Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Kupujeme ovocné stromky
Vybíráme jen kvalitní sadbový materiál.

V ovocných školkách, zahradnických centrech nebo z jiných zdrojů nakupujeme pouze zdravý, kvalitní a dobře narostlý sadbový materiál, prostý virů a se zárukou pravosti odrůdy.

Zboží od těchto prodejců má být označeno jako uznaná sadba a zákazník má mimoto ještě právo, aby na etiketě výpěstku byla označena odrůda, podnož, mezištěpování a nakonec školka a jméno pěstitele. Jen školky každoročně podrobené přísné kontrole mohou prodávat zboží označené jako uznaná sadba. Při jakékoli manipulaci při prodeji nesmí u stromku přeschnout kořeny.

Ovocné stromky zakoupené nejlépe u dobrých pěstitelů a v nejbližší ovocné školce postavíme před výsadbou na několik hodin do vody. Pak ošetříme kořeny - hladce odstřihneme všechny poškozené a nemocné (nahnilé) a to až na zdravé dřevo tak, aby mírně šikmý řez směřoval po výsadbě směrem dolů do země. Pokud sázíte stromek do propustnější - písčité půdy, namočte mu kořeny lépe do jílovité kaše tak husté, aby na kořenech ulpěla a je vhodné navíc přidat i do půdy příměs jílu.Rada pro: 7. ŘÍJEN