Podzimní zájezd do Olomouce

Podzimní zájezd Českého zahrádkářského svazu ZO Šlapanice 7. 10. 2017  

V letošním roce slaví ČZS 60. výročí vzniku. K tomuto výročí byla uspořádána na podzimní výstavě Flora Olomouc mezinárodní výstava Europom 2017.


I naše ZO se rozhodla navštívit tuto výstavu v Olomouci. Program zájezdu byl:
Výstaviště Flora Olomouc, dále prohlídka centra Olomouce „Rozkvetlé památky“ a na závěr zastavení a nákup burčáku ve Viničních Šumicích.

Ráno jsme se vydali plně obsazeným autobusem dopravní společnostiToros směr Olomouc. Cesta byla bezproblémová a za hodinu jsme byli u cíle. Každý účastník dostal vstupenku, která byla v rámci ceny zájezdu a mohli jsme se každý sám vydat na prohlídku rozsáhlého areálu.

V areálu výstaviště jsme mohli prohlédnou krásně vyzdobené pavilony se zahrádkářskou tématikou zaměřenou na 60 roků existence ČZS, rozsáhlé venkovní plochy s prodejem cibulovin, semen, rostlin a také různých dalších stánků včetně rozsáhlých ploch s občerstvením a potravinami. Každý z účastníků si  mohl vybrat v areálu to, co mohlo zpříjemnit pěkný pobyt na výstavišti.Ve 14 hod jsme se vydali na pěší procházku do centra Olomouce, kde  5 kostelů bylo vyzdobeno předními floristy. Byly to kostely sv. Mořic, kostel Panny Marie Sněžné, kaple sv. Jana Sarkandra, kostel sv. Michala, kostel Zvěstování Páně. Byla to opravdu krásná podívaná a také příjemná procházka po centru Olomouce.


Olomouc, stotisícová metropole úrodné Hané a šesté největší město České republiky, leží přímo v srdci Moravy a v minulosti byla jejím hlavním městem. Po staletí patřila mezi nejvýznamnější sídla českého království. Pestrá minulost v ní zanechala velkolepou kolekci historických skvostů, která z Olomouce činí po Praze druhou největší památkovou rezervaci u nás. Mnohé památky jsou zapsány na Seznamu UNESCO.


Na závěr zájezdu jsme zajeli do Viničních Šumic, kde ve vinařství u Křížů jsme mohli ochutnat výborný burčák a mnozí z nás si jej také odváželi do svých domovů.
Celý den bylo krásné počasí, zájezd byl tradičně výborně organizačně zajištěn p. Bohumírem Hanákem, účastníci byli dochvilní, pan řidič nás bezpečně vozil k našim plánovaným cílům,  a tak jsme  všichni prožili krásný den v kolektivu členů naší organizace a jejich blízkých.
Zpracoval:
Marta Fišerová

Celkem:
Dnes:
On line:
459332
39
1
Zpět na předchozí stranu Nahoru

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Šlapanice
Kolárova 928/37, 664 51 Šlapanice, č.zo: 603006, IČO: 70967717, mail: zahradkarislapanice@seznam.cz
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.