Barvy podzimu 2015

Ohlédnutí za podzimní výstavou  ZO ČZS


24. a 25. října 2015 byla uspořádána na orlovně již tradiční podzimní výstava chryzantém, ovoce a zeleniny z našich zahrad Barvy podzimu.

 

Podzimní výstava je zejména zaměřena na různé druhy chryzantém (kopretinové, jehlicové, sasankovité, kulovité, pomponkovité, multifloru) v pestrém barevném provedení od tradiční bílé a žluté až po zajímavé zelené.

 

Každým rokem vzpomínáme na celosvětově známého šlapanického šlechtitele chryzantém p. Jana Dvořáka a to jak informační tabulí, tak i ukázkou šlapanických chryzantém, které pan Dvořák vyšlechtil a  které jsou dosud pěstovány na našich zahrádkách.

 

Letošní rok byl pro zahrádkáře značně nepříznivý nedostatkem srážek  a také kvetení neřízených chryzantém bylo  ovlivněno mnoha dlouhými slunnými dny v měsíci srpnu. Chryzantéma je rostlina krátkého dne a tudíž květenství bylo posunuto o 6 týdnů. Přes všechny tyto problémy byla krása těchto květů na výstavě nepřehlédnutelná.

 

Na výstavě se shromáždilo také velké množství krásně vybarvených jablek, hrušní a dalšího ovoce a zeleniny. Snažíme se seznamovat návštěvníky výstavy s málo známými plodinami z našich zahrad jako jsou kdoule, topinambury, ačokča, indická okurka, dýně Hokkaido, mišpule, oskeruše a další.

 

Výstava byla doplněna dřevořezbami, které velice citlivě podmaní krásu podzimních exponátů.

 

Časopis Zahrádkář vyhlásil letošní rok rokem Chilli paprik. Na výstavě jsme vymezili část prostoru také pro tuto plodinu včetně informační tabule.

 

Těší nás, že podzimní výstavu navštěvuje stále více příznivců podzimních krásek našich zahrad - chryzantém. Na výstavu přichází nejen návštěvníci ze Šlapanic a blízkého okolí, ale stále více i ze vzdálených míst naší republiky. V knize návštěv se objevují místa jako, Rapšach (JČ), Uherské Hradiště, Hradec Králové, Moravský Krumlov, Bruntál, Frenštát, Dub nad Moravou, Dobrá Voda u Křižanova, Zlín a další.

 Na výstavě se podílelo 33 vystavovatelů.

Výbor ZO ČZS děkuje všem návštěvníkům za zájem a podporu tradiční výstavy a také všem obětavým členům naší organizace i nečlenům, kteří se podíleli jakoukoli činnosti na její přípravě.

 

Za výbor ZO ČZS

Marta Fišerová

 

 

 

 

 A ve fotogalerii si můžete prohlédnout výstavu viděnou objektivem Jiřího Procházky:

  Barvy podzimu 2015  I. část

 Barvy podzimu 2015 II. část


Celkem:
Dnes:
On line:
459341
4
2
Zpět na předchozí stranu Nahoru

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Šlapanice
Kolárova 928/37, 664 51 Šlapanice, č.zo: 603006, IČO: 70967717, mail: zahradkarislapanice@seznam.cz
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.