Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Opadavé dřeviny a růže
Připravujeme se na výsadbu

Říjen je nejlepším měsícem pro výsadbu opadavých okrasných keřů, růží a podnoží růží pro očkování. Do zimy ještě dobře zakoření a pokud bude termín výsadby později, vyplatí se pak silnější vrstva mulče proti promrznutí půdy. Pro okrasné dřeviny a růže je stejně důležitá příprava půdy před výsadbou a ošetření při výsadbě jako pro ovocné. Máte-li k dispozici dobrý kompost, přidejte ho při sázení ke kořenům. Do výsadby je nutné zabezpečit kořeny ve vlhku, prostokořeným máčejte kořeny v husté jílovité kaši, nebo den ve vodě.

Je také nejlepší měsíc pro výsadbu ovocných a okrasných stromů a keřů s kořenovým balem. Do jara byste měli počkat pouze pokud máte na zahradě zamokřenou půdu.

K choulostivým okrasným dřevinám, které vysazujte raději na jaře patří následující: plamének (Clematis), Wistaria, podražec (Aristolochia), opletka (Fallopia - Polygonum), komule (Buddleia), třezalka (Hypericum) a čilimník (Cytisus).Rada pro: 12. ŘÍJEN