Zájezd na Floru Olomouc 2012

V sobotu 21.dubna 2012 jsme se vydali na náš první zájezd v tomto roce. Cílem byla největší a nejstarší jarní etapa zahradnické výstavy (pořádána od r. 1958) Flora Olomouc- Jarní zahradnické trhy / Hortifarm. Organizací zájezdu byl pověřen Bohumír Hanák.

S nabídkou květin, okrasných rostlin, dřevin a zahradnických potřeb se představily domácí, české a moravské firmy, zahradníci i zahrádkáři a prodejci i zahraniční, zejména z Polska, Slovenska a Rakouska.

 

 

 

 

Hlavní expozice v největším pavilonu A s názvem Zahrada v pohybu byla plná rozkvetlých tulipánů, narcisů, hyacintů, balkónovek, řezaných i hrnkových květů s tryskajícími fontánami. Autorem expozice byl proslulý český zahradní architekt Ivar Otruba. Květy do expozice přivezli vídeňští městští zahradníci.

Vlastními květinami se představil Svaz květinářů a floristů ČR, své výpěstky ukázali členové Svazu školkařů ČR, také zahradnické školy a ekologická centra.

Pavilon E byl zcela vyhrazen společné expozici Českého zahrádkářského svazu, věnované 55. Výročí založení organizace. Název expozice byl Výroční slavnost v zahradě. Sbírka jarních cibulovin byla od organizace Narcis Kladno.

 

 

 

 

Všechny fotografie z Flory si můžete prohlédnout zde.

Jarní výstavu tradičně doprovodily zahradnické trhy a veletrh Hortifarm, jejichž nabídce květin, zeleniny, semen, malé zemědělské technice, potřebám a pomůckám byly k dispozici pavilony G, H a venkovní plochy.

Po dešti předcházejících dnů byly už jen malé stopy na bočních plochách, takže jsme si mohli vystavované exponáty v pohodě prohlédnout.

Poté jsme společně odjeli do Šternberka, kde jsme měli naplánovanou prohlídku hradu. Nejprve jsme se ale občerstvili obědem v dobré místní restauraci.

 

 

 

 


Po zajímavé prohlídce hradu jsme se vydali na zpáteční cestu. Se zájezdem byli všichni účastníci spokojeni.


Zpět na činnost 

Celkem:
Dnes:
On line:
459342
5
1
Zpět na předchozí stranu Nahoru

Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Šlapanice
Kolárova 928/37, 664 51 Šlapanice, č.zo: 603006, IČO: 70967717, mail: zahradkarislapanice@seznam.cz
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.