Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Venkovská zahrada
Mnoho zahrádkářů má své zázemí zahrádky nebo zahrady na venkově.

Je to prostředí svérázné krásy, kde bychom měli při každé úpravě přistupovat individuálně v souladu s místními pěstitelskými tradicemi a klimatickými poměry. Nikdy bychom neměli zapomínat na jednoduchost ve které vždy spočíval její půvab a krása.

Z dřevin pro kostru zahrady volíme druhy vyskytující se v okolní přírodě - u listnáčů s úspěchem použijeme jejich růstové i barevné variety, u jehličnanů naopak volíme druhy barvou a olistěním bližší okolní přírodě než prošlechtěné, barevně příliš výrazné kultivary, které jsou vhodné spíše do městského prostředí. Větší a širší květinové záhony osazujeme různými druhy květin tak, aby kvetly po celou dobu vegetace. Menší a užší záhony je vhodnější osázet menším počtem druhů květin. Pokud se navíc jedná o víkendovou zahrádku u chalupy, volíme druhy nevyžadující větší péči. Mezi trvalkami najdete navíc sortiment pro typické venkovské zahrádky.

Pokud nejste příznivcem přírodních partií zahrad a neláká vás květnatá louka, zkuste alespoň odlehlou část zahrady nechat přírodě a trochu jí pomozte s druhovým složením trávníku. Možná za čas oceníte její přednosti a klady.Rada pro: 23. KVĚTEN