Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Ptáčci v zahradě - hnízdění

Pro ptáčky připravte v zahradě krmítko, aby si na něj zvykli a až bude třeba, rychle ho našli. Občas můžete i nasypat něco na zobání abyste podpořili jejich zájem a naučili je, kde v případě nouze najdou něco do zobáčku.

Zatímco někteří ptáčci obývají v přírodě uzavřené dutiny, jiní potřebují otevřené budky.

Ti kteří sídlí v dutinách potřebují různou velikost vletového otvoru - jsou to všechny druhy sýkor, rehek, brhlík. Ptáci hnízdící v polo-dutinách jsou pak spokojení v otevřených budkách - rehek, a konečně ti kteří sídlí ve volné přírodě se spokojí jen s podkladem pro hnízdo z hrubších větviček - červenka, střízlík, šoupálek a pěnice.

Informace o vhodných dřevinách, které s oblibou využívají ptáci pro své hnízdění najdete v časopisu Zahrádkář 2010/1 v článku autora Stanislava Chvapila. V tomto čísle také začal opět vycházet seriál o ptácích v našich zahradách autora Tomáše Ryneše, tam najdete další cenné informace o tom jaké ptáčky máme v zahradách a čím jim pomoci, aby se u nás cítily dobře.Rada pro: 29. ŘÍJEN