Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Trávník po dovolené
Máte pocit, že to není ono?

Po dovolené pokud nebyl náš trávník delší dobu sekán se na něm objeví dlouhá stébla a místy i plevel. Výšku sečení nastavíme na poloviční výšku nejvyšších travin - stébel. Na velice krátký řez reaguje trávník špatně, vytvoří se v něm brzy holá místa a podpoří se růst plevelů. Je nutné naopak postupně snižovat výšku sečení při několika sečích v odstupu 4-6 dní, potom budeme mít zhruba během jednoho měsíce opět pěkný trávník, na který jsme zvyklí.

Při zaschnutí trávníkové plochy pokud se změnila i barva porostu je nutné zalévat. Půdy písčité zadrží jen malé množství vody - tady lze použít při zálivce hrubší postřikovací trysku a zaléváme každé 3-4 dny po dobu přibližně půl hodiny. Na půdách těžších používáme jemný rozptyl se zálivkou v intervalu 5-7 dní, kdy zaléváme po dobu 2-3 hodin. Pro kontrolu je dobré při první zálivce malou vykopanou sondou kontrolovat zda jsme zavlažili dostatečně tak, aby byl napojen kontakt s vlhčí spodní vrstvou pod trávníkem v hloubce pod 5 cm.

Nejlepší dobou pro závlahu je večer, ráno zaléváme jen při zatažené obloze.Rada pro: 8. SRPEN