Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Řez keřů a polokeřů kvetoucích v létě

Pokud již nehrozí silnější mrazy, je nutné hluboce ořezat i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou v letošním roce silné výhony se zvláště bohatým kvetením. Pokud bychom je neořezali, nebo ponechali větší množství oček, dřeviny obrazí krátkými a slabšími výhony s drobnými květy. U choulostivých odrůd které zmrzly téměř až k zemi, vyřežeme všechno neživé - zmrzlé dřevo. V mírných oblastech je možné nechat větší keře dorůstat do své výšky. V prvních letech je sestřihujeme proto asi jenom na polovinu výšky, později už ale bude také nutné silné zakrácení. Přehoustlé keře a polokeře je nutné občas řezem prosvětlit.

Pro dobrý růst a vývoj i těchto dřevin a polokeřů je nutné udržovat jejich půdu v nové síle. Nezapomeňte proto i k nim přidat v tomto období dostatečné množství dobrého kompostu.Rada pro: 9. ÚNOR