Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Máte obtěžkané stromy ovocem
Pomozte jim, aby úrodu unesly

Pomozte ovocným stromům, pokud jsou příliš obtěžkané úrodou. Větve včas podepřete vhodnou oporou a zajistěte tak, aby se neodřela kůra větví stromu. Postačí vložit mezi oporu a větev kus pryže (staré pneumatiky, rozříznuté hadice ap.)

Tam kde je ovoce ještě příliš hustě nahloučené je dobré je mírně protrhat. Týká se to zejména ušlechtilých druhů všeho ovoce - jabloní, hrušní, meruněk, broskví, švestek i  révy vinné.

Během letních měsíců (července a srpna) je možné z ořešáku odřezat větve, které zpravidla nějak překážejí pod stromem, jinak se ořešák neprořezává. V tomto období je vhodné odřezat dále všechny odumřelé větve, nebo poškozené po silném větru a bouřích častých v tomto období. Řežeme na větevní kroužek, rány začistěte nožem a ošetřete nátěrem - štěpařským voskem, stromovým balzámem, nebo alespoň nevýraznou latexovou barvou.Rada pro: 16. ČERVENEC