Balkonové rostliny

Přednáška ze dne 15. 5. 2017
Dnešní přednášku  na  téma Balkonové rostliny měla mít paní Dana Felklová, učitelka ze střední zahradnické školy v Rajhradě. Bohužel pro zaneprázdnění se nemohla dostavit a tak se přednášky ujal student této školy, letošní maturant a jeden z našich nejmladších a aktivních členů, přítel Radek Kotrla.
Protože měl již na toto téma zpracovanou prezentaci, nebylo pro něho problémem o balkonových rostlinách plynně hovořit.
 Kromě nejvíce pěstovaných pelargonií páskatých, převislých i velkokvětých, petunií  či surfinií, fuchsií, lobelek nám doporučil mnoho dalších rostlin, vhodných k pěstování v truhlících a na balkonech, např. bidens, hlazenec  izopolistý, povijnice nachová (pokojová myrta), hvězdička přímořská, drátovec, gazánie, smil řapíkatý, oxalis (šťavel), osteospermum, plecktranthus (pochvatec, molice), rdesno, verbena, felície kapská, vanilkovník. V truhlících také můžeme pěstovat mnohé letničky, např. begonie voskovky, tagetes (aksamitník, afrikán), nebo i pokojové rostliny jako tradescanthie , zelenec, africké kopřivy (coleus blumei), starček. Tento výčet nezahrnuje všechny prezentované rostliny, ale jen ty, co jsem si stačila poznamenat.


 

 

 


U jednotlivých rostlin nám doporučil vhodné umístění (slunce, stín, polostín), potřebu zálivky, hnojení a také doporučil vhodné způsoby a dobu množení (řízky, semeny).
Věřím, že všichni přítomní odborný výklad našeho mladého člena ocenili.

Zpracovala L.Peclová
Foto R.Kotrla

Celkem:
Dnes:
On line:
459359
22
1
Zpět na předchozí stranu Nahoru

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Šlapanice
Kolárova 928/37, 664 51 Šlapanice, č.zo: 603006, IČO: 70967717, mail: zahradkarislapanice@seznam.cz
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.