Ing. Vladimír Ilenčík: Sortiment květin pro pěstování v nádobách, na balkonech a terasách.

Přednáška na téma Sortiment květin pro pěstování v nádobách, na balkonech a terasách se konala v průběhu členské schůze ZO ČZS Šlapanice dne 13. 4. 2015 a to tradičně v zasedací místnosti orlovny.
Obchodní zástupce německé firmy Volmary  Ing. Vladimír Ilenčík  nás seznámil v průběhu obrazové prezentace s novinkami firmy pro jaro 2015 v sortimentu balkonových rostlin. Firma dodává tyto rostliny profesionálním zahradníkům, kteří je dál dopěstovávají a prodávají zájemcům.
U každého prezentovaného druhu nás upozornil na to, zda jde o růst kompaktní, převislý nebo silně převislý, zda jde o rostlinu vhodnou na plné slunce nebo raději do polostínu. Upozornil také, že při kombinaci různých odrůd do společného truhlíku nebo květináče je nutné dbát na tato hlediska zřetel, abychom nesázeli k sobě rostliny různých vlastností a byli pak rozčarováni nad výsledkem. 
Je proto dobré zeptat se přímo odborných pracovníků v prodejně na vlastnosti vybraných rostlin (pokud by nebyly uvedeny v popiskách u vystavených květin).

   
  


Kromě květin (např. alstromeria, begonia, bidens, catharanthus, convolvulus, dianthus, lobularia, fuchsia, osteospermum, coleus, verbena, petunia, impatiens) doporučil pro pěstování v nádobách také okrasné zeleniny (capsicum- papričky a lycopersicon-rajčátka).
Prezentované rostliny je možné zakoupit např. v pro nás blízkých zahradních centrech Brabec v Modřicích, Čtyřlístek v Brně-Bystrci, v zahradnictví Kopřiva v Šebrově, které nabízí nejširší sortiment.

Zaznamenala Ing.L.Peclová
Celkem:
Dnes:
On line:
459290
45
1
Zpět na předchozí stranu Nahoru

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Šlapanice
Kolárova 928/37, 664 51 Šlapanice, č.zo: 603006, IČO: 70967717, mail: zahradkarislapanice@seznam.cz
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.