Letní výstava

Dne 16. a 17. 8. 2014 byla uspořádána tradiční výstava letních květin, ovoce, zeleniny, bonsají a kaktusů u příležitosti šlapanických slavností.


Výstava byla pořádána na orlovně od 8 do 18 hodin.


Příprava výstavy začala již ve čtvrtek 15. 8., kdy bylo naaranžováno čelo sálu, což je velká časová pomoc pro následující den při přípravě zařízení pro výstavu. Pátek před výstavou je stěžejní pro přípravu zařízení pro výstavu exponátů, výzdobu sálu, dovoz a naaranžování exponátů. Veškeré práce jsou zajišťovány brigádnicky, ochotnými členy organizace. Ve čtvrtek se brigády zúčastnili 4 brigádníci, v pátek 18 brigádníků. V pondělí po výstavě dochází k úklidu sálu a uvedení pronajaté místnosti do původního stavu.


Na brigádu přišlo 17 brigádníků. 

 

 

Fotogalerii zobraz kliknutím na obrázek


Letošní rok přinesl zahrádkářům mnoho nečekaných zvratů v počasí. Zima bez sněhu, brzký nástup jara, léto bez deště. I přes tyto nepříznivé povětrnostní podmínky se nám podařilo nashromáždit dostatek květin, ovoce a zeleniny . Výstavu obohatily také bonsaje, kaktusy, krojované panenky – stárky a stárci a také krásné aranžérské práce.


Mezi zajímavé exponáty patřily fialové brambory (velmi zdravé), meloun, dýně, maxi rajčata, kříženec dýně a patizonu a také zajímavá rostlina klejicha a tillandsie. Již k tradičním vystavovaným exponátům patří jiřiny, cínie, mečíky, astry, orchideje, bugenvilie, myrta, rozmarýn, mandevile, ibišek, coleus (africká kopřiva), mnoho druhů jablek, ostružiny, rajčata, smokvoň, rakytník, papriky, kiwi, brambory, hrozny, kanadská borůvka, broskve a mnoho dalších.


Výstava byla obohacena keramikou s lidovým motivem, obrazem vyhotoveným paličkovou krajkou a také nástěnkami připravenými na rozšíření informace k vystavovaným exponátům.


Na letošní výstavě se podílelo 41 vystavovatelů z nichž někteří byli i nečlenové organizace.


Všem brigádníkům a vystavovatelům patří poděkování za jejich ochotu a čas věnovaný přípravě.


Příznivé počasí v den konání šlapanických slavností mělo vliv na účast návštěvníků na naší výstavě. Výstava byla navštívena velkým počtem návštěvníků – nad naše očekávání.


Při této akci přijíždí do Šlapanic mnoho rodáků a tak můžeme v knize návštěv vidět zapsány účastníky mimo Šlapanic a okolí také z Litoměřic, Ostravy, Telče, Brándýsa nad Labem, Zlína, Tišnova, Břeclavi a dalších míst naší republiky a také zájezd z Nýrska.


K významným návštěvníkům patří předseda KDU-ČSL MVDr. Pavel Bělobrádek , Ph. D., MPA a také starosta Šlapanic a poslanec Ing. arch. Jaroslav Klaška.


Těšíme se na setkání s vámi při dalších akcích pořádaných naší organizací.


(Detailní seznam vystavovatelů a brigádníků je uložen v knize návštěv.)


Za výbor ZO ČZS Šlapanice zpracovala


Marta Fišerová

Celkem:
Dnes:
On line:
459331
38
1
Zpět na předchozí stranu Nahoru

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Šlapanice
Kolárova 928/37, 664 51 Šlapanice, č.zo: 603006, IČO: 70967717, mail: zahradkarislapanice@seznam.cz
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.