Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Jahodník
Vhodné období pro výsadbu již skončilo, pospěšte si.

Šlechtitelé doporučují pro dvouleté intenzívní pěstování jahodníku ukončit výsadby nových rostlin nejpozději do začátku měsíce října; v polohách nad 500 m.n.m. pak do 20. září. Vysazovat uznanou sadbu je pak možné také v jarním termínu 20.4.- 10.5.

Odrůdami které nejvíce trpí chorobami kořenů (Phytophtora) jsou Elsanta, Elvíra, Honeyoe, Dagmar a odrůdou náchylnou k padlí je pak Karmen, která také nejvíce chutná květopasům - viz. článek časopis Zahrádkář 8 /2010, str. 45 autora Ivana Dvořáka - Kvalitní jahodník od Trosek.

Jestliže je v tomto období málo srážek vysázený jahodník pravidelně zavlažujte a okopávejte. Odmění se vám příští rok nejen větším výnosem, ale především také kvalitními plody. Namulčování pomůže vyřešit situaci.Rada pro: 3. ŘÍJEN