Podrobné rady do zahrady na každý den

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravili jsme pro vás na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.

Ochrana rostlin
Správná aplikace chemických přípravků

Pokud aplikujete během vegetace chemické postřiky proti škůdcům, pamatujte že u mnohých není vhodné jejich použití při teplotách vyšších než 25 °C. Rychle se vypařující přípravky by mohly snadno poškodit vaše zdraví nebo dokonce popálit ošetřované rostliny.

Neošetřujte rostliny za květu, můžete ublížit včelám. Při aplikaci chemických postřiků nezapomeňte na případný úlet přípravku a možné zasažení okolních plodin u nichž se blíží doba sklizně. Na menších plochách je zakryjte fólií, postřik aplikujte za bezvětří, nebo dbejte správného směru větru.

Postřiky v obchodě nabízené proti mouchám, komárům a jinému hmyzu - repelenty, nepoužívejte na likvidaci škůdců na zahradních rostlinách. Obsahují látky, které zpravidla rostliny poškodí tak, že mohou i zahynout.Rada pro: 29. ČERVEN