Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Cibuloviny
Víte kdy a jak je vysazovat?

Při vlastní výsadbě cibulek platí zásada výsadby do hloubky rovnající se 3-4 násobku jejich velikosti. V tomto termínu vysazujeme převážnou většinu pěstovaných cibulovin v zahradě - narcisy, tulipány, hyacinty, okrasné česneky, šafrány (Crocus), ladoňky (Scilla) a ladoničky (Chionodoxa), řebčík (Fritillaria), sněženky, bledule, cibulnaté kosatce (Iris danfordiae a I. reticulata), lilie, modřence (Muscari), modřenky (Puschkinia scilloides), kandík (Erythronium), talovín (Eranthis hyemalis), sasanku modrou (Anemone blanda), ocúnovec (Bulbocodium), snědek chocholičnatý (Ornithogallum umbellatum) a mnoho dalších druhů vnášejících do našich zahrad živé jarní barvy.

Nejdříve sázejte narcisy - potřebují nejdelší období pro zakořenění. Tulipány mohou být sázeny i později.  Do trávníků lze sázet přírodní a původní druhy drobných cibulovin, které jsou pěkné i jako podsadba listnatých keřů.Rada pro: 5. ZÁŘÍ