Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Živý plot
Chystáte se založit plot z opadavých dřevin?

Právě měsíc říjen je nejvhodnějším měsícem pro zakládání plotů a dalších výsadeb z těchto prostokořenných dřevin. V předstihu několika měsíců je vhodné půdu připravit zrytím na hloubku dvou rýčů a případně jí obohatit dobrým kompostem, nebo univerzálním substrátem.

Vysazujeme zpravidla dvouleté až tříleté sazenice, starší se hůře ujímají. Je dobré vybírat sazenice co nejvyrovnanějším růstem a výškou. Důležité je pak také, aby keře měly dostatek kořenového vlášení a toho se docílí ve školce jen několikerým přesazováním.

Kořeny dřevin pro živé ploty je nutné chránit do doby výsadby před vyschnutím. Hlavními druhy používanými pro tyto účely jsou buk lesní (Fagus silvatica) a habr obecný (Carpinus betulus), který je vhodný zejména pro ohraničení menších zahrad a pro nižší živé ploty.Rada pro: 23. ŘÍJEN