Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Výsadba dřevin
Pokud půda rozmrzla, můžete začít.

Jakmile je půda úplně rozmrzlá můžete začít sázet opadavé stromy a keře, živé ploty a také ovocné stromy a růže založené přes zimu k jarní výsadbě. Platí však zásada, že pro většinu opadavých listnáčů bez balu je nejvhodnějším termínem k výsadbě a přesazování podzim.

Při jarním termínu může kůra snadněji zaschnout, je proto nutné odpovídající opatření zvláště při slunečném počasí.

Z tohoto zobecnění ale vyjímáme řadu kvetoucích stromů a keřů, které můžeme sázet bez balu pouze na jaře. Patří sem: buk (Fagus), kolkvície (Kolkwitzia), paulovnie (Paulownia), jerlín (Sophora), šeřík přesazujeme nejbezpečněji v pozdním jarním termínu.

Obvzvláště výhodný je tento měsíc pro výsadbu polokeřů, které potřebují každé jaro více či méně hluboký řez a kvetou od pozdního léta do podzimu.

Jarní termín výsadby je od poloviny dubna dále vhodný i pro popínavé dřeviny bez balu: vistarii, podražec, loubinec, pnoucí růže.Rada pro: 8. BŘEZEN