Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Zimní květy
Je zima, mrzne a ony přesto kvetou.

A přece i nyní můžete najít rostliny, které rozkvétají právě v tomto ročním období pro radost všem, kteří se i v tomto čase rádi potěší pohledem na jejich křehkou, zkřehlou krásu. Často již v polovině prosince rozkvétá trvalka čemeřice černá (Helleborus niger), z dřevin pak vilín měkký (Hamamelis), kalina vonná (Viburnum farreri), višeň chloupkatá (Prunus s.´Autumnalis´) a jasmín nahokvětý (Jasminum nudiflorum).

Prosinec je prvním zimním měsícem, příroda v tomto období odpočívá. U stálezelených keřů a stromů v tomto období vynikne jejich krása, podobně i plody mnoha i opadavých okrasných dřevin. Krásné jsou tvary korun a struktura větvení, různě zbarvená kůra stářím charakteristicky rýhovaná, otrnění a plodenství výrazná svým tvarem - nejen šišky vytrvávající např u modřínu na větvičkách i několik roků, dále katalpa trubačovitá (Catalpa), dřezovec trojtrnný (Gleditsia), magnólie (Magnolia) a u popínavých plaménků (Clematis) jejich nadýchaná ochmýřená plodenství. Krásu všeho umocní pak jemné ojínění a zasněžení, i když má jen pomíjivé trvání.Rada pro: 2. PROSINEC