Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Choulostivé stromy a keře

Začátkem zimy zajistěte choulostivým stromům a keřům ochranu před zimou. Především je namulčujte vyšší vrstvou shrabaného listí, které posypem zeminou nebo kompostem, uchráníte před větrem. V přírodě tato izolační vrstva přirozeně existuje.

Pokud nám vítr nafouká do některých míst na trávník i menší vrstvu listí, je lépe ho shrabat i během zimy. Použijte ho k rostlinám, kde je třeba zazimování, nebo kde je přirozeně (pod listnatými keři) a aby ho vítr opět nerozfoukal posypte ho trochu zemí. Mezi choulostivé, které budou vděčné za zimní přikrývku patří z nejčastěji pěstovaných hortenzie (Hydrangea), ibišky syrské (Hibiscus syriacus), komule (Buddleia), ořechoplodec (Caryopteris), zahradní fuchsie (Fuchsia magellanica), Perovskia. Patří sem i růže a většina mladých popínavých rostlin.Rada pro: 21. LISTOPAD