Ohlédnutí za podzimní výstavou ZO ČZS Šlapanice Barvy podzimu 2014


 Ke konci měsíce října byla uspořádána naší organizací již tradiční podzimní výstava chryzantém a ostatních podzimních produktů z našich zahrad Barvy podzimu 25. a 26. 10. 2014. Výstava byla uspořádána na orlovně.

Příprava výstavy začala již ve čtvrtek 23. 10. 2014 přípravou čela sálu. V pátek 24. 10. 2014 pokračovala přípravou prostor a aranžováním přinesených exponátů od členů i nečlenů naší organizace. 

Na výstavě bylo možné vidět velké množství různých druhů chryzantém. Část prostorů byla věnována šlechtiteli šlapanických chryzantém p. Janu Dvořáku u příležitosti nedožitých 90 roků včetně vystavených několika druhů chryzantém, které pan Dvořák vyšlechtil a stále se pěstují v našich zahradách.


 

 

 


Časopis Zahrádkář vyhlásil letošní rok rokem tykve. I naše výstava vymezila prostor pro tyto plodiny. Byly vystaveny okrasné dýně, dýně Hokaido, Goliáš, špagetové dýně, bezslupkové olejnaté dýně ESO. Velice působivým doplňkem bylo aranžmá chryzantém v dýních. .

Na výstavě jsme mohli vidět také opomíjené druhy z našich zahrad jako ačokču, černou ředkev, brambory s fialovou dužninou, mišpule, kdoule, rakytník, topinambury a další.

Výstava byla doplněna krásným aranžmá z chryzantém a velice krásnou dřevořezbou, která byla citlivým doplňkem podzimních květin.

Výstava bývá doplněna popisky s detailnějším popisem a to hlavně z důvodu rozšíření znalostí všech návštěvníků.

V letošním roce bylo také část prostoru uvolněno p. Dvořákovi, prodejci hnojiv.

Těší nás, že tuto výstavu navštěvuje stále více příznivců podzimních krásek našich zahrad-chryzantém. Na výstavu přicházejí nejen návštěvníci ze Šlapanic a blízkého okolí, ale stále více i ze vzdálených míst naší republiky. V knize návštěv se objevují místa jako Praha, Rapšach (JČ), Letohrad, Hradec Králové, Dub nad Moravou, Čejkovice, Kyjov, Velké Bílovice, Moravský Krumlov, Křižanov u Vel. Meziříčí apod.

Z celkového počtu návštěvníků bylo 48 % ze Šlapanic a Bedřichovic a 52 % z blízkého i dalekého okolí.

Výstava byla inzerována v mnoha odborných časopisech jako Zahrádkář, Naše zahrada, ve šlapanickém Zpravodaji, na informačním kanále Šlapanic , na internetových stránkách Svazu zahrádkářů, dokonce byla udělána upoutávka i pořadu Receptář prima nápadů. Po Šlapanicích byly rozneseny poutače s plakáty.

I přes tuto skutečnost si návštěvníci ze vzdálených míst stěžovali, že na dotaz občanů ve Šlapanicích, kde je výstava, tito o výstavě nevěděli. Návštěvníci byli také posláni na ulici Dlouhou, kde před léty bývaly výstavy pana Jana Dvořáka. Tato situace je pro výbor k zamyšlení.

Na přípravě výstavy se podílí velké množství ochotných členů ZO a také nečlenové, kteří přišli pomoci. Své exponáty v letošním roce přineslo 25 zahrádkářů.

Výbor ZO ČZS děkuje všem návštěvníkům za zájem a podporu tradiční výstavy a také všem obětavým členům naší organizace i ochotným nečlenům, kteří se podíleli jakoukoli činnosti na její přípravě.

Zpracovala: Marta Fišerová

Říjen 2014

Foto Ing. Josef Pecl, Marta Fišerová

Celkem:
Dnes:
On line:
459331
38
2
Zpět na předchozí stranu Nahoru

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Šlapanice
Kolárova 928/37, 664 51 Šlapanice, č.zo: 603006, IČO: 70967717, mail: zahradkarislapanice@seznam.cz
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.