Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Stěhujeme domů další nemrazuvzdorné květiny

Trvalky, které pěstujete v záhonech jako letničky, nebo v truhlících či nádobách, přesaďte do květináčů a přeneste na chráněná místa v domě. Již je nehnojíme, zaléváme jen mírně a občas podle jejich růstové potřeby. Tím u nich zachováme jen schopnost kvést a udržujeme u nich tedy zem poměrně suchou.

Z těch menších se jedná o pelargonie, fuchsie, pařížskou kopretinu (Argyranthemum frutescens) a jihoafrickou kopretinu (Euryops pectinatus), kapskou astru (Felicia amelloides), svlačec (Convolvulus sabatius), smil řapíkatý (Helichrysum petiolare), moud - molice (Plectranthus) a Iresine.

Do studeného vzdušného alespoň trochu světlého prostoru umístíme oleander, mračňák (Abutilon), ibišek čínskou růži, kalokvět (Agapanthus), vavřín (Laurus), aukubu, citroník (Citrus), durman (Brungmansia), juku a všechny palmy. Mírné teplo (asi 10 °C) snášejí pro přezimování mračňák, ibišek čínská růže a agave.Rada pro: 21. ZÁŘÍ