Informace určené pro základní organizace ÚS Mladá Boleslav

 
 

Sleva pro členy ČZS - Nabídkový list / Objednávka osiv zelenin

Vážení přátelé,

pravděpodobně jste z Ústředí už dostali informaci, že se Moravoseed zapojil do projektu Zahrádkáři sobě, který pro vás připravilo Ústředí připravilo.

 

Dovolujeme si vám připomenout, že:

MORAVOSEED CZ a.s. se do vašeho projektu zapojuje nabídkou slevy 20% na jakýkoliv nákup osiv v HOBBY balení (barevné sáčky).

 

Pravidla pro poskytnutí slevy jsou jednoduchá:

 1. MoravoSeed poskytne členům ČZS, z. s. slevu 20% na jakýkoliv nákup osiv v HOBBY balení (barevné sáčky). Na jiné zboží se sleva nevztahuje (i když si je, samozřejmě můžete také objednat).
 2. Oficiální objednavatel i příjemce zboží musí být organizace spadající pod ČSZ, z. s. s vlastním IČO. To znamená: Základní organizace Českého zahrádkářského svazu …, Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu …, příp. samotný svaz.
 3. MoravoSeed ke každé objednávce, resp. dodávce přibalí dárek pro „zpracovatele“ objednávky v závislosti na její velikosti: 

-  od 2 500,- Kč – 5 sáčků osiv

-  od 5 000,- Kč – 10 sáčků osiv

-  od 10 000,- Kč – 20 sáčků osiv

Konkrétní složení Dárku bude v kompetenci MoravoSeed a nebude možné si je objednat.

 1. Při objednávce nad 3 000,- Kč, bez DPH je zaslání zboží zdarma. Pokud se zboží vejde do více krabic, za každou další se hradí poštovné podle skutečných nákladů (v současnosti 145,- Kč). 
 2. Naše nabídka platí celou sezónu, poslední objednávku je možné odeslat 31.10.2023.

Předpokládáme tedy, že se členové organizace domluví na společné objednávce, kterou nám „zpracovatel“ zašle jménem organizace.

Přijaté zboží pak rozdělí mezi členy, kteří si zboží objednali. Za tuto starost od nás obdrží výše uvedený dárek v podobě osiv zdarma.

V příloze vám posílám Nabídkový list, který po vyplnění slouží jako objednávka.

Je ve dvou formátech:

 1. v PDF, který je tisknutelný
 2. v Excelu, který má funkci výpočtu ceny za položky a zároveň i výpočet celkové ceny

Třetí, „listovací verzi“ ceníku s možností stažení v PDF si můžete otevřít na tomto odkazu a QR kódu:

https://fliphtml5.com/hspfv/luzo

V Nabídkovém listu je pro vás, kromě odrůd a dalších informací, důležitý:

modrý sloupec – cena za 1 sáček s DPH (po slevě)

zelený sloupec – zde se bude vyplňovat objednávaný počet kusů

příp. poslední součet, kde si můžete sečíst sumu za jednotlivé položky (nabídka v excelu ceny sčítá automaticky)

 

Objednávku je, samozřejmě možné udělat i v našem e-shopu. Pokud bude uvedené správné IČO, poskytneme slevu i na tyto objednávky.

(kromě dárkového a doplňkového zboží uvedeného v červeném rámečku na konci Nabídkového listu)

 

Ceník Hoby + novinky a dárky 2022-2023 pro členy ČZS (ceny po slevě) ve formátu PDF .......................  https://www.zahradkari.cz/zo/1maj.mb/obr/pdf_ikona1.jpg

Ceník Hoby + novinky a dárky 2022-2023 pro členy ČZS s počítáním (ceny po slevě) ve formátu XLS   


 !!! Pozor na podvody v internetovém bankovnictví !!!

Vážení zahrádkáři, chtěli bychom Vás upozornit na novou hrozbu podvodů při přihlašování se do internetového bankovnictví. V nedávné době došlo u naší zahrádkářské organizace k pokusu o převod částek z účtu v souhrnu převyšující půl milionu. Tento podvod nyní řeší Policie ČR s bankou poškozené organizace.

V případě, že vstupujete na stránky Vaší banky přes internetové vyhledávače, může se stát, že mezi prvními výsledky internetových vyhledávačů (google, seznam a jiné) se zobrazí podvodný odkaz, který vyvolá dojem, že jde o oficiální stránky banky.

Tyto stránky vypadají totožně a mohou Vás uvést v omyl, že se nacházíte na reálných stránkách Vaší banky. Tyto stránky jsou vytvořeny s cílem získat přístup k Vašemu bankovnictví. Po zadání přístupových údajů včetně autorizačního kódu se však připojení k Vašemu účtu nezdaří a stránka „spadne“. Mezitím se podvodníci již přihlásili místo Vás do banky a snaží se vyvést finanční prostředky do jiných bank po menších částkách jako okamžité platby. Pokud jste na podvodných stránkách vyplnili své přihlašovací údaje, neprodleně kontaktujte Vaši banku a Polici ČR, než bude pozdě.

Doporučujeme:

 • Nepřihlašujte se do Vaší banky přes vyhledávače (Google, Seznam a jiné)! Pokud tak však učiníte, zkontrolujte si hypertextovou adresu stránek a jejich zabezpečení (malý zámeček). Po rozkliknutí zámečku získáte informaci o tom, komu byl certifikát vydán (např. „Komerční banka, a.s.“).
 • Jděte na stránky Vaší banky zadáním správné adresy přímo do vašeho internetového prohlížeče.
 • Uložte si správné internetové stránky Vaší banky do záložek prohlížeče a choďte do banky rovnou z nich.
 • Pro přihlášení do banky a potvrzení plateb přejděte z SMS na aplikace vydané bankou, jsou bezpečnější. Případně si v bance sjednejte autorizaci plateb druhou osobou (např. předseda platbu zadá a potvrdí, ale platba z účtu neodejde, dokud ji nepotvrdí z jiného PC další člen výboru, který má oprávnění k účtu).

   Buďte obezřetní i ohledně podvodných telefonátů, jejichž cílem je z Vás pod tlakem vylákat citlivé informace k bankovnímu účtu nebo Vás donutit instalovat program pro vzdálený přístup k Vašemu počítači s odůvodněním ochrany Vašich peněz, následně však podvodníci odčerpají z Vašeho účtu finanční prostředky.

Kybernetických podvodů je celá řada a nelze je zde všechny vyjmenovat, buďte proto obezřetní.

V případě potřeby nás můžete kontaktovat na: web@zahradkari.cz, nebo na pravnik@zahradkari.cz.


Nástěnný barevný kalendář ČZS „Zelenina po celý rok“ pro rok 2023

 • kalendář každý měsíc představí zeleninu, která se právě v daném období pěstuje, sklízí či zpracovává

 • zajímavosti či recepty

 • originální fotografie

 • termíny svazových akcí, expedice časopisu Zahrádkář

 • přehled jmenin a st. svátků

 • prostor pro vlastní poznámky

ČZS pro své ZO, ÚS i jednotlivé členy nabízí tento kalendář pouze za pořizovací náklady. Využijte této možnosti pro sebe, ale i pro své blízké a potěšte je praktickým dárkem.
Cena je 60 Kč vč. poštovného a balného.

KALENDÁŘ „Zahrádkářův rok“ 2023

Nabídka týdenního stolního kalendáře, SEMO Smržice „Zahrádkářův rok“ pro členy ČZS za výhodnou cenu.
Vážení přátelé, podařilo se nám pro Vás opět zajistit týdenní stolní kalendář Zahrádkářův rok 2023 za velmi nízkou cenu. Jde o stejný kalendář, který bude vkládán k lednovému vydání časopisu Zahrádkář pro přímé předplatitele. Pro členy ČZS platí jednotná cena bez ohledu na objednané kusy 1 ks za 45 Kč.
Objednávky za Vaši organizaci zasílejte na Vaše Územního sdružení  ČZS, nebo přímo na adresu: ČZS, Ústředí, Rokycanova 15, Praha 3. nebo e-mailem: ustredi@zahradkari.cz nebo v objednávkách na našich stránkách: Zde 
Na objednávku uveďte VŽDY: Doručovací adresu !!!!!, číslo organizace (6ti místné)
Objednávejte do 15. 11. 2022 - kalendáře budou rozesílány v první polovině prosince 2022.


Seminář „Jak vedou kroužky ostatní“

   SOUV-VVC, o.p.s Nasavrky ve spolupráci s ČZS, z.s., ČMMJ, z.s. a ČSV, z.s. zve vedoucí svazových kroužků a zájemce o tuto činnost na seminář pod názvem „Jak vedou kroužky ostatní“. Seminář se uskuteční formou online přenosu, který zajišťuje SOUV-VVC, o.p.s.  Nasavrky dne 13. května 2021 od 18:00 hodin do 20: 00 hodin. Seminář je zdarma a určen především pro vedoucí svazových kroužků, ale účast si mohou rezervovat i další zájemci o práci s dětmi a mládeží z řad zahrádkářů.

   Všechny potřebné informace jsou uvedeny na připojeném letáčku. Prosíme o jejich prezentaci v rámci Vašich základních organizací.

Rezervace Online přednášky:

Online přednášky pro vedoucí VKM na – „Jak vedou kroužky ostatní“ - Střední odborné učiliště včelařské - Včelařské vzdělávací centrum, o.p.s. (souvnasavrky.cz)

   Pořadatel semináře se těší na hojnou účast. Případné informace poskytne Mgr. Vlasta Ambrožová, místopředsedkyně ČZS a předsedkyně komise pro práci s mládeží.


Informace o nové funkci na Webu PÚS Mladá Boleslav pro ZO ČZS

   Jak jistě víte PÚS Mladá Boleslav dlouhodobě usiluje o postupnou elektronizaci a propojení ZO a Územním sdružením ČZS (dále jen PÚS) a dále s ústředím ČZS. Tento vývoj a trend ve společnosti nezastavíme a musíme držet krok s novými technologiemi a informačnímu systémy, které nám mají usnadnit administrativu, která rok od roku roste.

Mnoho z Vás již v minulosti zaslechlo, že se uvažuje například o elektronické členské známce, kterou v současnosti ústředí do budoucna nevylučuje. Za naše PÚS Mladá Boleslav je to dle našeho názoru ještě běh na dlouhou trať, ale první vlaštovky se již postupně uvádějí v život.

Tak například (a teď se to týká všech, co již mají zřízené stránky pod doménou ČZS) „Evidence členů“. Jednoduchá aplikace, která je důsledně zabezpečení a velice srozumitelná. Stačí jen naplnit databázi členy vlastní organizace, zapsat výbor, kontrolní komisi a dle úvahy dalších podrobností mám k dispozici účinný nástroj pro elektronickou evidenci všeho, co ZO musí evidovat (číslo pozemku – přiděleného dílu zahrádky, spotřebu vody elektřiny, členské poplatky apod. Snadno lze vytisknout například přehledy odpracovaných brigádních hodin, prezentační listinu na ČS a v neposlední řadě program umí sledovat významní životní jubilea apod.

To vše již běží delší dobu a neustále se snažíme program evidence vylepšovat. Dnešním tématem je ovšem věci, která tu ještě nebyli. A tou první je „PLÁNOVACÍ KALENDÁŘ „

Opět platí v jednoduchosti je krása.

V rámci webu ZO, PÚS a ústředí ČZS bude do kalendáře možno zadat různé plánované akce, jako jsou například Vaše výstavy a akce, které se zobrazí všem ZO patřícím pod PÚS Mladá Boleslav a naopak v rámci PÚS Mladá Boleslav Vás budeme informovat například o zasedání územní rady ČZS Mladá Boleslav, vyhlášení soutěží, upozornění na důležité termíny akcí a podobně.

Z ústředí ČZS se budou do kalendáře promítat důležité akce a výstavy.

Tak například: Pokud ZO zadá do kalendáře, že dne xx.xx.2021 od 10:00 hodin plánuje svou členskou schůzi, tak tato akce se ukáže pouze v kalendáři na příslušném ÚS (v tomto případě pouze Mladá Boleslav) a PÚS bude mít od Vás informaci (lze zároveň využít jako pozvánku).

Za PÚS věříme, že to bude mít přínos nejen pro Vás, ale zejména to zkvalitní komunikaci a informovanost mezi ZO a PÚS Mladá Boleslav. Toto vylepšení bude k dispozici pro všechny ZO a PÚS v rámci celého ČZS.  

V současnosti pracujeme také na možnosti zasílaní elektronického hlášení o činnosti ZO za kalendářní rok a to již od příštího roku 2022 (za rok 2021).  Stále bude ovšem možnost zaslání v papírové podobě.

Čas a úsilí, který věnujeme snaze o zlepšení komunikace mezi ZO a PÚS Mladá Boleslav rádi obětujeme, protože věříme, že se jedná o dobrou věc, která Vám členům výboru ZO usnadní nelehkou dnešní situaci a do budoucna přinese zjednodušení Vaší práce ve prospěch ZO u kterých působíte.

Veškeré dotazy směřujte na adresu E-Mail: web.czsusmb@centrum.cz


NOVÉ VYDÁNÍ "RUKOVĚTI ZAHRÁDKÁŘE 2021"

   Informujeme Vás o obdržení nových „Rukovětí zahrádkáře“ pro rok 2021. V minulosti byla zažitá praxe, že jste vždy obdrželi potřebný počet pro své členy na aktivech, které pořádá Představenstvo územního sdružení Mladá Boleslav vždy v jarních a podzimních měsících.

   Vzhledem, že v roce 2020 i přes naši snahu se sejít a aktiv uspořádat, nám to situace nedovolila jak na jaře, tak na podzim, rozhodli jsme se přijmout řadu opatření. Mezi ty patří také rozhodnutí o distribuci tiskovin určených pro ZO v působnosti našeho ÚS a opačně od ZO více prosazovat elektronickou komunikaci. Nebráníme se také osobnímu kontaktu se zástupci jednotlivých ZO. Zástupci Představenstva ÚS jsou Vám k dispozici a na většinu funkcionářů je zveřejněný kontakt.

Pokud bude některá ZO mít zájem o „Rukovětí zahrádkáře“ z roku 2020, tak ty jsou také ještě k dispozici.

Admin 04.12.2020


NOVÁ MOŽNOST HLASOVÁNÍ STATUTÁRNÍCH ORGÁNŮ

   Doba je již delší dobu nepříznivá, co se týká společného zasedání a obecně shromažďování více osob. Pro naši organizaci to přináší již od jara značné komplikace a není tomu jinak také v rámci představenstva územního sdružení ČZS Mladá Boleslav. Co jde řešíme cestou elektronické pošty a po telefonech. Bohužel jsou věci, které jen tak nelze na dálku a je nutné o některých závažných věcech společně diskutovat a dále pak v neposlední řadě také hlasovat.

   A právě co se týká hlasování, máme snad jednu možnost, jak odhlasovat některé méně či více důležité věci v rámci ČZS, na úrovni územních sdružení a u základních organizací, která má oporu v zákoně i když tuto možnost Stanovy ČZS a Jednací řád neupravují. Není se čemu divit, tato možnost byla zakotvena v zákoně nedávno a vyžádala si to Covidová situace v ČR.

Tou možností je PER ROLLAM rozhodování mimo zasedání – korespondenčně

Jedná se o zákon č. 191/2020 Sb.

 

O co se jedná si přečtěte Zde.


STOLNÍ A NÁSTĚNÝ KALENDÁŘ 2021

Nabídka stolního týdenního kalendáře, SEMO Smržice „Zahrádkářův rok“ pro členy ČZS za výhodnou cenu
a
Nabídka barevného nástěnného kalendáře Českého zahrádkářského svazu pro rok 2021 s tématem: „Právě kvete“

 

Vážení přátelé,

  podařilo se nám pro Vás opět zajistit týdenní stolní kalendář Zahrádkářův rok 2021 za velmi nízkou cenu. Jde o stejný kalendář, který bude vkládán k lednovému vydání časopisu Zahrádkář pro přímé předplatitele.

Základní organizace si mohou tyto kalendáře objednat samostatně, nebo prostřednictvím Územního sdružení Mladá Boleslav.Členské známky na rok 2021

Vážení přátelé.

   Podstatnou část roku máme pomale za sebou a blíží se nám opět termín objednávání členských známek. Nezapomeňte prosím na tento důležitý krok, zejména dobře vykomunikovat s ústředám ČZS doručovací adresu a dále pak včas uhradit fakturu za obdržené známky. Pro nadcházející rok platí stejná pravidla a výše úhrady jako tomu bylo nově pro rok 2020. Termín je stanoven od 30. září 2020.

Stručný přehled:

Členské známky:

- Neexpedující - úhrada: 31. 3. 2020

- Neexpedující - vrácení: 31. 10. 2020

- Expedující - úhrada: 30. 4, 31. 5, 31. 10. 2020, 50%,75%,1 00%

- Expedující - vrácení: 31. 10. 2020


Na vědomí RR, ÚS a ZO

Aktualizováno k 16. 3. 2020

 

Milí členové Českého zahrádkářského svazu, zahrádkáři,

 

jistě jste zaznamenali, že vláda zakázala s účinností od 16. března do 24. března 06:00 volný pohyb lidí po celé České republice. Během mimořádného zasedání vláda rovněž upřesnila opatření k zákazu maloobchodního prodeje a prodeje služeb v provozovnách.

Rádi bychom Vás informovali, že tato opatření, se díky včasnému apelu předsedy Českého zahrádkářského svazu, Stanislava Kozlíka, nově netýká prodejen zahrádkářských a zemědělských potřeb! Tudíž můžete nakoupit osivo, sadbu a další materiál, a pokud to počasí dovolí, můžete tyto těžké časy strávit při činnosti, kterou máte nejraději, na zahrádce. Alespoň částečně je tak možné přijít na jiné myšlenky v záplavě negativních zpráv. V takové době je důležitý i psychický stav, který se následně může odrazit v lepším zvládnutí kritického období.

Více informací naleznete v příloze Zde.


Vážení přátelé,

 

S ohledem na zpřísnění bezpečnostních opatření jsme nuceni zareagovat a rovněž v uvnitř našeho svazu učinit závažné kroky a nepříjemná opatření týkající se:

 -  Členských schůzí a schůzí ÚR

 -  Společenských akcí

 - Oblastních porad

                 - Celostátní výstavy vín

                 - Provozu ústředí a redakce časopisu Zahrádkář

Více informací naleznete v příloze Zde.


MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ

MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ, č.j. 684/2020

Klikni.  Klikni.


Výše členského příspěvku

   Výše členského příspěvku a jeho rozdělení pro organizační složky Svazu je vždy stanovena rozhodnutím Republikové rady (dříve, před rokem 1995 rozhodnutím Ústředního výboru ČZS).
Informace o případné změně hodnoty členského příspěvku je včas zveřejněna ve Věstníku ČZS.

 

Od roku 2020 činí členský příspěvek 150 Kč za rok. Tato částka se dělí pro organizační složky následovně:

 • 50 Kč zůstává k dispozici základní organizaci v níž je člen registrován,
 • 40 Kč je určeno na činnost příslušného územního sdružení, pod které ZO spadá,
 • 37 Kč je určeno na provoz Ústředí ČZS,
 • 7 Kč je určeno do fondu rozvoje,
 • 1 Kč je určena do rizikového fondu (na hrazení nepředvídatelných událostí např. škod po povodních)
 • 15 Kč je určeno do fondu aktivity ÚS (bude rozděleno na jednotlivá ÚS dle prokázané činnosti). Více informací po kliknutí naleznete Zde.

"Podzimní aktiv 2019"

Vážení přátelé.
 
   Máme tu opět společné setkání představenstva Územního svazu Mladá Boleslav se zástupci základních organizací ČZS, působících na mladoboleslavsku. Oproti termínovému kalendáři na rok 2019 viz Zde, se termín posunul o týden později a to na 27. listopadu 2019. Je to z důvodu konání Republikové rady ČZS, kterého se účastní náš předseda ÚS v termínu 23 a 24. listopadu 2019 v Praze a bude Vás tam moci informovat o nejaktuálnějším dění ve svazu. Došlo také na změnu času konání. Nově se sejdeme od 15:30 hodin. Vzhledem k tomu, že salonek v KB Mladá Boleslav v tomto termínu je již dlouhodobě obsazen, došlo také na změnu místa konání. To se uskuteční v Restauraci Rychta, ulice Boleslavská 160/22, Kosmonosy (odkaz Zde). Doufáme, že tato změna nebude dělat účastníkům problém a sejdeme se v hojném počtu. Kompletní program "Podzimního aktivu 2019" naleznete Zde. Žádáme Vás o potvrzení Vaší účasti nejpozději do 25. listopadu 2019 na adresu E-Mail: zahradkari.mb@centrum.cz     
Děkujeme za Vaši účast.
Předseda ÚS ČZS Mladá Boleslav