Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Trvalky, dvouletky a bylinky
Nastal čas k jejich přesazování.

Září je hlavním obdobím pro podzimní výsadbu a přesazování trvalek a bylinek, kdy rostliny do zimy ještě dobře zakoření. Termínu využijte i pro rozmnožení dělením trsů.

Nezapomeňte na bylinky v květináčích, které si dáte za okno v zimním období. Vysaďte si je do květináčů - pažitku, petržel a petrželku. Zatím je ještě nechte venku dokud nezamrzne, nebo je založte v zahradě a pak je podle potřeby odebírejte k rychlení. Prvosenka bezlodyžná vysazená v zahrádce přes léto se může na zimu vrátit jako hrnková květina do chladných a světlých míst v domě.

Vysazujete předpěstované dvouletky na trvalé stanoviště jako náhradu za odkvétající letničky - při teplém počasí ale většina letniček vydrží až do října. Jedná se o macešky (Viola x wittrockiana), sedmikrásky (Bellis), poměnky (Myosotis), silenky (Silene), chejr (Cheiranthus), zvonek (Campanula medium), náprstníky (Digitalis), hvozdík bradatý (Dianthus barbatus).Rada pro: 3. ZÁŘÍ