Ve dnech 15.-17. října 2021 se po roční přestávce v MKS Domažlice (na náměstí) opět uskuteční mezinárodní zahrádkářská výstava ovoce, zeleniny, květin a dalších výpěstků. 

Výstavu pořádají ZO ČZS Domažlice a ÚS ČZS Domažlice ve spolupráci s MěKS Domažlice za finanční podpory Města Domažlice a Ministerstva zemědělství ČR. 
Vystavují zahrádkáři z okresů Domažlice a Cham (SRN) a řada dalších organizací. 
Výstava bude otevřena od 9.oo do 17.oo hod., v neděli do 16.oo hod. 
Součástí výstavy bude prodej zahrádkářských výpěstků, bohatá tombola, poradenská činnost a po celou dobu je zajištěno občerstvení. 
Vstupné je dobrovolné.

14.-17. 10. 2021
Olomouc, výstaviště
Podzimní Flora Olomouc

Výstava ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků.

Poradenská služba - pěstitelská i v ochraně rostlin, časopis Zahrádkář a další.

Podzimní zahradnické trhy

prodejní trhy květin, ovoce, zeleniny, okrasných a ovocných dřevin, drobné zahradní mechanizace, pomůcek a potřeb.

Rozkvetlé památky 

Floristická výzdoba olomouckých pamětihodností

více
13.-15. 10. 2021
Červený Kostelec
Pěstitelské úspěchy zahrádkářů

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Červený Kostelec s podporou z dotačního programu města Červený Kostelec pořádá výstavku „Pěstitelské úspěchy zahrádkářů“ ve dnech 13. až 15. října od 9 do 17 hodin
v místnosti ZO ČZS ve zdravotním středisku v Červeném Kostelci v 1. poschodí č. dveří 28

9.-17.10. 2021
Rožnov pod Radhoštěm
Úroda z polí, zahrad a sadů aneb Valašský hortikomplex

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm a ÚS ČZS Vsetín pořádá ve dnech 9. – 17.10.2021  tradiční podzimní výstavu výpěstků ovoce a zeleniny pod názvem: Úroda z polí, zahrad a sadů aneb Valašský hortikomplex.

Výstava bude probíhat v Janíkově stodole v Rožnově pod Radhoštěm (areál Dřevěného městečka). 
Otvírací doba Út-Ne 9-16 hod.
Součástí této výstavy bude odborná přednáška:
Neděle 17.10.2021 12.30–14.30 hod. přednáškový sál Sušák VMP Rožnov Mgr. Radoslav Vlk Ph.D. "Produkční a mimoprodukční význam starých a krajových odrůd ovocných dřevin" Vstup na přednášku je zdarma, po skončení přednášky možnost zhlédnout výstavu v Janíkově stodole také zdarma.
Na Vaši návštěvu se těší pořadatelé

9.10. 2021
Horní Bělá, Kulturní dům
Ovocnářský den

ZO ČZS  HORNÍ BĚLÁ pořádá v sobotu 9. října 2021  od 9.00 hod. v sále Kulturního domu v Horní Bělé
již tradiční OVOCNÁŘSKÝ  DEN

Ing. Josef VAČKÁŘ vás seznámí s pěstováním jahod a méně známého ovoce  zimolezy, muchovníky, hlohy, jeřáby, bezy a aronie.
Ovocnářský den tradičně doprovodí výstavka doporučovaných a perspektivních odrůd jabloní, hrušní i osvědčených odrůd révy vinné.

K zakoupení budou kromě odborných tiskovin od naší ZO i zahradnické stroje, např. sekačky, postřikovače, motorové stroje, pily a ruční nářadí.

Vstupné - 30 Kč, Srdečně zvou pořadatelé

8.-11. 10. 2021
Klatovy
Zahrada Pošumaví XIV

Územní sdružení ČZS Klatovy a Střední škola zemědělská a potravinářská Klatovy si Vás dovoluje pozvat na tradiční 32. výstavu ovoce, zeleniny a květin která se koná ve dnech 8. až 11. října 2021 v sále Střední školy zemědělské a potravinářské Klatovy pod názvem ZAHRADA POŠUMAVÍ XIV.

Hlavní program výstavy:
 • 8. 10. 2021 - pátek, otevřeno od 9:00 do 17:00 hodin
  - v 10:00 hod slavnostní zahájení výstavy s programem
  - v 15:00 hod slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže dětí „Naše zahrádka“ a soutěže o „Jablko roku“
  V průběhů dne bude k dispozici odborný instruktor CZS v oboru pomologie ovoce a otázky spojené s pěstováním ovoce.
  - prodej upomínkových předmětů.
 • 9. 10. 2021 - sobota, otevřeno od 9:00 do 17:00 hodin
  - DEN BRAMBORÁŘE. Co se bude dít:
  - v 10.00 hodin vystoupí zástupce šlechtitelské stanice VESA Velhartice s přednáškou na téma
  „Historie šlechtění brambor“.
  Po celý den bude k dispozici poradenská služba v oboru BRAMBORY a všechno kolem.
  - prodej upomínkových předmětů.
 • 10. 10. 2021 - neděle, otevřeno od 9:00 do 17:00 hodin
  poradenská služba - př. Papež Antonín ml.
  - tento den je věnován prohlídce vystavených exponátů a jejich hodnocení.
  - prodej upomínkových předmětů.
 • 11. 10. 2021 - pondělí, otevřeno od 9:00 do 15:00 hodin
  - poradenská služba - př. Josef Novotný
  - tento den je vhodný pro děti a školní mládež
  - prodej upomínkových předmětů.
Výstava se uskuteční za finanční podpory města Klatovy a MZe.

  více
  8. 10. 2021 2021
  Újezd nad Lesy
  Ovoce a zelenina

  ZO ČZS Praha 21 – Újezd nad Lesy oslavuje 75. výročí od svého založení a pořádá tradiční výstavu 2021 „OVOCE A ZELENINA“ Srdečně zveme naše členy, občany a přátele, k účasti i návštěvě naší podzimní výstavy letošních výpěstků. Těšíme a spoléháme se na vás. 


  Příjem exponátů ve čtvrtek 7. 10. od 14 – 17 hod. Každý je vítán !  

  VÝSTAVA SE KONÁ v prostorách klubového „AREÁLU SNŮ“ – Staroújezdská 495, 150 m od křižovatky směrem na Koloděje. Program: 
  Pátek 8. 10. dopoledne 8 -13 h. pro děti ze škol Pátek 8. 10. od 13 – 17 hod. zahájení a slavnostní odpoledne 
  Sobota 9. 10. od 8 – 16 hod. Sobota 9. 10. po 16. hodině výdej exponátů 
  Základní a mateřské školy z Újezdu nad Lesy každoročně obohacují naši výstavu prezentací dětských prací, neboť ČZS vyhlašuje další ročník výtvarné soutěže na téma „OVOCE PLNÉ VITAMÍNŮ“. 

  Výstava se koná za podpory Úřadu městské části Praha 21 – Újezd nad Lesy a Ministerstva zemědělství ČR.

  7.-10. 10. 2021
  Lysá nad Labem - výstaviště
  Podzimní Zemědělec

  Tradiční nejnavštěvovanější prodejně – kontraktační výstava. Vše pro pěstitele a chovatele, prodej sadby brambor, ovocných stromků, okrasných rostlin, cibulovin, hlíznatých květin a další sortiment. Nářadí a mechanizace.
  Souběžně se uskuteční další výstavy.

  více
  7.-9. 10. 2021
  Praha 4 - Dům ochránců přírody, Michelská 5
  Výstava ovoce podzimních odrůd jádrovin

  Srdečně vás zveme na podzimní výstavu ovoce starých odrůd, která bude tentokrát zaměřena na jabloně a hrušně.
  Výstava se uskuteční 7. - 9. 10. 2021 (10-17h) v Domě ochránců přírody v Praze 4  Michli.
  Každý den výstavy je připraven zajímavý program.
  Ve čtvrtek dopoledne zahájíme dvěma přednáškami Ing. Vojtěcha Ptáčka, PhD., zaměřené na odrůdy vhodné pro kuchyňské zpracování a dále na netradiční ovoce.  Následovat bude komentovaná prohlídka výstavy s ochutnávkou.
  Pátek bude věnován zpracování ovoce  přiblížíme principy přípravy ovocných octů, které si v odpolední části programu můžete sami vyzkoušet.
  Během soboty je pak možná volná prohlídka výstavy. V průběhu celé výstavy je zajištěna ovocnářská poradna, včetně určování odrůd donesených vzorků ovoce.
  Žádáme jen zájemce o čtvrteční a páteční odborný program o registraci předem na mail: katerina.strossova@csop.cz. Mimo tento program je možná volná prohlídka výstavy bez registrace. 
  Nenechte si ujít zajímavý program.
  Vstup na výstavu je zdarma.

  Program výstavy:
  https://www.weby-csop.cz/stareodrudy/wp-content/uploads/sites/2/2021/09/csop_vystava_2021_rijen_delsi.pdf

  více
  2.-4. 10. 2021
  Břeclav - Zahradní centrum Malinkovič
  Výstava ovoce, zeleniny, květin a floristiky

  Zveme vás na výstavu ovoce, zeleniny, květin a floristiky - Stromy a keře kořeny života, kterou pořádá ÚS ČZS Břeclav denně od 9-16 hodin, zahájení 2. 10. v 9.30.

  Program:
  Vyhlášení výsledků výtvarné soutěže školní mládeže a předání ocenění,
  Zahájení Dne československého zahrádkáře s kulturním programem folklorního souboru Old Stars Břeclav a Mužského souboru Přibičané.
  Dále: Prezentace moderních odrůd ovoce, výpěstků zeleniny a floristických vazeb; Pěstování exotického ovoce; Degustace vystavených odrůd ovoce; Konzultace s odborníky; Výstava nejlepších exponátů ze soutěže školní mládeže "Ovoce plné vitamínů"; Dílnička pro děti; Hudební produkce skupiny country Wrávor; Možnost moštování jablek zájemcům 3. 10. po celý den.

  2.-3. 10. 2021
  Křenovice, Společenský sál, ulice Václavská
  Podzimní zahrádkářská výstava

  ZO ČZS Křenovice pořádá výstavu výpěstků místních zahrádkářů. Výpěstky soutěží o celoroční předplatné časopisu Zahrádkář. Při výstavě bude výtvarná soutěž žáků. S výrobky šikovných rukou budou soutěžit i občané. V rámci výstavy máme i Retro koutek, kde bude tentokrát k vidění vybavení na turistiku. 
  Doplňkový prodej kosmetiky, medového zboží, drobných dekorací a další dle nabídky prodejců.
  Výstava je otevřena v sobotu: 9:00 - 17:00 hod. v neděli: 8:30 - 17:00 hod. 
  Občerstvení zajištěno. Vstupné dobrovolné. Přijďte ohodnotit soutěžní výpěstky a práce. Vaše hlasy rozhodnou.

  více
  2.-3. 10. 2021
  Koclířov, Kulturní dům
  Okresní výstava ovoce a zeleniny

  Okresní zahrádkářská výstava ovoce a zeleniny se koná ve dnech 2. a 3. října 2021 v Kulturním domě v Koclířově od 9:00 do 17:00 hod. 
  Tradiční výstava ovoce a zeleniny členů ZO ČZS okresu Svitavy spojená s ukázkami činnosti zájmových spolků spolupracující s pořádající ZO ČZS Koclířov.

  více
  1.-2. 10. 2021
  Teplýšovice 64 Sokolovna
  Soutěžní výstava ovoce, zeleniny, květin a medu

  ZO ČZS Teplýšovice Vás srdečně zve na 3. ročník Soutěžní výstavy ovoce, zeleniny, květin a medu.
  Výstava bude probíhat 1.10.2021 (9-11 a 15-18 hod.) a 2.10.2021 (8-18 hod.)
  2.10.2021 ve 13,00 v rámci výstavy se uskuteční vědomostní a poznávací soutěž pro děti.

  více
  ZÁŘÍ - 2021
  25.-28. 9. 2021
  Chudenice - zámek
  Zahrádkářská výstava

  Tradiční výstava ovoce, zeleniny, květin a rukodělných výrobků členů a obyvatel Chudenicka. 
  Výstava je doplněna o doprovodný program. Výstava se koná 25. - 28. 9. od 9 do 16 hodin

  Doprovodný program:
  • Sobota 25. 9. od 9 do 16 hodin
   - DEN FLORISTIKY A KVĚTIN, ukázky aranžování květin a módní trendy ve floristice, amaterská floristická soutěž Chudenická růže 2021, módní přehlídka, farmářský trh
  • Neděle 26. 9. od 13 do 16 hodin
   - TVOŘIVÁ NEDĚLE - tvořivé dílny pro děti i dospělé, soutěž o nejlepší strůdl, koncert dechové kapely od 13 do 14 hodin na zámeckém nádvoří.

  více
  25.-26.9. 2021
  Míškovice u Holešova, kulturní dům
  Podzimní elegance - Výstava ovoce, zeleniny a květin

  Výstava otevřena v sobotu od 14.00 do 19.00 hodin, v neděli od 10.00 do 18.00 hodin. 

  Soutěž o nejhezčí jablíčko Míškovic, prodej květin a dárkového zboží, domácí kuchyně, dětská dílnička, ochutnávka ovocných koláčů, burčák. Srdečně zvou členové ČZS Míškovice
  Vstupné dobrovolné.

  18.-19. 9. 2021
  Slavkov u Brna, Zámek
  XV. Oblastní výstava ovoce a zeleniny

  ZO ČZS Slavkov u Brna a ÚS-ČZS Vyškov pořádají v sobotu 18. a v neděli 19. září 2021 XV. Oblastní výstavu ovoce a zeleniny na zámku ve Slavkově u Brna. Expozice ovoce, zeleniny, kaktusů, bonsají a včelařů si mohou návštěvníci prohlédnout v severní části bývalých koníren vždy od 9 do 17 hodin. V sobotu bude možno si zakoupit jablečný mošt, pravá švestková povidla, jablka od pěstitele z Moravy z letošní úrody, včelařské produkty místních včelařů, posedět u dobrého vína a ochutnat pravý burčák.
  V 15 hodin bude vyhodnocena soutěž o Jablko roku 2021. Vstupné je dobrovolné.
  V sobotu se bude v zámeckém parku také konat tradiční jarmark. Při prohlídce zámku se seznámíte s historií rodu Kouniců a průběhem bitvy Tří císařů.
  Do Slavkova je z Brna pravidelné a velmi časté vlakové i autobusové spojení. Parkování v okolí zámku je dostatečné.
  Na Vaši návštěvu se těší zahrádkáři ze Slavkova u Brna. Tak přijeďte.

  více
  17.-19.9. 2021
  Děčín Libverda - Střední škola A.E.Komerse
  Libverda 2021

  Výstava výpěstků členů základních organizací z okresu Děčín. Zahrádkářská výstava probíhá v rámci tradiční zahradnické a zemědělské výstavy Libverda pořádané Střední školou zahradnickou a zemědělskou Antonína Emanuela Komerse. Tato výstava je určena pro odbornou i laickou veřejnost.

  více
  17.-18. 9. 2021
  Karviná
  Zahrada 2021

  Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu Karviná Vás zve na tradiční  podzimní výstavu Zahrada 2021.

  Koná se v areálu Českého zahrádkářského svazu, ulice Mlýnská (za Zimním stadionem) 17.-18. 9. 2021
  Otevřeno 9:00 - 18:00 hodin, 
  vystaveny budou: 
  výpěstky členů ČZS, kaktusy a sukulenty, pokojové rostliny, venkovní okrasné rostliny, rukodělné práce, květinová aranžmá 

  součástí výstavy je: 
  mykologická poradna, bezplatná poradna pro pěstitele, soutěž o ceny pro školní třídy, soutěž pro návštěvníky „ Znalec rostlin“, soutěže o nejtěžší rajče a papriku, o nejkrásnější jablko, ochutnávky zpracovaného ovoce, zeleniny a řada odborných přednášek. 

  v prodeji: 
  zahrádkářské výpěstky, okrasné rostliny a keře, kaktusy a sukulenty, košíkářské a keramické předměty, rukodělné předměty, med a medové produkty.

  vstupné dobrovolné, občerstvení zajištěno www.zahradkarikarvina.cz

  více
  13.-15. 9. 2021
  Česká Lípa
  Výstava zahrádkářských výpěstků

  Výstavu pořádá ZO ČZS Česká Lípa ve spolupráci s ÚS a DDM Libertin Česká Lípa.

  Probíhá v DDM Libertin, Česká Lípa, Škroupovo náměstí.
  Je určena zejména pro děti z MŠ a ZŠ v České Lípě, a je přístupna i široké veřejnosti.
  Výstavní doba: pondělí až středa od 08:30 do 15:30 hod.

  11.-12. 9. 2021
  Sloveč u Městce Králové - areál Zahradnictví DAHLIA
  Jiřinkové dny 21. ročník

  Volná prohlídka sortimentu jiřin ve více jak 300 odrůdách. Představení novinek roku 2021. Součástí jiřinkových dnů bude také výstava begonií, mečíků, vína, balkonovek, fuchsií, lilií, růží, masožravek, kaktusů, plesových šatů a zahradní keramiky. Poradna pro zahrádkáře, výstava a prodej medu.
  Bohatý doprovodný program.
  Sobota 11. září od 14,30 vystoupení folklorního souboru Furiant z Malé Bělé. Od 15,00 křest nových odrůd jiřinek, kterého se zúčastní herečka Ivana Andrlová a herec Jan Čenský. Po celý den budou předvádět aranžérky zahradnické školy Kopidlno vazbu kytic a dekorací do okrasných dýní.
  Neděle 12. září v odpoledních hodinách bude hrát k poslechu folková kapela Kdoví z Chrudimi. Ukázka výroby kokedamy- v odpoledních hodinách pod vedením Táni Kůsové z Prahy.
  Zajištěn je prodej trvalek, okr. keřů, chryzantém, podzimních květin, pokojovek. Občerstvení zajištěno.
  Po oba dny otevřeno od 8,00 do 18,00

  více
  11.-12. 9. 2021
  Štěpánkovice
  31. výstava ovoce, zeleniny a květin

  Svaz zahrádkářů Štěpánkovice zve všechny občany na 31. výstavu ovoce, zeleniny a květin, která se koná 11.9.  12.9.2021 v zahrádkářském areálu. Otevřeno bude v sobotu od 14.00 do 18.00hod. a v neděli od 10:00 hod do 18:00 hod. Po oba dva dny je zajištěno občerstvení, pivo, víno, burčák, káva a koláče, domácí klobásky atd. Srdečně zvou zahrádkáři.

  11.-12. 9. 2021
  Osek nad Bečvou - Sokolovna
  Zahrada Přerovska - oblastní výstava ovoce a zeleniny

  Oblastní výstavu pořádá ÚS ČZS Přerov

  - přehlídka pěstitelských úspěchů zahrádkářů celého Přerovska
  - aranžérská soutěž středoškoláků na téma: "Kytice z naší zahrady"
  - odborná poradna
  - prezentace časopisu Zahrádkář
  - poradna k přírodním zahradám.

  více
  10.-15. 9. 2021
  Litoměřice - výstaviště
  Zahrada Čech

  Jako každý rok i letos nabídne Zahrada Čech vyhledávaný sortiment, jako jsou sadba, cibuloviny, květiny, zahradní potřeby, zahradní technika, hnojiva, postřiky. Chybět nebude ani vše potřebné okolo domu, chalupy i zahrady z oblasti stavebních materiálů, tepelné či solární techniky, bytových doplňků a mnoho dalšího. 

  Otevřeno bude po celou dobu denně od 9 do 17 hodin. 
  Účast časopisu Zahrádkář v pavilonu G - uvidíte: Svátek starých odrůd, soutěžní exponáty: Křišťálové jablko, Nejzajímavější kuriozita, Největší výpěstek.
  Den časopisu Zahrádkář proběhne v neděli 12. 9. - předání cen finalistům soutěží, vystoupení Petry Janů.


  více
  10.-12. 9. 2021
  Česká Skalice, Muzeum Boženy Němcové
  Jiřinkové slavnosti, výstava jiřinek

  Tradiční výstava jiřinek se koná v areálu Muzea Boženy Němcové v České Skalici od pátku 10. do neděle 12. září, od 9 do 17 hodin. Akce je součástí Jiřinkových slavností pořádaných městem Česká Skalice ve spolupráci s Muzeem Boženy Němcové. Pro návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program, soutěž o nejkrásnější jiřinku výstavy, objednávkový prodej hlíz a možnost občerstvení.
  (Vstupné dospělí 100 Kč, zvýhodněné 80 Kč pro seniory nad 65 let, držitele ZTP, děti 50 Kč 6-18 let, do 6 let zdarma, pokud nejsou součástí organizované výpravy; areál není bezbariérový; vstup se zvířaty není povolen).

  více
  10.-12. 9. 2021
  Prostějov, nádvoří zámku
  Výstava bonsají

  Výstava bonsají se koná na nádvoří zámku Prostějov - Perštýnské náměstí, otevřeno 9-17 hod. V něděli 12.9. ukázky tvarování stromů - Petr Hron BK Brno.

  Během výstavy probíhá poradenská služba k pěstování bonsají, ukázka tvarování a prodej výpěstků a misek.
  Vstupné dobrovolné.

  více
  10.-11. 9. 2021
  Brno, Kulturní centrum SEMILASSO
  Podzimní výstava výpěstků zahrad a vinohradů

  Výstavu pořádá Územní sdružení Brno-město pod záštitou městské části Brno-Královo Pole a Jihomoravského kraje v Kulturním centru SEMILASSO, Palackého třída 832/126, Brno - Královo pole.

  Program:
  10. 9. - 9:00 slavnostní zahájení, 9:30 - 17:30 prohlídka expozice pro veřejnost, 18:00 - 20:30 společenské posezení.
  11.9. - 9:00-14:00 prohlídka expozice pro veřejnost, 14:00 vyhodnocení expozice.
  Součástí výstavy je po oba dny prodej sadbového česneku, cibulovin, medu a  košt vína.

  8.-12. 9. 2021
  Lysá nad Labem - výstaviště
  Natura Viva

  Jediná pravidelná odborná výstava tohoto typu v České republice, na níž se soustředí takřka všechny významné firmy z oboru myslivost, rybářství a včelařství.

  Spolupořadatelské svazy  - Českomoravská myslivecká jednota, Český rybářský svaz a Český svaz včelařů - připravily pro letošní výstavu reprezentativní expozice, v nichž návštěvníky seznámí jak se svojí činností, tak i s řadou novinek, které jsou na úseku jejich působnosti aktuální.

  V komerční části výstavy si budou moci návštěvníci na stáncích renomovaných výrobců a obchodníků koupit vše, co pro pobyt v přírodě a k vykonávání své záliby mohou potřebovat, a to i lovecké zbraně či rybářské náčiní.

  více
  4.-5. 9. 2021
  Dolní Roveň
  Mezinárodní výstava jiřinek

  Výstava jiřinek kterou pořádá spolek pěstitelů jiřinek SZO Dagla. Vystavují členové spolku včetně zahraničních. Výstava je soutěžní. Zajištěna je také poradna. Otevřeno v sobotu od 10,00 do 18,00,v neděli od 10,00 do 16,00. 

  více
  4-5. 9. 2021
  Nymburk
  Výstava ovoce, zeleniny a květin

  ÚS Nymburk vás zve na zahrádkářskou výstavu, kterou pořádá v Moštárně - Tyršova ulice. Uvidíte výpěstky členů Základních organizací Územního sdružení ČZS Nymburk i práce žáků Umělecké školy Nymburk. Otevřeno po oba dny od 9 do 17 hodin.

  4.-5. 9. 2021
  Jihlava - Pávov
  Babí léto se sukulenty

  Ve dnech 4. a 5. září 2021 pořádáme pro  všechny milovníky sukulentů již tradiční BABÍ LÉTO se SUKULENTY . Po oba dny bude otevřeno pro všechny zájemce od 9.00 do 17.00 hodin. Návštěvníci si budou jako vždy moci prohlédnout sbírkový skleník a v případě zájmu nakoupit rostliny v tom prodejním i s tradiční 10% slevou oproti internetovým cenám v e-shopu. Vstup zdarma . Více na www.sukulenty.estranky.cz
  Na Vaši návštěvu se těší Ivana a Jiří Jandovi, Pávov 102, 586 01 Jihlava

  více
  3.–6. 9. 2021
  Tábor, Botanická zahrada
  Výstava kaktusů

  Pořádá Botanická zahrada SZeŠ Tábor, desítky rodů a druhů kaktusů pocházející ze Severní a Jižní Ameriky, sukulentní rostliny Afriky a epifytní broméliovité tilandsie amerického kontinentu. Též prodej rostlin.

  více
  3.-5. 9. 2021
  Lysá nad Labem - výstaviště
  Jiřinkové slavnosti

  Výstaviště Lysá nad Labem se rozzáří pestrými barvami jiřin a gladiolů. Dýchne na Vás atmosféra dávných časů, kdy se ještě pořádaly jiřinkové bály a jiřiny se staly symbolem národního obrození. Každý den budou právě návštěvníci volit královnu všech jiřin pomocí slosovatelných kuponů o ceny. Rozhodně nebude chybět křest nové odrůdy jiřinky a setkání se zajímavými osobnostmi.

  více
  SRPEN - 2021
  28.-29. 8. 2021
  Velké Opatovice - Zámecký sál
  Mezinárodní výstava jiřinek

  Sobota 28.8 od 9.00 do 18.00, 
  Neděle 29.8 od 9.00 do 18.00 Výstava exotického ptactva a zemědělské techniky 
  Od 14.00 hodin koncert dechové kapely Bludověnka.

  více
  20.-22. 8. 2021
  Louny - výstaviště
  Člověk v přírodě

  Tradiční výstava drobného zvířectva a chovatelských potřeb. Výstava pro všechny, kdo mají rádi originalitu a ruční tvorbu. Krajská výstava psů. Bohatý doprovodný program.

  V rámci výstavy proběhne řada doprovodných programů:
  • EXOTICKÝ PAVILON (pavilon C) - Hadi, gekoni, agamy, chameleoni, suchozemské i vodní želvy, sklípkani, tropické bezobratlí živočichové, exotické ptactvo…
  • CHOVATELSKÝ PAVILON (pavilon D + okolní venkovní plocha) - Králíci, drůbež vodní i hrabavá, křepelky, holubi, akvarijní rybičky, koi kapři, exotické ptactvo,…
  • Ukázka výcviku koní - v pátek 20.8. a v sobotu 21. 8. 
  • Agility – chůze a běh našich čtyřnohých kamarádů po pohyblivých překážkách - v sobotu 21. 8. od 9.30 hod. 
  • Ukázka základní poslušnosti a obrany psů - v sobotu 21. 8. od 14.00 hod 
  • Soutěž o nehezčího voříška a nejhezčího čistokrevného pejska „bez PP“ výstavy Člověk v přírodě - v sobotu 21. 8. od 10.30 hod.
  • KRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ. Přihlášeno je 543 psů. K vidění bude na 120 ras psů, zastoupena budou všechna česká národní plemena - v neděli 22. 8. po celý den.

  více
  19.-22. 8. 2021
  Olomouc, výstaviště
  Letní Flora Olomouc

  Na olomouckém výstavišti Flora čeká všechny návštěvníky od 19.-22. srpna 2021 bohatý program se spoustou lákadel v rámci výstavy Letní Flora Olomouc, doplněný o Letní zahradnické trhy, které nabídnou široký sortiment květin, rostlin, semen, zahrádkářských pomůcek či hobby potřeb. Na své si tak přijdou všichni zahrádkáři a milovníci rostlin.

  Letní zahradnické trhy jsou součástí květinové výstavy Letní Flora Olomouc, a proto stačí zakoupit jednu vstupenku.

  Letní etapa Flory Olomouc letos nese podtitul Souznění s přírodou.
  Můžete se těšit mimo jiné na ohromující květinovou expozici, Dny moravských vín, Výzkumnou laboratoř rostlin či uměleckou prezentaci s názvem Louky, pole meze. 

  Český zahrádkářský svaz se představí vlastní expozicí pojmenovanou Zdraví z přírody a pěstitelskou poradnou.

  více
  14.-16. 8. 2021
  Žirovnice - Zámek
  ZAHRADA VYSOČINY

  ZO ČSZ Žirovnice vás zve na mezinárodní výstavu mečíků ZAHRADA VYSOČINY v zámeckém areálu Žirovnice. Otevřeno 9-17 hod. Uvidíte mečíky, jiřinky, růže, letní jablka, dále: včelařská expozice, prodej medu a zahrádkářských výpěstků, občerstvení. Doplňkový program: Sobota od 15 hodin Mažoretky Telč. Neděle ve 13 hodin zahraje skupina Havrani.

  více
  14.-15. 8. 2021
  Mostkovice u Prostějova
  Autorská výstava bonsají

  Zveme vás na Autorskou výstavu bonsají k životnímu jubileu Mileny Růžičkové. Koná se v Mostkovicích u Prostějova, ve farské zahrada (proti kostelu). Otevřeno 9-16.30 hod.

  14.-15. 8. 2021
  Šlapanice u Brna, orlovna na náměstí naproti kostela
  Letní výstava květin, ovoce, zeleniny z našich zahrad

  Šlapaničtí zahrádkáři vás zvou na Letní výstavu květin, ovoce, zeleniny z našich zahrad u příležitosti Šlapanických slavností. Výstava bude otevřena vždy od 8 hod do 18 hod. 
  Vstupné dobrovolné.
  Srdečně zvou pořadatelé.

  více
  13.-15. 8. 2021
  Mostkovice u Prostějova
  Autorská výstava bonsají

  Výstava bonsají k životnímu jubileu pěstitelky Mileny Růžičkové se koná ve Farské zahradě (naproti kostelu), otevřeno v pátek 15-17 hod v sobotu a neděli 9-17 hod.

    

  více
  (13.-14. 8.) zrušena 2021
  Teplice nad Metují
  16. okresní zahrádkářská výstava

  Vážení přátelé, s lítostí Vám oznamujeme, že 16. regionální zahrádkářská výstava v Teplicích nad Metují avízovaná na 13.-14. srpna 2021 je zrušena. Důvodem je nebývale malý zájem vystavovatelů i prodejců. Asi je to i nejistotou co bude dál s pandemií. Omlouváme se, snad se to již příští rok podaří. 

  Groh Luděk, ředitel výstavy

  7.-8. 8. 2021
  Rapotín u Šumperka
  Výstava mečíků

  ZO ČZS Rapotín pořádá tradiční výstavu mečíků. 

  Otevřeno: 
  v sobotu od 9.do 17 hodin. 
  v neděli od 9.do 15 hodin. 
  Vstupné dobrovolné

  více
  7.-8. 8. 2021
  Volyně
  Květy Volyně 2021

  SZO ČZS MARTAGON pořádá ve spolupráci s  místní organizací Volyňská kultura tradiční výstavu květin a obrazů Květy ‒ Volyně 2021. Otevřeno bude o volyňské pouti ve dnech 7. a 8. srpna v Pošumavské tržnici a Malé galerii (sobota 10-19 hodin, neděle 9-17 hodin) Vystaveny budou lilie, mečíky, jiřiny, růže, fuchsie, denivky, skalničky, trvalky, kaktusy, sukulenty, bonsaje apod. Instalace kytek se uskuteční v pátek odpoledne 6. srpna. Ubytování vystavovatelů je zajištěno. Obrazy vystaví malířka Jaroslava Kupková, která zobrazuje krajinu Pošumaví nebo květiny. Podrobnější informace poskytne Jiří Kovář, e-mail: kovar.lilie@seznam.cz

  6.-8. 8. 2021
  Kroměříž výstaviště
  Floria léto 2021

  Celostátní prodejní výstava pro všechny zahradníky a zahrádkáře.
  Unikátní expozice tisíců květin vrcholného léta. Nakoupíte vše potřebné pro dům a zahradu. Expozice kaktusů, sukulentů a balkonových rostlin. Výstava drobného zvířectva a okrasného ptactva. Moderní bezbariérový krytý areál s dostatkem parkovacích míst. Otevřeno 9-16 hod.

  více
  ČERVENEC - 2021
  31. 7 a 1. 8. 2021
  Holešov - Zámek
  Mečíky - 55. let SZO ČZS Gladiris

  Specializovaná základní organizace ČZS GLADIRIS uspořádá výstavu mečíků s mezinárodní účastí v prostorách zámku V Holešově, ve spolupráci s městem Holešov, výstavu podporuje MINISTERSTVO ZEMĚDĚLSTVÍ
  Sobota 31.7.2021 9:00-18:00, neděle 1.8.2021 9:00-15:00, od 15:00 výprodej květů, vstupné dobrovolné.

  V 1000 vázách bude vystaven nejnovější světový sortiment mečíků. Výstavu doplní množství aranžování.
  Prodej jarních cibulovin zajištěn. Vstupné dobrovolné.

  více
  23.7-12.9. 2021
  Praha
  Jedovaté pokojové rostliny ve Fata Morganě

  V expozici celého skleníku zvýrazníme jedovaté druhy rostlin. Ať už se jedná o sukulenty, nebo o byliny a dřeviny tropického lesa či hor, mnohé z nich lidé tradičně používají jako zdroj léčiv nebo šípových jedů. Dočasně vystavíme kolekci velmi zajímavých áronovitých rostlin, které jsou proslulé svou jedovatostí. V nádobách vám tentokrát představíme i známé a běžně pěstované pokojové rostliny, o jejichž zákeřnosti jste možná neměli ani tušení. Víte, kolik jedovatých rostlin hýčkáte ve svém obýváku? Výstava bude probíhat ve skleníku Fata Morgana.

  více
  15.-18. 7. 2021
  Lysá nad Labem - výstaviště
  Květy

  Celostátní výstava květin a zahradnické trhy. Expozice a květinová aranžmá Českého zahrádkářského svazu, a to na ploše 2.160 m2

  více
  10.-18. 7. 2021
  Rajhrad u Brna
  Výstava lilií

  Výstava se bude konat v Benediktinském klášteře v Rajhradu u Brna a bude otevřeno od 9 do 17 hodin. Výstavu pořádá Specializovaná základní organizace Českého zahrádkářského svazu Brno Lilium, Křenová 67, 602 00 Brno ve spolupráci s Benediktinským opatstvím sv. Petra a Pavla v Rajhradě.


  Více informací o této výstavě najdete na: www.otto.cz/pavel

  10.-11. 7. 2021
  Praha 9, Čakovice - Zámek
  Výstava lilií

  Ve dnech 10.–11. 7. 2021 se opět uskuteční tradiční výstava lilií na zámku Čakovice v Praze 9. 

  Otevřeno pro veřejnost bude v sobotu od 9 do 19 hodin a v neděli od 9 do 17 hodin. 
  Zajištěna bude i odborná poradenská služba k pěstování lilií, můžete se zde stát členy spolku pěstování lilií a získat tak výhody, například výhodně liliové cibule, zdarma odborný časopis o liliích, přednášky, konzultace, výměna zkušeností, atd.
  Můžete přinést i svoje vlastní lilie a pochlubit se krásnými květy, rádi je vystavíme. 

  Příjem exponátů je den předem, tj. v pátek 9. 7. 2021 v odpoledních hodinách. Kontakt na organizátora je 605 291 261 Vratislav Novák, email olina.novakova21@seznam.cz. 

  Těšíme se na vás i na vaše lilie. Příjemná je i procházka přilehlým zámeckým parkem s výsadbou růží, dětským hřištěm, fontánou atd. Doprava je buďto autobusem č. 136 do zastávky Čakovický zámek nebo autem, parkoviště je za zámkem. V blízkosti je i Obchodní centrum Globus. Přejeme příjemně strávené chvíle. 

  více
  2.-4. 7. 2021
  Rakovník - Rabasova galerie
  Výstava lilií

  SZO ČZS MARTAGON pořádá za podpory Městského úřadu Rakovník

  VÝSTAVU LILIÍ

  ve dnech 2. až 4. července 2021 v Rabasově galerii v Rakovníku.

  Zahájení v pátek 2. 7. v  9:00 Otevřeno každý den od 9 do 17 hodin

  více
  1.7.–31. 10. 2021
  Praha
  Ďáblova zahrádka v Ornamentální zahradě

  Botanická zahrada hl. města Prahy pořádá ve dnech 25. 6.–31. 10. výstavu Ďáblova zahrádka v Ornamentální
  zahradě, objevte rozdíl mezi jedem a lékem. V Ďáblově zahrádce můžete obdivovat řadu rostlin, které jsou významnými zdroji léčiv a zároveň se při nevhodném dávkování nebo způsobu použití mohou stát nebezpečným jedem.

  více
  ČERVEN - 2021
  19.6.-4.7. 2021
  Loděnice u Berouna
  Loděnický muškát

  SZO ČZS Pelargonie pořádá za podpory ČZS Praha výstavu Loděnický muškát
  Výstava bude zahájena v Loděnici u Berouna, Plzeňská 172 v sobotu dne 19.6. 2021 v 10 hodin vernisáží a dále bude pokračovat denně od 20.6. do 4.7.2021 od 9:00 do 17:00 hodin.
  Ke shlédnutí bude 600 kultivarů pelargonií v celkovém počtu 1200 rostlin a letničky pro balkonovou výzdobu.
  Během výstavy bude uspořádán drobný prodej ze sbírek pěstitelů a zajištěna poradenská činnost.

  18.-20. 6. 2021
  Olomouc, výstaviště
  Vyznání růžím

  Návštěvníky čeká rozkvetlá podívaná v unikátní růžové zahradě s bohatým doprovodným programem v podobě floristických show, rostlinolékařských přednášek, okouzlujících květinových objektů a workshopů.

  Kvetoucí růžové keře, smyslné vůně a nespočet barevných odrůd. Víkendová akce v olomouckém Rozáriu nabízí program pro milovníky květin i celou rodinu. Návštěvníci se mohou těšit na floristické show od uznávaných floristů. Návštěvníci si mohou z akce odnést pozoruhodné informace a rady od předních odborníků z oblasti botaniky, rostlinolékařství, ovocnářství, zahradnictví či floristiky. Vstup do rozária je z ulice 17. listopadu naproti Přírodovědecké fakultě - areál je jinde než pavilon A, kde se obvykle všechny výstavy konají.

  více
  17.-19. 6. 2021
  Praha 4, Dům ochránců přírody, Michelská 5
  Výstava ovoce - rané třešně

  Český svaz ochránců přírody srdečně zve všechny příznivce starých odrůd ovocných stromů na výstavu plodů raných třešní.
  Je to příležitost ochutnat staré a vzácné odrůdy ještě před výsadbou. Výstavy mají právě napomoci k výběru vhodné odrůdy jak z hlediska pěstitelských nároků, tak i podle chuťových a zpracovatelských vlastností.
  Čtvrteční program je doplněn přednáškami vhodnými i pro zahradní architekty, projektanty, zadavatele prací, či pro realizační firmy. Je zařazen tak, aby se ho mohli účastnit profesionálové v rámci své pracovní doby.
  Páteční a sobotní program je zejména pro ctitele ovocných stromů, kteří jim holdují hlavně ve svém volném čase. Tento rok sobotu věnujeme různým způsobům zpracování ovoce. Přednášky vedou zkušení praktici. Obvykle je přednáška doplněna ochutnávkou jejich produktů a možností zakoupit tyto výrobky.
  Sobota a časy mimo semináře a přednášky, to je optimální přijít i na rozsáhlejší konzultaci svých záměrů.

  Na shledanou se těší Ing. Martin Lípa - garant odborného programu ČSOP: „Oživení starých dobrých odrůd“ www.stareodrudy.cz. Vstup na výstavu je zdarma. Poslední vstup na výstavu je v 16:30.

  více
  16.-18. 7. 2021
  Tábor, Botanická zahrada
  Výstava růží

  Botanická zahrada při VOŠ a SZeŠ Tábor ve svých prostorách pořádá výstavu řezaných růží o víkendu 16. 7. (pátek) až 18. 7. (neděle) 2021. Vždy od 10 do 18 hod.


  Počítá se s možností ukázat více než 200 odrůd růží. Představeni budou svými odrůdami naši významní pěstitelé a šlechtitelé růží. 
  • Květy na výstavu dodají bratři Havlové, jejichž otec Josef Havel založil růžařskou školku v Hlavňově nedaleko Soběslavi. Za dobu své práce získal řadu významných mezinárodních ocenění a v zahraničním tisku se o jeho pěstitelských schopnostech často psalo pochvalně. 
  • Dalším vystavovatelem je pan Miloslav Šíp, který vlastní růžařskou školku od roku 1992. Tato školka se nachází v obci Skaličany u města Blatná. Má nyní v nabídce nejobsáhlejší sortiment růží v ČR, včetně málo známých odrůd. 
  • Na výstavu budou použity i růže z rozária botanické zahrady. 
  Cílem výstavy bude také seznámit návštěvníky se skupinami růží a jejich pěstováním, množením, ochranou proti chorobám a škůdcům. Zajímavá je i historie vzniku kulturních růží. 
  • Jako odborný poradce bude pozván RNDr. Jiří Žlebčík z Výzkumného ústavu pro krajinu a okrasné zahradnictví Silva Taroucy v Průhonicích. 
  • V plánu je i komentovaná prohlídka výstavy a rozária. Akce je určena pro všechny věkové kategorie. 
  • Pro děti bude připravena tvořivá dílnička, kde si budou moci samy vyrobit květy z papíru. Pro dospělé bude k dispozici malý kvíz, správné odpovědi budou na konci výstavy vylosovány a vítěz obdrží cenu v podobě knihy. Bude i soutěž o nejkrásnější růži výstavy. 
  Výstava osloví nejen pěstitele růží, ale také návštěvníky mající zájem o zahradničení a krásu růží. 
  Doporučujeme si ponechat čas i na prohlídku expozic botanické zahrady. 
  Adresa: Nám. T. G. Masaryka 788, 390 02 Tábor 
  Kudy k nám: Od autobusového a vlakového nádraží směr centrum k zemědělské škole, cca 10 min. pěšky, vstup do botanické zahrady z Dobrovského nebo Tomkovy ulice (z boku areálu).

  Pořadatel si vyhrazuje právo na případnou změnu termínu, proto určitě sledujte info na: www.botanicka.szestabor.cz

  více
  12.-13. 6. 2021
  Hlavňovice, restaurace U Jelena
  Výstava kosatců a okrasných česneků

  Vystaveny budou zejména velkokvěté odrůdy amerických, francouzských, australských, ale také českých šlechtitelů, a dále velké až obří odrůdy okrasných česneků. Součástí výstavy bude prodej přebytků kosatců, denivek, brutů gladiol a také objednávka vystavených kosatců a okrasných česneků pro léto 2021. Odborné poradenství zajištěno po celou dobu akce. Vstupné dobrovolné. Vystavuje ing. Pavel Novák z ČZS.

  10.-20. 6. 2021
  Olomouc, výstaviště
  Živé pasti - výstava masožravých rostlin

  Výstava masožravých rostlin ve sbírkových sklenících. Smetanovy sady.

  více
  17.-18. 7. 2021
  Nepomuk, rodný dům A. Němejce
  Výstava denivek

  Vystaveno bude velké množství zejména velkokvětých odrůd denivek pocházející většinou z USA se spoustou novinek posledních let.
  Součástí výstavy bude prodej velkého množství kontejnerovaných sazenic denivek, kosatců a gladiol, dále cibule tulipánů, okrasných česneků, ocúnů a krokusů, bruty gladiol aj.
  Budete si také moci objednat většinu vystavených odrůd denivek pro jaro 2022. Odborné poradenství zajištěno po celou dobu výstavy. Vstupné dobrovolné. Vystavuje Ing. Pavel Novák z ČZS.
  Více informací o výstavě najdete na www.otto.cz/pavel

  více
  31.7.-1.8. 2021
  Nýrsko, moštárna, Křižíkova ulice č.p. 779
  Výstava denivek

  Vystaveny budou denivky s velkými až obřími květy pocházející hlavně z USA s novinkami úplně posledních let.
  Součástí výstavy bude prodej velkého množství kontejnerovaných sazenic denivek, kosatců a gladiol, dále cibule tulipánů, okrasných česneků, ocúnů a krokusů, bruty gladiol aj.
  Budete si také moci objednat většinu vystavených odrůd denivek pro jaro 2022. Odborné poradenství zajištěno po celou dobu výstavy. Vstupné dobrovolné. Vystavuje Ing. Pavel Novák z ČZS.
  Více informací o výstavě najdete na www.otto.cz/pavel

  více
  KVĚTEN - 2021
  6.–16. 5. 2021
  Olomouc, Skleníky výstaviště - Smetanovy sady
  Živé pasti - výstava masožravých rostlin

  Zajímá vás tajemný a fascinující svět masožravých rostlin? Chcete vidět jejich smrtonosné pohyby a pasti na vlastní oči? Přijďte na výstavu masožravých neboli karnivorních rostlin Živé pasti, která se koná 6.-16. 5. 2021 na Výstavišti Flora Olomouc ve Sbírkových sklenících.

  Zjistěte, které masožravé rostliny si můžete pěstovat i u vás doma! Součástí výstavy bude i prodej rostlin.

  více
  DUBEN - 2021
  24. 4.–23. 5. 2021
  Olomouc, výstaviště
  Zahradnické trhy

  Oblíbená jarní výstava květin Flora Olomouc se ani letos kvůli pandemii koronaviru neuskuteční. Návštěvníci ale o možnost nakoupit si květiny, semena, okrasné rostliny, školkařské výpěstky a zahradnické pomůcky od českých pěstitelů nepřijdou! Výstaviště Flora Olomouc chystá o víkendech zahradnické trhy. Vstup na zahradnické trhy bude zdarma. Otevřeno 9-17 hod.

  více
  24.–25. 4. 2021
  Olomouc, výstaviště
  Zahradnické trhy

  Oblíbená jarní výstava květin Flora Olomouc se ani letos kvůli pandemii koronaviru neuskuteční. Návštěvníci ale o možnost nakoupit si květiny, semena, okrasné rostliny, školkařské výpěstky a zahradnické pomůcky od českých pěstitelů nepřijdou! Výstaviště Flora Olomouc chystá troje víkendové zahradnické trhy v termínech 24.25. dubna, 15.16. a 22.23. května 2021. Vstup na zahradnické trhy bude zdarma.

  více
  8.-11. 4. 2021
  Lysá nad Labem - výstaviště
  Jarní Zemědělec

  Již padesáté druhé pokračování této největší zahrádkářské, zahradnické a zemědělské události. Zemědělec uspokojí svým zaměřením zástupce z řad odborné i laické veřejnosti. Téměř 200 tuzemských či zahraničních vystavovatelů nabídnou to nejlepší ze svého sortimentu.

  více
  8.-11. 4. 2021
  Lysá nad Labem - výstaviště
  Narcis

  Výstava narcisů, tulipánů a dalších jarních cibulovin a zahradnické trhy. 

  • Květinová expozice
  • výstava jarních cibulovin
  • mnohatisícové pestrobarevné aranžmá

   Zahradnické trhy

  • prodej zahrádkářských potřeb
  • prodej cibulovin a květinové sadby
  • prodej okrasných a ovocných dřevin
  • poradenská služba pro zahrádkáře

  více
  BŘEZEN - 2021
  zrušena (26.-28. 3.) 2021
  Telč - Dům zahrádkářů
  Velikonoční výstava

  Výstava byla zrušena

  Pořádá ZO ČZS v Domě zahrádkářů, otevřeno Pá 14-17 hod. So, Ne 8-17 hod.

  Jde o prodejní výstavu

  • hlízy květin,
  • sazenice rostlin
  • velikonoční zboží  (kraslice, různé dekorace a proutěné výrobky atd.)

  vše od našich členů, a přátel ... pouze domácí výroba.

  více
  zušena (26.-28. 3.) 2021
  Častolovice - výstavní areál
  Velikonoce - svátky jara

  Výstava je zrušena  

  Pořadatelem je ZO ČZS Častolovice, ÚS ČZS Rychnov n.Kn. a městys Častolovice. Na ploše 2500 m2 bude vystaveno vše co připomíná Velikonoce a jaro,

  • velikonoční tradice a připomenutí  největšího křesťanského svátku v roce,
  • staročeská řemesla s praktickými ukázkami a provedením (práce na hrnčířském kruhu, práce na kovadlině, předení na kolovrátku, ukázka drátkování apod.)
  • výstava předmětů a věcí z přírodních materiálů (lýka, šustí, dřeva, proutí, skla, rákosu, pálené hlíny, atd.)
  • bohaté květinové aranžmá z tuzemských květin a květin z dovozu z Holandska,
  • praktické ukázky vyšívání ubrusů, Vamberecká krajka paličkování, foukání figurek ze skla, malování a tepání kraslic několika způsoby, zdobení perníků a různých předmětů, pletení pomlázek,
  • samostatné expozice a porovnání staročeského pečení s velkopekárenským,
  • velikonoční symboly v živém provedené (beránek a ovečky, zajíci)
  • tradiční soutěž o nejlepší kolekci kraslic,
  • stálá zahrádkářské poradna v celém průběhu výstavy
  • široký stánkový prodej všeho ve spojitosti s velikonočními tradicemi a zahrádkářskými potřebami a výpěstky,
  • bohaté občerstvení

  Bližší informace na www.zahradkari.com

  více

  Uvedený seznam uveřejňujeme jen pro informaci.