Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Říjen
Co zdobí zahradu v říjnu?

Říjen je posledním měsícem ve kterém zahradu zdobí větší množství rozkvetlých rostlin. Vlivem rychlého snižování teplot ale rychle odkvétají, nebo jejich květy zničí první podzimní mrazíky.

Najdeme ale i teď řadu rozkvetlých dřevin, mezi nimiž jsou nejkrásnějšími poslední růže se svými silnými a krásnými poupaty; kvetou pozdní odrůdy plaménků (Clematis), dokvétá ovíjivá opletka Aubertova (Fallopia aubertii) a komule Davidova (Buddleia davidii). Výrazným keříkem kvetoucím v tomto období je ořechokřídlatec klandonský (Caryopteris clandonensis) a kvetoucí vřesy (Calluna).

Dřevinám se postupně vybarvuje listí do palety barev, kterou může nabídnout jen toto roční období a barevné plody u některých druhů vytrvávají dlouho do zimy, zatímco u jiných jejich krása končí brzkým opadem po dozrání. Říjen a listopad jsou pak obdobím listopadek (Chrysanthema).Rada pro: 2. ŘÍJEN