Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Nádobové vytrvalé rostliny

Nádobové vytrvalé mrazuvzdorné rostliny je třeba chránit přes zimu především proti promrznutí kořenového balu - květináče. Důležité je u nádob na balkonech a terasách dostatečné obalení rohožemi, pletivem a vyplnění listím, slámou, dřevitou vlnou a podobně. Pokud je potřebné a nestihli jste v dřívějším termínu přesadit  své dřeviny do větších nádob je toto ještě možné jen pokud nenastala větší zima. Pokud ano, je vhodnější odložit přesazení na předjarní měsíce.

U větších, nemobilních nádob doplníme včas vrchní vrstvu substrátu a mulče, případně okrasného materiálu; u nádob menších rozměrů pak můžeme zazimovat nejlépe jejich zapuštěním do volné půdy a zakrytím ochranným materiálem. V každém ohledu se to vyplácí, protože kořenový systém rostlin netrpí ani případným velkým mrazem ani suchem. Rada pro: 7. LISTOPAD