Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Květiny pro sušení a sběr semínek
Vegetace končí a tak se připravte na zimu.

I přes zimu mohou pro výzdobu domovů posloužit květiny z vlastní zahrádky. Mnohé z trvalek a letniček se dají použít k susšení.

Pro suché kytice a aranžmá jsou nejvděčnějšími rostlinami v zahradě: žlutě kvetoucí řebříček (Achillea filipendulina), máčka alpská (Eryngium alpinum), bělotrn (Echinops), štětka (Dipsacus), plesnivka perlová (Anaphalis margaritacea), šáter (Gypsophila), paznechtík (Acanthus), okrasné česneky (Allium), makovice (Papaver), měsíčnice roční (Lunaria annua), mochyně zahradní (Physalis alkekengi) a všechny traviny.

Pro bohatší záhony v příštím roku si můžete k dosevu posbírat z některých trvalek, cibulovin i letniček semínka sami. V každém ohledu se vám to vyplatí, neboť zejména u letniček se přesevem mnohdy vypěstují rostliny, které dovedou doslova překvapit.

Semínka sbírejte až když jsou dozrálá. Pamatujte, že je dobré je vyčistit od většiny nečistot a příměsí, dobře usušit a skladovat v suchu a stálé, raději nižší teplotě.Rada pro: 28. ZÁŘÍ