Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Trvalky a bylinky
Nastává nezbytná údržba po zimě.

Za suchého mírného počasí čistíme trvalkové záhony a postupně podle nároků rostlin odstraňujeme zimní ochranu. Pro lepší vstup do širokých trvalkových záhonů je vhodné umístění šlapáků.

Trvalky kvetoucí v dubnu/květnu můžeme ještě dělit a rozsazovat, ale včas aby ještě stihly do květu řádně zakořenit - jinak by byly jejich květy chudé.

Volná místa lze nyní osadit dvouletkami. Pro kapradiny a lilie začíná doba výsadby v březnu, pro trvalky kvetoucí v létě a na podzim v dubnu. Při začátku rašení květin můžeme přihnojit kompostem - ušlechtilé a záhonové trvalky mají vyšší nároky než plané (u nich postačí asi poloviční dávka hnojiva i mulče z kompostu).

U bylinek, jako je levandule, šalvěj, yzop, saturejka, je nyní potřebné hluboké seříznutí. Nemusíte se obávat hrubšího zásahu, kterým rostliny zmladíte, během vegetace se to projeví na lepším růstu.

Při jarním úklidu nepřehlédněte plže a zničte jeRada pro: 7. BŘEZEN