Letní výstava 2015

Dne 15. a 16. 8. 2015 uspořádala ZO ČZS Šlapanice u příležitosti šlapanických slavností již tradiční výstavu letních květin, kaktusů, bonsají, ovoce a zeleniny. Výstava byla pořádána v orlovně.

Letošní léto bylo teplotně nadprůměrné a srážkami podprůměrné. Tato skutečnost se odrazila i na množství vystavovaných zahradních květin. Tyto byly od slunce na zahradách spáleny.

I přes nepříznivé povětrnostní podmínky se nám však podařilo nashromáždit dostatek exponátů a to zahradních květin, ovoce, zeleniny. Výstavu obohatily bonsaje, kaktusy, krojované panenky-stárky a stárci, lidová keramika a aranžérské práce.

 

 

 

 


Mezi zajímavé exponáty patřily sukulenty, bylinky, maxi rajčata, fialové brambory, meloun, dýně Hokkaido, zajímavá rostlina Klejicha a indická okurka.Na letní výstavě se podílelo 37 vystavovatelů. Veškeré práce jsou zajišťovány brigádnicky, ochotnými členy organizace.

Všem patří velký dík za pomoc a ochotu.

 

 


ýstavu navštívilo asi 300 návštěvníků. Při této akci se sjíždí do Šlapanic velké množství rodáků, kteří rádi navštěvují naši výstavu. V knize návštěv můžeme vidět podpisy návštěvníků nejen ze Šlapanic a okolí ale i např. z Hulína, Ostravy, Trnavy, Plzně, Tvrdonic, Prahy, Pavlovic, Uničova a také ze španělské Barcelony.

 

 

 

 

 

 Těší nás zájem všech přicházejících návštěvníků, kteří jednotlivé exponáty prohlíží se zájmem. V knize návštěv je možné si přečíst pochvalný komentář od návštěvníků z Uničova, kteří své pocity z výstavy vyjádřili slovy  „Klobouk dolů“.

Cílem pořádání výstav je nejen presentace výpěstků z našich zahrad a domovů, ale také vzájemné předávání informací a přátelské setkávání s lidmi se zájmem o práci na zahradách.


Text: Marta Fišerová, Fotografie: Ing Libuše Peclová


Další pohledy na výstavu si objektivem Ing Jiřího Procházky můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Celkem:
Dnes:
On line:
459342
5
2
Zpět na předchozí stranu Nahoru

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Šlapanice
Kolárova 928/37, 664 51 Šlapanice, č.zo: 603006, IČO: 70967717, mail: zahradkarislapanice@seznam.cz
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.