Ohlédnutí za letní výstavou

Dne 13. a 14. 8. 2016 uspořádala ZO ČZS Šlapanice u příležitosti šlapanických slavností  již tradiční výstavu letních květin, ovoce, zeleniny, bonsají  a kaktusů. Výstava byla pořádána na orlovně. 


 

 


      
Nepříznivý dopad zejména na exponáty ovoce měly jarní mrazíky.  Léto však bylo teplotou i srážkami příznivé, a tak se nám nashromáždilo dostatek exponátů včetně nádherných bonsají a kaktusů, které každý rok potěší nejedno oko návštěvníků. Výstava byla obohacena  krojovanými panenkami a keramikou, která vhodně doplňovala ráz šlapanických slavností.
 

 

 


          
Mezi zajímavé exponáty patřily fialové brambory (velmi zdravé), meloun, dýně hokkaido, ačokča, černá ředkev. Na letní výstavě se podílelo 35 vystavovatelů. Velice nás potěšila účast nových mladých vystavovatelů, kteří představili  své sukulenty a masožravé rostliny. Výstavu navštívilo  asi 400 návštěvníků. Při této akci přijíždí do Šlapanic mnoho rodáků a tak můžeme v knize návštěv vidět zapsány účastníky mimo Šlapanice a okolí také z Kladna, Prahy, Českých Budějovic, Litomyšle, Roztok u Prahy  a také z Maďarska.  Těší nás stále vzrůstající zájem o tuto akci naší organizace.


 

 


Veškeré  práce týkající se výstavy jsou zajišťovány brigádnicky,  členy organizace. Všem patří  velký dík – jak stálým členům, kteří se brigád zúčastňují pravidelně, tak i novým, kteří se  ochotně zapojili do práce.


Fotogalerii z výstavy si můžete prohlédnout ZDE.

Za ZO ČZS Šlapanice
Marta Fišerová
 

 


Celkem:
Dnes:
On line:
459340
3
1
Zpět na předchozí stranu Nahoru

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Šlapanice
Kolárova 928/37, 664 51 Šlapanice, č.zo: 603006, IČO: 70967717, mail: zahradkarislapanice@seznam.cz
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.