Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Dřeviny kvetoucí v září
Vyberte do své zahrady poslední okrasu zahrady před příchodem zimy.

Vybírat lze z poměrně širokého počtu druhů: fuchsie (Fuchsia magellanica), hortenzie  (Hydrangea), ibišek syrský (Hibiscus), komule (Buddleja), opletka (Fallopia), ořechokřídlatec (Caryopteris x clandonensis), ožanka kalamandra (Teucryum chamaedrys), plaménky (Clematis), perovskie (Perovskia atriplicifolia), rohoblizeň (Ceratostigma willmotianum), trnovník srstnatý (Robinia hispida), trubač (Campsis), třezalka (Hypericum patulum), vilín viržinský (Hamamelis virginiana), vřes (Calluna), zpododěr (Ceanothus) a růže.

Jedná se většinou o polokeře, které řežeme hluboce v předjaří, nebo o popínavé dřeviny. Vysazujeme je na podzim nebo na jaře. Jsou to choulostivější druhy, které vyžadují hlavně u mladých rostlin dobrou zimní ochranu spadaným listím a případně i menší vrstvu chvojí přes své větve. V nepříznivých zimách mohou namrzat, dobře ale regenerují a obrůstají i po razantnějším předjarním řezu.Rada pro: 20. ZÁŘÍ