Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Listopad
Když dlouho listí nepadá, tuhá zima se přikrádá

Listopadem končí podzim, dále se snižuje průměrná teplota. Den se dále zkracuje a slunečního svitu je již jen 3 % z celoročního úhrnu. Tento měsíc je u nás nejoblačnější a slunce ve dne nebo hvězdy v noci málokdy vidíme. Je to spíše nostalgický, zachmuřený a trochu smutný měsíc, kdy je už většina stromů bez listí.

Počasí bývá až drsně rozmarné, na začátku dušičkové, někdy se objeví občasné slunko, ale delší vyjasnění zpravidla provází prudké ochlazení. Mlhavé dny i noci a plískanice přechází pomalu ve sníh a námrazu. Málokdy se v tomto měsíci objeví nárazovitý vítr. Vodních srážek, někdy již i sněhových není sice mnoho, ale bláta je z nich dost, protože již nic nechce vysychat.

Poslední podzimní měsíc se musí postarat o co nejvíce potravy pro ptáčky a droboť, která se neukládá k zimnímu spánku a ani od nás neodlétá.Rada pro: 1. LISTOPAD