Výtvarná soutěž

Výtvarná soutěž je v Českém zahrádkářském svazu pořádána od roku 1993 a je tak druhou celostátní nejstarší soutěží. Má velký ohlas především ve všech typech škol, od mateřských, přes základní až po zvláštní školy. Výtvarnými pracemi děti každoročně doslova zavalují ústředí ČZS a hodnotící komise má vždy mnoho práce, protože zaslaná díla jsou velmi pěkná.

následující
Výtvarná soutěž 2022 - vyhodnocení a výsledky

Obr: 383
Vendula Hájková, 3. místo - kresba-malba C

Do naší Výtvarné soutěže každoročně zamíří několik set kreseb-maleb a téměř stejné množství polytechnických prací.

Stejně tak tomu bylo i v letošním roce, kdy jsme opět měli problémy s jejich uskladněním a následným vyhodnocením. Ústředí je tou dobou doslova zavaleno výkresy a dalšími prostorově náročnými polytechnickými díly. Na vyhodnocení se opět podíleli členové komise pro práci s mládeží a posuzování bylo zase obtížné, což je již v posledních letech skoro pravidlem.

Úroveň mnohých výtvarných prací je opravdu na vysoké úrovni, a pokud se na ně zaměříme optikou věku jejich tvůrců, pak jejich úroveň u mnohých doslova překvapí, je zřejmý talent a nám nezbývá než vyslovit přání, aby se dotyčnému i nadále dobře umělecky dařilo, protože v něm cítíme určité životní směřování.

Přejeme tak všem soutěžícím, aby se jim umělecky dařilo a dodávalo jim to radost a uspokojení.

Výsledné pořadí soutěžících

 

  škola Jména ÚS
Kresba + Malba "A"
1. MŠ Větrná 11, 56802 Svitavy Nela Macková 509
2. MŠ Dvořákova 23, Přerov Laura Macháčová 708
3. MŠ Bendova 1123, 163 00 Praha 6 Eliška Gazdová, Tobiáš Svítek 800
4. MŠ Majerova 138, Stráž n/Nisou Melánie Kubelková 405
5. MŠ Majerova 138, Stráž n/Nisou Amélie Šajbenová 405
6. MŠ Nová 611, 373 72 Lišov Eliška Lávičková, Nikola Hanzalová 201
7. MŠ U Splavu 2765, 690 02 Břeclav šimon Kalina 604
8. MŠ Alžírská 647/1, Praha 6 Klára Řeháková, Jana Sušická 800
9. MŠ Alžírská 647/1, Praha 6 Věra Sládková 800
10. MŠ Korálky, Nad Tratí, Havl.Brod Patrik Rasocha, Kryštof Skála 501
Kresba + Malba "B"
1. ZŠ Kubatova 2202/1, 370 04 české Budějovice Lucie Jungvirtová 201
2. SVČ Duhovka, Lidická 4, 690 02 Břeclav Viktorie Prnková 604
3. ZŠ Kravsko Vojtěch Straka, Michal Dvořák 613
4. ZŠ Břečťanová 2919/6, 106 00 Praha 10 Kristina Hronková 800
5. ZŠ nám.9.května, Boskovice Ester Vališová 601
6. ZŠ Kokonín, Janáčkova šD, Jablonec n/N. Andrea Štrynclová 404
7. ZŠ Za Mlýnem 1, Přerov Zuzana Valentová 708
8. ZŠ I.Hurníka, Ochranova 6, Opava Eliška Přistálová, Nikol Svrčinová 706
9. ZŠ Šaratice Ema Vávrová 612
10. ZŠ J.Štulíka 39, 352 45 Zvole Kateřina Vacíková, Aneta Pípalová, Barbora Hyťnová, Tomáš Bartůněk 110
Kresba + Malba "C"
1. ZŠ Brána jazkyků, Uhelný trh 4, Praha 2 Linda Živorová 800
2. ZŠ Školská 189, 373 63 ševětín Pavlo Taranenko 201
3. ZŠ Šaratice Vendula Hájková 612
4. Wichterlovo gymnázium, Čs.exilu 669,Ostrava-Poruba Frída Guňková 707
5. ZŠ Svisle 13, Přerov Hana Mojzíková 709
6. ZŠ Školní 568, 747 27 Kobeřice Adéla Jurčková, Amálie Vehovská 706
7. ZŠ Libina Nela Hanáková 709
8. ZŠ Komenského nám.618, 274 01 Slaný Kateřina Mužíková 103
9. ZŠ Slavíkova 26, 262 23 Jince Radka Lemberková 111
10. ZŠ Pionýrů 685, 783 91 Uničov Nela Regulová, Eliška Podivínská, Sára Johanová 705
Kresba + Malba "D"
1. ZŠ, Komenského 10, Prostějov Sofie Němečková 609
2. SŠ, ZŠ, MŠ Pionýrů 2352, Frýdek-Mistek Marie Krátká 702
3. ZŠ Komenského 10, Prostějov Filip Vavrtík, Patrik Erik Brandecký 609
4. ZŠ Olešovice Jaroslav Panták 109
5. ZŠ Vydmuchov 1835/10, 733 01 Karviná Nikolas Konček 703
6. SŠ, ZŠ, MŠ Za Humny, Kyjov Adéla Potůčková 703
7. Domov Petra, 388 01 Mačkov Jana Ratajová, Žofie Peterová 207
8. SZŠ Masarykovo nám. Heř. Městec Nikola Turecká 503
9. ZŠ Herbenova 4, 690 03 Břeclav Adam Vicena 604
10. SŠ Komenského 622, Rožmitál p/T. Jakub Kressl, Miroslav Fošenbauer
Kresba + Malba "E"
1. SZUŠ, Na Vrchu 304/22, 155 00 Praha 5 Aneta Bláhová, Anna Protsenko 800
2. ZUŠ Na aleji 44, 798 03 Plumov Aneta Stillerová, Lukáš Toufar, Tereza Kurková 609
3. ZUŠ B.Kozánka, Přerov, G.J.škody Elen Krejčiříková 708
4. SZUŠ, Na Vrchu 304/22, 155 00 Praha 5 Agáta Dolotina, Sofia Bolotova 800
5. ZUŠ J.P.Koubka 4, 388 01 Blatná Lucie Červenková 207
6. ZUŠ J.P.Koubka 4, 388 01 Blatná Zora šterbová 207
7. ZŠ 1.května, Přerov Rozálie Kašparová 709
8. ZUŠ Kamenice n/Lipou, Počátky Johana Černošová 204
9. ZUŠ Nám.2, 262 72 Březnice Mia Hoblová 111
10. ZUŠ Pelhřimovská 127, 394 70 Kamenice n/Lipou Julie Kozmanová 204
Polytechnické práce "A"
1. MŠ Fryčovice kolektivní práce 702
2. MŠ Mečeříž kolektivní práce 107
3. MŠ Rumunská, Čelákovice kolektivní práce Motýlci 109
4. MŠ Dobříš Zuzana Zárubová, Jiří Balej 111
5. MŠ Pod Krocínkou, Praha 9 kolektivní práce dětí 5-6 let 800
6. MŠ Opava, 17. listopadu 6 kolektivní práce Sluníčka 706
1. MŠ Sokolská, Bystřice p/Hostýnem Hana Symerská 608
2. MŠ Krupkova, Kostelec n/Orlicí Eliška Viková 507
3. MŠ Konečná, Dvořákova 23, Přerov Ludmila Konečná 709
4. MŠ Unhošť Dominika Raszková 103
5. MŠ Boskovice Jakub Andrlík 601
6. MŠ Meceříž Anna Dolečková  
Polytechnické práce "B"
1. ZŠ Hnojník kolektivní práce 702
2. ZŠ Tasov, 675 79 kolektivní práce 614
3. ZŠ, šk.druž., Spojenců 8, Olomouc kolektivní práce 1.B 705
4. ZŠ Domanín, 696 83 ? kolektivní práce 606
5. ZŠ Hořičky kolektivní práce 505
1. 28. ZŠ Plzeň, Rodinná 39 Lucie Mauleová 305
2. ZŠ Komenského nám.618,274 01 Slaný Marie Bečvářová 103
3. Coolna, Školní 1582, Holešov Bára Štěbrová 608
4. ZŠ Kokonín, Janáčkova ŠD, Jabl.n/N Anna Mia Frýda, Veronika Budinová 404
5. SVČ Duhovka, Břeclav Eva Strachoňová, Nella Mlčoušková 604
Polytechnické práce "C"
1. ZŠ Pol.vězňů, Slaný Thea Gruberová 103
2. ZŠ Komenského 425, Náchod Richard Smek 505
3. ZŠ Kosinova 22, Brno Stanislav Rác 602
4. ZŠ Plzeňská 326, 338 05 Mýto Matěj Soustružník 308
5. ZŠ Alšova 1123, 742 21 Kopřivnice Tereza Moskvová 704
6. ZŠ Školská 189, 373 63 Ševětín Natálie Pokorná 201
7. ZŠ Chittussiho nám.153, 538 42 Ronov n/ Doubravou Nela Petrowská, Tereza Novotná, Nikola Šrámková, Adriana Vojtková 503
8. Gymnázium L. Jaroše Palackého 524/37, 769 01 Holešov Tereza Hejdová, Izabela Dvorníková, Štěpán Kuczman, Vojtěch Kuczman 608
Polytechnické práce "D"
1. 4.ZŠ Nerudova 481, 251 01 Říčany kolektivní práce 109
2. ZŠ spec., Skupova 15, Plzeň Jakub Dufek, Elena Vlačuhová 305
3. ZŠ, Prš, Štefánikova 1267, 680 01 Boskovice Dominik Sojka, Michal Komárek 601
4. Prakt. škola, Pod šachtami 335, Příbram kolektivní práce 111
5. Prakt. škola, Pod šachtami 335, Příbram kolektivní práce 111
Polytechnické práce "E"
1. SZUŠ Nav Vrchu 304, Praha 5 Stella Kamaryt 800
2. Výtv. kroužek Šikulové, 463 46 Svijany 71 Antonín Kratochvíl 405
3. SZUŠ Nav Vrchu 304, Praha 5 Klára Ille 800
4. SZUŠ Nav Vrchu 304, Praha 5 Alan Linka, Sofie Kasková, Adéla Kovářová 800
5. ZUŠ Allegro, Tyršova 366, 378 53 Strmilov kolektivní práce 203

zpět


Galerie

následující
Obr: 1982.jpg Obr: 1983.jpg Obr: 1984.jpg Obr: 1985.jpg Obr: 1986.jpg
Obr: 1987.jpg Obr: 1988.jpg Obr: 1989.jpg Obr: 1990.jpg Obr: 1991.jpg

V hodnotící komisi zasedají jak členové odborné komice ČZS tak skuteční odborníci v oboru, v posledních letech většinou z řad pedagogů uměleckoprůmyslových škol, nebo grafici činní ve svém oboru.

Počet účastníků této soutěže také každoročně stoupá. O úrovni prací se mohou všichni přesvědčit na výstavách ČZS nebo v zahrádkářském muzeu v Hradci Králové.