Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Venkovní výsevy zeleniny, výsadba brambor
Již nyní můžeme v teplejších oblastech začít.

V teplejších oblastech můžeme začít s výsevy kořenové zeleniny - mrkev, petržel, černý kořen (používejte ředkvičku a salát jako značkovací plodiny a vysévejte do hluboce zkypřené půdy), dále špenát, kozlíček polníček a postupně i další druhy na teplotu méně náročných zelenin.

Na zvlášť chráněných stanovištích vyséváme nejdříve salát a kedlubny, koncem března se vysévají i ostatní brukvovité. Vyséváme také cibuli nebo vysazujeme sazečku, šalotku a stroužky jarního česneku.

Přestože se jedná hlavně o zeleniny méně náročné, které klíčí a rostou při nízkých teplotách, je vhodné při jejich pěstování využít netkanou textilii. Ta je případně ochrání před případnými silnějšími mrazy.

V ranobramborářských oblastech, pokud je půda již prohřátá, je možné podle vývoje počasí začít s výsadbou raných brambor. Při využití přikrývky z netkané textilie je možná výsadba i dříve. Půdu je nutné zpracovat do hloubky 20 cm. Hlízy vysazujeme do hloubky odpovídající minimální průměrné velikosti hlíz (lépe 1,5 násobek) a teplota půdy v době výsadby se má pohybovat v rozmezí 6-9 °C.Rada pro: 9. BŘEZEN