Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Cibuloviny
Také přemýšlíte, kam je ještě můžete vysadit?

Konec září a také měsíc říjen jsou nejdůležitějším obdobím pro výsadbu cibulovin do trvalkových záhonů, skalek, květináčů a truhlíků pro jarní a předjarní radost z květů. Nezapomeňte přitom na výsadbu ve skupinkách a pokud vysadíte původní a drobné druhy do trávníku, nezapomeňte odložit jeho sekání na jaře na dobu kdy zatáhnou, jinak by se po několika letech z trávníku „vytratily“.

Záhony s růžemi jsou dlouho na jaře chudé a jsou proto místem kde se cibuloviny velice dobře uplatní. Pro podsadbu jsou vhodné zejména botanické tulipány, modřence, ladoňky, sasanky (Anemone blanda), které brzy zatahují a neruší tak krásu růžových květů. Tyto cibuloviny mohou mezi růžemi zůstat i delší dobu kde se kobercovitě rozšíří a jejich žloutnoucí listí pak zakryjí listy narůstajících růží.Rada pro: 22. ZÁŘÍ