hlavička

Soutěž Mladý zahrádkář

Nejrozsáhlejší a historicky nejstarší vědomostní soutěž. Poprvé byla vyhlášena v roce 1977 a uskutečnila se na místní úrovni, v roce 1981 se pak sjela soutěžní družstva z 12 okresů na první celostátní soutěži.

Soutěž probíhá každoročně v základních organizacích, pokračuje na územních sdruženích ČZS a vrcholí národním kolem. Počet územních rad, které vysílají vítěze okresních kol soutěže do národního kola stále stoupá.

Od roku 2016 byla soutěž rozšířena o kategorii "Juniorů" - studentů středních škol, gymnázií a učelišť, ti ale postupují do celostátního kola na základě testu, který je zveřejněn na našich stránkách.

Naší snahou je vždy zapojit do jednotlivých soutěží co nejvíce dětí bez ohledu na to, zda jsou organizovány v kroužcích při základních organizacích, územních radách ČZS nebo v přírodovědných kroužcích při školách a stanicích mladých přírodovědců.

[1] [2] [3] (celkem: 12)

Mladý zahrádkář 2018 - 31. ročník

Obr: 197.jpg

Český zahrádkářský svaz vyhlásil 31. ročník soutěže Mladý zahrádkář

Soutěž je opět pořádána jako tříkolová s výjimkou kategorie středoškoláků.

 

  • základní kola probíhají na základních organizacích 
  • okresní kola organizují Územní sdružení 
  • národní kolo bude probíhat 15.-17. června v Šumperku ve střední odborné škole, Zemědělská 3.
  • kategorie středoškoláků se místo základního a okresního kola účastní online testu na stránkách ČZS. 

 

Soutěžící jsou rozděleni do tří kategorií 

 

  • kategorie – mladší žáci 4.–6. tř. 
  • kategorie – starší žáci 7.–9. tř. 
  • kategorie – středoškoláci (základní kolo - test 15.11.2017-15.1.2018)
 

celý text -->

Mladý zahrádkář 2017 - XXX ročník

Obr: 183.jpg

Soutěž Mladý zahrádkář se konala 16.-18. 6. opět ve Střední odborné škole stavební a zahradnické v Praze 9 na Jarově. Nad soutěží převzal záštitu ministr zemědělství Ing. Marian Jurečka a radní hlavního města Prahy Ing. Mgr. Irena Ropková.

celý text -->

Mladý zahrádkář 2016 - XXIX. ročník

Obr: 166.jpg

Soutěž Mladý zahrádkář se konala 17.-19. 6. ve Střední odborné škole stavební a zahradnické v Praze na Jarově. Slavnostní zahájení proběhlo v budově Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí.

Soutěž slavnostně zahájil předseda ČZS Stanislav Kozlík a předsedkyně komise ČZS pro děti a mládež Mgr. Vlasta Ambrožová. Zahájení se zúčastnili i vzácní hosté, RNDr. Štěpán Kyjovský z Magistrátu Hl. m. Prahy, Ing. Zdeněk Trnka z Ministerstva zemědělství, Mgr. Jana Suková z Městské části Praha 3, Mgr. Miroslav Janeček, ředitel Střední odborné školy stavební a zahradnické a Jaroslav Buman z Územního sdružení ČZS Praha-město.

celý text -->

Mladý zahrádkář 2015 - XXVIII. ročník

Obr: 14.jpg

Celostátní soutěž Mladý zahrádkář 2015 se konala ve dnech 12.-14. června ve Střední zemědělské škole v Rakovníku. Do soutěže se přihlásilo téměř 70 účastníků z celé České republiky.

Děti soutěžily ve dvou věkových kategoriích a ve dvou disciplínách. Čekal je náročný vědomostní test a následná „poznávačka“ rostlin.

Komise pro práci s mládeží v čele s Mgr. Vlastou Ambrožovou, místní územní sdružení vedené Ing. Jaromírem Bouškem i zástupci školy ve spolupráci s Ing. Františkem Pazderou připravili pro mladé soutěžící bohatý doprovodný program.

celý text -->

Mladý zahrádkář 2014 - XXVII. ročník

Obr: 13.jpg

Celostátní soutěž Mladý zahrádkář 2014 se konala ve dnech 13.-15. června ve Střední zemědělské škole v Rakovníku. Do soutěže se přihlásilo téměř 80 účastníků z celé České republiky.

Děti soutěžily ve dvou věkových kategoriích a ve dvou disciplínách. Čekal je náročný vědomostní test a následná „poznávačka“ rostlin.

celý text -->

[1] [2] [3] (celkem: 12)

Celkem:
Dnes:
On line:
3882772
77473
16
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv. Přihlásit