Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

První letní měsíc
V tomto období se prolíná konec jara se začátkem léta.

V zahradě kvetou mnohé oblíbené a vyhledávané keře, trvalky i cibuloviny a do květu jdou i první letničky. Zejména ty můžeme každoročně obměňovat a vytvářet tak příjemnou změnu ve vzhledu nejen záhonů, ale i celé zahrady. V červnu zrají třešně, višně a hlavně jahody.

O tomto měsíci se říká, že je časem růží. Nádherné růže ale vyžadují péči - nesmí jim chybět vláha. Při suchém počasí je nutná důkladná dodatečná závlaha 1x týdně s nakypřením půdy - pokud možno v dopoledních hodinách aby listy do večera oschly. Mladé růže mají vyšší potřebu vody než keře starší, dobře zakořenělé. U růží je nutné zajistit správnou výživu (speciální hnojiva pro růže), ochranu proti padlí, rzi, napadení mšicemi, pilatkami a křísy. Pokud si budete chtít pořídit novou růži dejte přednost růžím osvědčeným, které prošly zkouškami kvality a odolnosti v Německu - nesou označení ADR, nebo mají  nizozemský přívlastek špičkové TOP růže.

Trvalky s vysokými stonky poléhají i pokud nejsou vysazeny na větrném stanovišti. Včas je můžete podepřít podpěrami, nebo větvemi po řezu stromů a keřů. Můžete je i volněji svázat tak, aby nebyl narušen jejich přirozený vzhled.Rada pro: 2. ČERVEN