Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Truhlíčky a nádoby v zimě

Naše okenní truhlíčky a soliterní přenosné nádoby v zahradě a na balkonech osiřely a nám za pár dnů neudělá radost už ani žádný zapomenutý květ růže, listopadky nebo fialky. Možná ještě v prosinci najdete v trávníku pár sedmikrásek statečně odolávajících chladnu, ale pokud přijdou větší mrazy i tyto květy rychle vymizí.

Udělejte si letos radost zimním truhlíčkem. Můžete do něho vysázet i včera zmiňované okrasné zelí, které bude s ostatními rostlinami zdobit svými barvami truhlíčky dlouho až do jara. Další, v tomto období cenné zelené i kvetoucí rostliny jsou vřesovce (Erica), starček (Senecio), libavka (Gaulteria), Skimmia, svatolina (Santolina). Truhlíček můžete doplnit i větévkami stále-zelených jehličnanů a větvičkami s plody - šípky, skalníky (Cotoneaster), kdoulovec japonský (Chaenomeles) i šiškami.Rada pro: 13. LISTOPAD