Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Trávník
Trávník má být místem k odpočinku i ke hře a rekreaci všech členů rodiny.

Pro takový trávník vybereme odolnou travní směs pro zatěžované trávníky - hřišťovou. Máme-li představu trávníku vysloveně okrasného, pak tento opečovávaný a choulostivý trávník vysejeme raději jen tam kde je zelená plocha pro nás jen pastvou pro oči a na kterou budeme vstupovat jen při ošetřování přilehlých ploch.
Pro podstatné zjednodušení péče o okraje trávníku, je praktické olemování úzkými dlaždicemi položenými ve stejné výšce s půdou, pro snadné vysekávání trávy sekačkou.

Pokud je v lednu trávník zmrzlý nebo je na povrchu rozbředlý, nevstupujte na něj. Zdá-li se vám příliš urostlý - je to možné v příliš teplých zimách po podzimním zakládání výsevem nebo pokládkou travních koberců, je možné ho i posekat ve vhodném počasí bez deště, sněžení a mrazu.Rada pro: 7. LEDEN