Informace určené pro základní organizace ÚS Mladá Boleslav

 
 

Nástěnný barevný kalendář ČZS „Zelenina po celý rok“ pro rok 2023

 • kalendář každý měsíc představí zeleninu, která se právě v daném období pěstuje, sklízí či zpracovává

 • zajímavosti či recepty

 • originální fotografie

 • termíny svazových akcí, expedice časopisu Zahrádkář

 • přehled jmenin a st. svátků

 • prostor pro vlastní poznámky

ČZS pro své ZO, ÚS i jednotlivé členy nabízí tento kalendář pouze za pořizovací náklady. Využijte této možnosti pro sebe, ale i pro své blízké a potěšte je praktickým dárkem.

Cena je 60 Kč vč. poštovného a balného.

KALENDÁŘ „Zahrádkářův rok“ 2023

Nabídka týdenního stolního kalendáře, SEMO Smržice „Zahrádkářův rok“ pro členy ČZS za výhodnou cenu.

Vážení přátelé, podařilo se nám pro Vás opět zajistit týdenní stolní kalendář Zahrádkářův rok 2023 za velmi nízkou cenu. Jde o stejný kalendář, který bude vkládán k lednovému vydání časopisu Zahrádkář pro přímé předplatitele. Pro členy ČZS platí jednotná cena bez ohledu na objednané kusy 1 ks za 45 Kč.

Objednávky za Vaši organizaci zasílejte na Vaše Územního sdružení  ČZS, nebo přímo na adresu: ČZS, Ústředí, Rokycanova 15, Praha 3. nebo e-mailem: ustredi@zahradkari.cz nebo v objednávkách na našich stránkách: Zde 

Na objednávku uveďte VŽDYDoručovací adresu !!!!!, číslo organizace (6ti místné)

Objednávejte do 15. 11. 2022 - kalendáře budou rozesílány v první polovině prosince 2022.Seminář „Jak vedou kroužky ostatní“

   SOUV-VVC, o.p.s Nasavrky ve spolupráci s ČZS, z.s., ČMMJ, z.s. a ČSV, z.s. zve vedoucí svazových kroužků a zájemce o tuto činnost na seminář pod názvem „Jak vedou kroužky ostatní“. Seminář se uskuteční formou online přenosu, který zajišťuje SOUV-VVC, o.p.s.  Nasavrky dne 13. května 2021 od 18:00 hodin do 20: 00 hodin. Seminář je zdarma a určen především pro vedoucí svazových kroužků, ale účast si mohou rezervovat i další zájemci o práci s dětmi a mládeží z řad zahrádkářů.

   Všechny potřebné informace jsou uvedeny na připojeném letáčku. Prosíme o jejich prezentaci v rámci Vašich základních organizací.

Rezervace Online přednášky:

Online přednášky pro vedoucí VKM na – „Jak vedou kroužky ostatní“ - Střední odborné učiliště včelařské - Včelařské vzdělávací centrum, o.p.s. (souvnasavrky.cz)

   Pořadatel semináře se těší na hojnou účast. Případné informace poskytne Mgr. Vlasta Ambrožová, místopředsedkyně ČZS a předsedkyně komise pro práci s mládeží.


Informace o nové funkci na Webu PÚS Mladá Boleslav pro ZO ČZS

   Jak jistě víte PÚS Mladá Boleslav dlouhodobě usiluje o postupnou elektronizaci a propojení ZO a Územním sdružením ČZS (dále jen PÚS) a dále s ústředím ČZS. Tento vývoj a trend ve společnosti nezastavíme a musíme držet krok s novými technologiemi a informačnímu systémy, které nám mají usnadnit administrativu, která rok od roku roste.

Mnoho z Vás již v minulosti zaslechlo, že se uvažuje například o elektronické členské známce, kterou v současnosti ústředí do budoucna nevylučuje. Za naše PÚS Mladá Boleslav je to dle našeho názoru ještě běh na dlouhou trať, ale první vlaštovky se již postupně uvádějí v život.

Tak například (a teď se to týká všech, co již mají zřízené stránky pod doménou ČZS) „Evidence členů“. Jednoduchá aplikace, která je důsledně zabezpečení a velice srozumitelná. Stačí jen naplnit databázi členy vlastní organizace, zapsat výbor, kontrolní komisi a dle úvahy dalších podrobností mám k dispozici účinný nástroj pro elektronickou evidenci všeho, co ZO musí evidovat (číslo pozemku – přiděleného dílu zahrádky, spotřebu vody elektřiny, členské poplatky apod. Snadno lze vytisknout například přehledy odpracovaných brigádních hodin, prezentační listinu na ČS a v neposlední řadě program umí sledovat významní životní jubilea apod.

To vše již běží delší dobu a neustále se snažíme program evidence vylepšovat. Dnešním tématem je ovšem věci, která tu ještě nebyli. A tou první je „PLÁNOVACÍ KALENDÁŘ „

Opět platí v jednoduchosti je krása.

V rámci webu ZO, PÚS a ústředí ČZS bude do kalendáře možno zadat různé plánované akce, jako jsou například Vaše výstavy a akce, které se zobrazí všem ZO patřícím pod PÚS Mladá Boleslav a naopak v rámci PÚS Mladá Boleslav Vás budeme informovat například o zasedání územní rady ČZS Mladá Boleslav, vyhlášení soutěží, upozornění na důležité termíny akcí a podobně.

Z ústředí ČZS se budou do kalendáře promítat důležité akce a výstavy.

Tak například: Pokud ZO zadá do kalendáře, že dne xx.xx.2021 od 10:00 hodin plánuje svou členskou schůzi, tak tato akce se ukáže pouze v kalendáři na příslušném ÚS (v tomto případě pouze Mladá Boleslav) a PÚS bude mít od Vás informaci (lze zároveň využít jako pozvánku).

Za PÚS věříme, že to bude mít přínos nejen pro Vás, ale zejména to zkvalitní komunikaci a informovanost mezi ZO a PÚS Mladá Boleslav. Toto vylepšení bude k dispozici pro všechny ZO a PÚS v rámci celého ČZS.  

V současnosti pracujeme také na možnosti zasílaní elektronického hlášení o činnosti ZO za kalendářní rok a to již od příštího roku 2022 (za rok 2021).  Stále bude ovšem možnost zaslání v papírové podobě.

Čas a úsilí, který věnujeme snaze o zlepšení komunikace mezi ZO a PÚS Mladá Boleslav rádi obětujeme, protože věříme, že se jedná o dobrou věc, která Vám členům výboru ZO usnadní nelehkou dnešní situaci a do budoucna přinese zjednodušení Vaší práce ve prospěch ZO u kterých působíte.

Veškeré dotazy směřujte na adresu E-Mail: web.czsusmb@centrum.cz


NOVÉ VYDÁNÍ "RUKOVĚTI ZAHRÁDKÁŘE 2021"

   Informujeme Vás o obdržení nových „Rukovětí zahrádkáře“ pro rok 2021. V minulosti byla zažitá praxe, že jste vždy obdrželi potřebný počet pro své členy na aktivech, které pořádá Představenstvo územního sdružení Mladá Boleslav vždy v jarních a podzimních měsících.

   Vzhledem, že v roce 2020 i přes naši snahu se sejít a aktiv uspořádat, nám to situace nedovolila jak na jaře, tak na podzim, rozhodli jsme se přijmout řadu opatření. Mezi ty patří také rozhodnutí o distribuci tiskovin určených pro ZO v působnosti našeho ÚS a opačně od ZO více prosazovat elektronickou komunikaci. Nebráníme se také osobnímu kontaktu se zástupci jednotlivých ZO. Zástupci Představenstva ÚS jsou Vám k dispozici a na většinu funkcionářů je zveřejněný kontakt.

Pokud bude některá ZO mít zájem o „Rukovětí zahrádkáře“ z roku 2020, tak ty jsou také ještě k dispozici.

Admin 04.12.2020


NOVÁ MOŽNOST HLASOVÁNÍ STATUTÁRNÍCH ORGÁNŮ

   Doba je již delší dobu nepříznivá, co se týká společného zasedání a obecně shromažďování více osob. Pro naši organizaci to přináší již od jara značné komplikace a není tomu jinak také v rámci představenstva územního sdružení ČZS Mladá Boleslav. Co jde řešíme cestou elektronické pošty a po telefonech. Bohužel jsou věci, které jen tak nelze na dálku a je nutné o některých závažných věcech společně diskutovat a dále pak v neposlední řadě také hlasovat.

   A právě co se týká hlasování, máme snad jednu možnost, jak odhlasovat některé méně či více důležité věci v rámci ČZS, na úrovni územních sdružení a u základních organizací, která má oporu v zákoně i když tuto možnost Stanovy ČZS a Jednací řád neupravují. Není se čemu divit, tato možnost byla zakotvena v zákoně nedávno a vyžádala si to Covidová situace v ČR.

Tou možností je PER ROLLAM rozhodování mimo zasedání – korespondenčně

Jedná se o zákon č. 191/2020 Sb.

 

O co se jedná si přečtěte Zde.


STOLNÍ A NÁSTĚNÝ KALENDÁŘ 2021

Nabídka stolního týdenního kalendáře, SEMO Smržice „Zahrádkářův rok“ pro členy ČZS za výhodnou cenu
a
Nabídka barevného nástěnného kalendáře Českého zahrádkářského svazu pro rok 2021 s tématem: „Právě kvete“

 

Vážení přátelé,

  podařilo se nám pro Vás opět zajistit týdenní stolní kalendář Zahrádkářův rok 2021 za velmi nízkou cenu. Jde o stejný kalendář, který bude vkládán k lednovému vydání časopisu Zahrádkář pro přímé předplatitele.

Základní organizace si mohou tyto kalendáře objednat samostatně, nebo prostřednictvím Územního sdružení Mladá Boleslav.Členské známky na rok 2021

Vážení přátelé.

   Podstatnou část roku máme pomale za sebou a blíží se nám opět termín objednávání členských známek. Nezapomeňte prosím na tento důležitý krok, zejména dobře vykomunikovat s ústředám ČZS doručovací adresu a dále pak včas uhradit fakturu za obdržené známky. Pro nadcházející rok platí stejná pravidla a výše úhrady jako tomu bylo nově pro rok 2020. Termín je stanoven od 30. září 2020.

Stručný přehled:

Členské známky:

- Neexpedující - úhrada: 31. 3. 2020

- Neexpedující - vrácení: 31. 10. 2020

- Expedující - úhrada: 30. 4, 31. 5, 31. 10. 2020, 50%,75%,1 00%

- Expedující - vrácení: 31. 10. 2020


Na vědomí RR, ÚS a ZO

Aktualizováno k 16. 3. 2020

 

Milí členové Českého zahrádkářského svazu, zahrádkáři,

 

jistě jste zaznamenali, že vláda zakázala s účinností od 16. března do 24. března 06:00 volný pohyb lidí po celé České republice. Během mimořádného zasedání vláda rovněž upřesnila opatření k zákazu maloobchodního prodeje a prodeje služeb v provozovnách.

Rádi bychom Vás informovali, že tato opatření, se díky včasnému apelu předsedy Českého zahrádkářského svazu, Stanislava Kozlíka, nově netýká prodejen zahrádkářských a zemědělských potřeb! Tudíž můžete nakoupit osivo, sadbu a další materiál, a pokud to počasí dovolí, můžete tyto těžké časy strávit při činnosti, kterou máte nejraději, na zahrádce. Alespoň částečně je tak možné přijít na jiné myšlenky v záplavě negativních zpráv. V takové době je důležitý i psychický stav, který se následně může odrazit v lepším zvládnutí kritického období.

Více informací naleznete v příloze Zde.


Vážení přátelé,

 

S ohledem na zpřísnění bezpečnostních opatření jsme nuceni zareagovat a rovněž v uvnitř našeho svazu učinit závažné kroky a nepříjemná opatření týkající se:

 -  Členských schůzí a schůzí ÚR

 -  Společenských akcí

 - Oblastních porad

                 - Celostátní výstavy vín

                 - Provozu ústředí a redakce časopisu Zahrádkář

Více informací naleznete v příloze Zde.


MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ

MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ, č.j. 684/2020

Klikni.  Klikni.


 

Žádáme ZO o zaslání " HLÁŠENÍ O ČINNOSTI ZA ROK 2019 "

   Žádáme všechny naše Základní organizace ÚS Mladá Boleslav o zaslání hlášení "Přehled o činnosti ZO ČZS za rok 2019 (Stav ke dni 31. 12. 2019). Tento klíčový dokument zašlete elektronicky na adresu zahradkari.mb@centrum.cz, pokud možno v co nejkratším možném termínu, nejpozději však do 15. března 2020.

   V případě nejasností, nás kontaktujte na telefonu 733 216 241, nebo 722 645 366, kde Vám poradíme jak na to a formulář Vám pomůžeme vyplnit. Proto nás neváhejte kontaktovat. Potřebný formulář lze stáhnout ZDE, nebo v sekci "Ke stažení"


Výše členského příspěvku

   Výše členského příspěvku a jeho rozdělení pro organizační složky Svazu je vždy stanovena rozhodnutím Republikové rady (dříve, před rokem 1995 rozhodnutím Ústředního výboru ČZS).
Informace o případné změně hodnoty členského příspěvku je včas zveřejněna ve Věstníku ČZS.

 

Od roku 2020 činí členský příspěvek 150 Kč za rok. Tato částka se dělí pro organizační složky následovně:

 • 50 Kč zůstává k dispozici základní organizaci v níž je člen registrován,
 • 40 Kč je určeno na činnost příslušného územního sdružení, pod které ZO spadá,
 • 37 Kč je určeno na provoz Ústředí ČZS,
 • 7 Kč je určeno do fondu rozvoje,
 • 1 Kč je určena do rizikového fondu (na hrazení nepředvídatelných událostí např. škod po povodních)
 • 15 Kč je určeno do fondu aktivity ÚS (bude rozděleno na jednotlivá ÚS dle prokázané činnosti). Více informací po kliknutí naleznete Zde.

"Podzimní aktiv 2019"

Vážení přátelé.
 
   Máme tu opět společné setkání představenstva Územního svazu Mladá Boleslav se zástupci základních organizací ČZS, působících na mladoboleslavsku. Oproti termínovému kalendáři na rok 2019 viz Zde, se termín posunul o týden později a to na 27. listopadu 2019. Je to z důvodu konání Republikové rady ČZS, kterého se účastní náš předseda ÚS v termínu 23 a 24. listopadu 2019 v Praze a bude Vás tam moci informovat o nejaktuálnějším dění ve svazu. Došlo také na změnu času konání. Nově se sejdeme od 15:30 hodin. Vzhledem k tomu, že salonek v KB Mladá Boleslav v tomto termínu je již dlouhodobě obsazen, došlo také na změnu místa konání. To se uskuteční v Restauraci Rychta, ulice Boleslavská 160/22, Kosmonosy (odkaz Zde). Doufáme, že tato změna nebude dělat účastníkům problém a sejdeme se v hojném počtu. Kompletní program "Podzimního aktivu 2019" naleznete Zde. Žádáme Vás o potvrzení Vaší účasti nejpozději do 25. listopadu 2019 na adresu E-Mail: zahradkari.mb@centrum.cz     
Děkujeme za Vaši účast.
Předseda ÚS ČZS Mladá Boleslav

 Oslovení všech výborů ZO v působnosti ÚS ČZS Mladá Boleslav

 

    Podzim zaklepal na dveře a s tím také souvisí spoustu práce a starostí s přípravou pozemků na zimní období.

 

   Nedílnou součástí je také koncem roku zvýšená administrativní činnost všech výborů ať se již jedná o uzavření finančního roku, prodloužení nájemních smluv, zaslání různých hlášení objednání členských známek a podobně.

   S tím ovšem také souvisí termín konání a účast na "Podzimního aktivu" (PA) zástupců ZO ČZS v působnosti ÚS Mladá Boleslav. Představenstvo ÚS (PÚS) již zahájilo svou činnost, proběhla ustanovující schůze představenstva, volba jednotlivých členů PÚS do funkcí a pod. Mimo jiné se již zahájila příprava "Podzimního aktivu", který se opět uskuteční v salonku restaurace KD Mladá Boleslav. O termínu budou všechny ZO informovány prostřednictvím E-mailu a termín bude také zveřejněn na tomto Webu.

 

   Program aktivu - jeho náplň připravujeme tak, aby byl zajímavý a přínosný pro činnost výboru ZO. Případné náměty pro projednání na (PA) může kterákoli ZO ČZS v působnosti ÚS Mladá Boleslav vznést prostřednictvím E-mailu - pro dotazy použijte e-mail zahradkari.mb@centrum.cz , nebo přímo na Email předsedy představenstva ČZS ÚS Mladá Boleslav predseda.czsusmb@centrum.cz , který se bude dotazy a požadavky zabývat a přednese je k projednání na zasedání ÚS. O výsledku Vás bude informovat konkrétní člen PÚS v co nejkratší době.

   Závěrem Vám přeji hodně zdraví a spokojenosti, klidné prožití zbytku roku a budu se na Vás těšit při setkání na "Podzimním aktivu" v KD Mladá Boleslav.

Předseda ČZS ÚS Mladá Boleslav

(23. 10. 2019)

Kalendář pro členy ČZS pro rok 2020

Vážení přátelé,

podařilo se nám pro Vás opět zajistit týdenní stolní kalendář Zahrádkářův rok 2020 za velmi nízkou cenu. Jde o stejný kalendář, který bude vkládán k lednovému vydání časopisu Zahrádkář pro přímé předplatitele.

Pro členy ČZS platí jednotná cena bez ohledu na objednané kusy 1 ks za 35,-- Kč

Objednávky za Vaši organizaci zasílejte na adresu Vašeho Územního sdružení  ČZS, při větší objednávce přímo na adresu ústředí ČZS : Rokycanova 15, 130 00 Praha 3, nebo e-mailem : ustredi@zahradkari.cz

Konec citace  z informačního sdělení ústředí ČZS.

Více o možnosti objednání se dozvíte ZDE.

                  

Admin 29.10.2019