Výstava letních květin. ovoce, zeleniny, bonsají a kaktusů

Ohlédnutí za letní výstavou         
          
Dne 12. a 13. 8. 2017 uspořádal ČZS ZO Šlapanice u příležitosti šlapanických slavností  již tradiční výstavu letních květin, ovoce, zeleniny, bonsají  a kaktusů. Výstava byla pořádána na orlovně. 
      


Nepříznivý dopad zejména na exponáty ovoce měly jarní mrazíky a následné dlouhé období bez srážek. I přes to se nám podařilo nashromáždit dostatečné množství  exponátů včetně nádherných bonsají a kaktusů, které každý rok potěší nejedno oko návštěvníků. Výstava byla obohacena  krojovanými panenkami a keramikou,  která vhodně doplňovala ráz šlapanických slavností. 


 


          
Mezi zajímavé exponáty patřily fialové brambory (velmi zdravé), meloun, velké množství dýní, ukrajinská okurka a mnoho druhů rajčat od mladých členů naší organizace.  Výstavy se zúčastnilo 44 vystavovatelů.

Výstavu navštívilo  asi 300 návštěvníků. Při této akci přijíždí do Šlapanic mnoho rodáků a tak můžeme v knize návštěv vidět zapsány účastníky mimo Šlapanice a okolí také z Náměště, Slavkova, Tišnova , Velké Bíteše. V knize je napsáno mnoho pochvalných  komentářů, týkajících se zorganizování a celkového vzhledu výstavy.  Těší nás stále vzrůstající zájem o tuto akci naší organizace. Veškeré  práce týkající se výstavy jsou zajišťovány brigádnicky,  členy organizace. Všem patří  velký dík – jak stálým členům, kteří se brigád zúčastňují pravidelně, tak i novým, kteří se  ochotně zapojili do práce.

Více fotografií z výstavy si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Za ZO ČZS Šlapanice
Marta Fišerová

Celkem:
Dnes:
On line:
459332
39
1
Zpět na předchozí stranu Nahoru

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Šlapanice
Kolárova 928/37, 664 51 Šlapanice, č.zo: 603006, IČO: 70967717, mail: zahradkarislapanice@seznam.cz
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.