Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Cibuloviny pro zimní rychlení

Pro rychlení cibulovin s kvetením o Vánocích jsou nejvhodnější preparované, tj. tepelně ošetřené cibule.

Pokud takové nemáme, je možné preparaci nahradit přemrznutím zasazených cibulek v květináčcích, které necháme volně na mrazu v zahradě ve vhodných podmínkách. Nejlépe se osvědčily původní druhy drobnějších cibulovin, pravidelně je zalévejte v bezmrazých obdobích a dbejte na jejich ochranu před hlodavci.

Můžete už nyní přenést první květináčky s cibulkami u kterých je vidět rašící puk případně květ, doma pak vykvétají v předvánočním termínu zasazené nejlépe i s květináčem v truhlíčku na světlém místě okenního parapetu apod. Cibulky určené pro pozdější kvetení je pak lépe umístit na chráněném stanovišti v pařníku, skleníku zapustit do země a přikrýt vrstvou mulče a listí, abychom je mohli později ze země podle potřeby vybrat je vhodné podsypat je slabou vrstvičkou písku.Rada pro: 28. LISTOPAD