Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Ovoce z vlastní zahrady

Ovoce z vlastní zahrady je zvláště cenné. Máme-li méně zkušeností, začínáme se zahrádkařením a požadujeme ze zahrady plný užitek je vhodné začít s osvědčenými druhy v přibližném množství: jahodník (několik řad dle možností), keřový rybíz (z toho 3 červené, 1 bílý, 2-3 černé), 3 stromkové angrešty, 10 maliníků, 1-2 třešně (višně), 2 slívy a švestky, 6-10 jabloňových vřeten, 3-4 hrušňová vřetena, 1-2 broskvoně.

Představy a přání každého jsou ale jiné, proto je potřeba vedle značné záliby v pěstování mít i odpovídající potřebné místo pro další druhy. Máme na mysli vinnou révu, ostružiníky, meruňku (1), lísky (3-4), kdouloň (1), ořešák (1). K tomu přistupují ještě další druhy jako jeřáb sladkoplodý, bez černý a speciality jako borůvky a brusinky, v teplejších oblastech kiwi atd.

Zahrádkářský sortiment ovocných rostlin - aktualizace, jehož autorem je ovocnářská komise ČZS, vyšel viz. Rukověti zahrádkáře 2006, u jádrovin nově registrované odrůdy v Rukověti zahrádkáře 2009.Rada pro: 14. LEDEN