Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Kompostování
Zhodnoťte biologický odpad ze zahrady

Kompost je cenným zdrojem humusu, účinných a minerálních látek, které zvyšují úrodnost a přispívají ke zdravému růstu rostlin. Po celý rok vznikají v domácnostech a v zahradách odpady ideální právě ke zhodnocení kompostováním. Dobrým kompostem se dají ušetřit nemalé peníze za nákup drahých obchodních hnojiv. Přitom kompost můžeme snadno získat v každé zahradě - okrasné nebo užitkové, velké nebo malé.
Při kompostování je důležité hlavně zabránit hnití organického materiálu uvnitř - abychom neobtěžovali okolí zápachem, a vysychání materiálu na okrajích - aby čas rozkladu byl co nejkratší. Získaný kompost by měl být bez plevele a jeho semen, proto kompostujeme s rozvahou. Máme mnoho možností. Obyčejná kompostovací hromada je náročnější na potřebu místa nejlépe ve stínu, vhodná je na větších zahradách a na podzim pro podzimní odpad. Kompostovací sila - šetřící místo, můžeme navíc umístit částečně na slunci a i v bezprostřední blízkosti domu, poskytují použitelný a dobrý kompost již po několika měsících. Navíc nemocemi a škůdci napadený odpad  je vhodný pouze do kompostéru.


Rada pro: 5. DUBEN