Floristická soutěž

Floristická soutěž 2020


S ohledem na epidemiologickou situaci v ČR je okresní kolo soutěže v roce 2020 zrušeno.


Floristická soutěž 2019

Okresní kolo 8. ročníku Floristické soutěže se konalo ve čtvrtek 25.4.2019 v MZŠ Velký Osek. Účast byla v letošním roce velice malá, soutěžily jen 2 dívky ze Základní školy Žiželice. Jejich úkolem bylo vytvořit "čarodějnickou kytici" v časovém limitu 60 min. Odbornou porotkyní a hlavní sponzorkou soutěže byla opět paní Hana Nesvadbová, která nakonec rozhodla, že vítězkou se stane Eliška Krombholzová. Elišce blahopřejeme a budeme držet palce v regionálním kole v Praze, které se koná 31.5.2019.
Floristická soutěž 2018

V pátek 4.5. proběhlo územní kolo Floristické soutěže. které se již tradičně konalo v MZŠ Velký Osek. Přihlásilo se 8 soutěžících v kategorii žáci a ti měli za úkol během 60 min vytvořit kytici pro muže. Rostlinný materiál pro soutěž také již tradičně dodala paní Hana Nesvadbová, která byla i hlavní hodnotitelkou a porotkyní. Výběr vítězných prací nebyl jednoduchý, všechny soutěžící dívky byly velmi šikovné a jejich kytice byly zdařilé. Konečné pořadí po dlouhém rozhodování znělo:

1. místo Magdalena Midlochová, ZŠ Žiželice

2. místo Markéta Kubíčková, ZŠ Žiželice

3. místo Anita Masáková, MZŠ Velký Osek

Magda Midlochová bude ÚS ČZS Kolín zastupovat v regionálním kole soutěže, které se koná 25.5.2018 v Praze.

Velké poděkování patří paní Nesvadbové za sponzorské dary v podobě rostlin k aranžování a odměn pro soutěžící a hlavně za cenné rady všem zúčastněným. Regionální kolo Floristické soutěže 2017

V pátek 26.5.2017 proběhlo v Praze na Skalce regionální klo Floristické soutěže, kde naše územní sdružení zastupovala Natálie Schovánková ze ZŠ Žiželice. Soutěžní úkoly byly klasické, v časovém limitu 120 min vytvořit kulatou kytici a vypichovanou misku. Natálka si vedla velice dobře a vybojovala 3. místo a tím i postup na celostátní finále v Lysé nad Labem. Bohužel se ale celostátního kola soutěže nebude moci zúčastnit, takže letos v Lysé nad Labem zastoupení mít nebudeme.

Miska

Kytice
Floristická soutěž 2017

Okresní kolo 6. ročníku Floristické soutěže se konalo ve středu 3.5.2017 v MZŠ Velký Osek. Přihlásilo se 5 soutěžících, jejichž úkolem bylo v časovém limitu 60 min uvázat kulatou kytici na dětskou párty. Krásné květiny pro soutěžící dodala jako každoročně paní Nesvadbová. Soutěžící dívky se musely vypořádat s předpisovým vázáním kytice, do které pak přidávaly bonbóny, lízátka, čokolády a drobné hračky. po vypršení časového limitu odborná floristka, paní Nesvadbová, zhodnotila jejich práci a po krátké poradě poroty proběhlo vyhlášení vítězů:

1. místo obsadila Natálie Schovánková ze ZŠ Žiželice a postupuje tak do kola regionálního v Praze

2. místo patří Anitě Masákové z MZŠ Velký Osek

3. místo vybojovala Magdalena Midlochová ze ZŠ Žiželice.

Všem soutěžícím blahopřejeme. Velké poděkování opět patří paní Haně Nesvadbové za sponzorský dar v podobě materiálu na aranžování a také krásných odměn pro všechny soutěžící.


Vítězná kyticeFloristika 2017Regionální kolo 2016

Vzhledem k onemocnění finalistky okresního kola, Dominiky Hruškové, odjela náš okres zastupovat v regionálním kole soutěže Natálie Schovánková ze ZŠ Žiželice. Jejím úkolem bylo vytvořit vypichovanou misku a kytici pro oslavence v časovém limitu 120 min. Natálka si vedla velmi dobře a obsadila krásné 5. místo. Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho územního sdružení!


                    Materiál pro soutěž         Územní kolo 2016

Územní kolo 5. ročníku Floristické soutěže proběhlo ve středu 27.4.2016 v MZŠ Velký Osek. Soutěže se v letošním roce zúčastnily jen 4 dívky, dvě soutěžící z MZŠ Velký Osek a dvě soutěžící ze ZŠ Žiželice. Soutěžní materiál i drobné odměny pro soutěžící opět poskytla paní Hana Nesvadbová, za což jí patří velký dík. 

Dívky měly za úkol vytvořit vypichovanou misku, k dispozici měly růže, karafiáty, germínky a tulipány. Časový limit na práci byl 1 hodina. Všechny soutěžící vytvořily krásná aranžmá, podle vyjádření paní Nesvadbové, odborné floristky, byly práce technicky velmi dobře zvládnuté. Porota tedy měla jako každoročně velmi těžký úkol, určit výsledné pořadí prací. Po krátké poradě bylo rozhodnuto: loňská vítězka územního kola, Dominika Hrušková ze ZŠ Žiželice, obhájila své prvenství a postupuje do regionálního kola. Další pořadí: 2. místo Natálie Schovánková (ZŠ Žiželice), 3. místo Kateřina Koudelová (MZŠ Velký Osek), 4. místo Tereza Mokráčková (ZŠ Velký Osek).

Regionální kolo soutěže se koná 20.5.2016 v Praze.

Několik fotografií z územního kola soutěže si můžete prohlédnout ZDEVyhlášení 5. ročníku Floristické soutěže

Český zahrádkářský svaz vyhlásil další ročník floristické soutěže na rok 2016, která opět bude tříkolová s obvyklým postupem: okresní kola, zemská kola a celostátní - národní kolo. Soutěžní kategorie: 1. žáci ZŠ a odpovídajících ročníků G 2. junioři - žáci středních škol 3. senioři (věk 20 let a výše) - musí být členem ČZS a nesmí být profesionál v zahradnickém či floristickém oboru.

Okresní kolo soutěže se bude konat 27.4.2015 v MZŠ Velký Osek. Přihlášky se jménem a věkem soutěžících zasílejte nejpozději do 10.4.2016 na jilkal@volny.cz. Každá škola může přihlásit 2 soutěžící, v případě velkého počtu přihlášených si organizátor vyhrazuje právo snížit počet soutěžících za jednu školu na jednoho.

Soutěžním úkolem bude jarní vypichovaná miska, aranžovací potřeby i rostlinný materiál soutěžící dostanou, zahradnické nůžky, nůž, popř. tavnou pistoli a materiál na přízdobu si přivezou vlastní.

Cestovné proplatí ČZS.

Vítěz okresního kola postoupí do regionálního kola, které se bude konat v květnu v Praze.  Národní kolo je plánováno opět na výstavu Květy v Lysé n.L. 


Celostátní kolo 2015

Celostátní kolo Floristické soutěže proběhlo 10.7.2015 v Lysé nad Labem na výstavě Květy. Naše územní sdružení zastupoval jediný soutěžící - Marek Kučírek, který soutěžil v kategorii junior. Jeho úkolem bylo vytvořit kulatou kytici pro královnu lesa a dekoraci podivuhodného světa za zrcadlem. Marek se svého úkolu zhostil velmi dobře a ve své kategorii obsadil krásné 2. místo.

Více informací o průběhu soutěže a fotografie najdete ZDE.


Regionální kolo 2015

V pátek 29.5.2015 odjeli do Prahy na regionální kolo Floristické soutěže Dominika Hrušková, která soutěžila v kategorii žáci a Marek Kučírek, který soutěžil v kategorii junior. Úkolem soutěžících ve všech kategoriích bylo vytvořit vypichovanou misku a uvázat kytici, časový limit byl 120 min. Soutěžní práce byly moc hezké, proto všichni netrpělivě čekali na konečné rozhodnutí odborné poroty, jejímž předsedou byl profesionální florista Petr Grzywa. 

Konečný verdikt poroty zněl: Dominika Hrušková 9. místo, Marek Kučírek 1. místo! Marek tedy postupuje do celostátního finále, které se uskuteční v pátek 10.7. na výstavě Květy v Lysé nad Labem. Blahopřejeme a do celostátního kola budeme Markovi držet palce.

Fotografie z regionálního kola.Územní kolo 2015

Územní kolo Floristické soutěže proběhlo v úterý 5.5.2015 v MZŠ Velký Osek. V tomto roce se sešlo 8 soutěžících, vždy po dvou ze ZŠ v Týnci nad Labem, ze Základní školy T.G. Masaryka v Žiželicích a z 1. ZŠ Kolín. Téma soutěže bylo "vypichovaný věneček ke dni matek". Soutěžní materiál i letos sponzorsky věnovala paní Hana Nesvadbová z květinové dílny Campanula, za což jí patří velký dík. Děvčata měla k dispozici opravdu krásné květiny - červené a růžové karafiáty a bílé chryzantémy. Hotové práce byly velmi pěkné a porota složená z členů ÚS ČZS a odborné floristky paní Nesvadbové měla před sebou těžký úkol, vybrat tři nejlepší. Konečné pořadí bylo:

1. místo Dominika Hrušková, ZŠ Žiželice

2. místo Natálie Schovánková, ZŠ Žiželice

3. místo Markéta Dušková, 1. ZŠ Kolín

Do regionálního kola v Praze postupuje Dominika Hrušková. V kategorii středoškoláků bude naše ÚS reprezentovat Marek Kučírek, který se jako jediný v této kategorii do územního kola přihlásil a postoupil tedy rovnou.

Fotografie ze soutěže si můžete prohlédnout ZDE


Vítězná práce Dominiky Hruškové

Národní kolo 2014

Do národního finále, které se také letos konalo v Lysé nad Labem na výstavě Květy 2014, odjel naše územní sdružení reprezentovat Marek Kučírek z MZŠ Velký Osek. Stejně jako výstava, i soutěž se nesla v duchu zahradní slavnosti. Marek soutěžil v kategorii žáci a měl za úkol vytvořit dárkovou kytici pro hostitelku zahradní slavnosti a sesazovanou nádobu na venkovní terasu. Na každou soutěžní práci byl časový limit 50 min, základní aranžovací materiál měli všichni soutěžící stejný, doplňkový materiál si mohli přinést vlastní. Všechny soutěžní práce byly velmi hezké a proto všichni netrpělivě čekali na výsledky poroty, složené z odborných floristů. Konečné hodnocení bylo pro naše územní sdružení velmi potěšující, Marek Kučírek obsadil 1. místo a stal se tak letošní hvězdou floristiky!Několik fotografií z průběhu soutěže najdete ZDEFloristická soutěž 2014

Územní kolo Floristické soutěže se uskutečnilo ve středu 30.4.2014 v MZŠ ve Velkém Oseku. Šest soutěžících si změřilo své síly a dovednosti při tvorbě jarní vypichované misky. V letošním ročníku se sešlo 5 dívek a 1 chlapec, zástupci 1. ZŠ Kolín, ZŠ TGM Žiželice a MZŠ Velký Osek. Také letos neodmítla naše pozvání profesionální floristka, paní Hana Nesvadbová z Květinové dílny Campanula, která dodala soutěžní materiál - růže, gerbery a karafiáty, takže soutěžící měli opravdu z čeho vybírat. Všichni se snažili a hotové práce byly všechny velmi hezké a vydařené. Paní Nesvadbová jednotlivé práce zhodnotila po odborné stránce, vyzdvihla přednosti (originalitu, nápad, provedení) a upozornila na nedostatky. Poté nastalo vyhlášení vítězů:

1 míst Marek Kučírek, MZŠ Velký Osek

2. míst Tereza Lasíková, 1.ZŠ Kolín

3. míst Michaela Šípková, MZŠ Velký Osek

4. míst Kateřina Růžičková (1. ZŠ Kolín), Dominika Hrušková, Aneta Věříšová (obě ZŠ TGM Žiželice)


Marek Kučírek postupuje do regionálního kola soutěže, které se bude konat v pátek 23.5.2014 v Praze.

Velké poděkování patří paní Nesvadbové, která nejenže zajistila rostliny na soutěž, ale pro všechny soutěžící také přivezla hezké odměny.

Národní finále 2013

 Celostátní finále soutěže se konalo v pátek 12.7. v Lysé nad Labem u příležitosti výstavy Květy. Naše soutěžící, Pavla Martikánová, měla nelehký úkol. V konkurenci nejlepších mladých floristů měla za úkol vytvořit obraz ze suchého materiálu a vázanou kytici, obě práce se měly vztahovat k matematické konferenci na počest 120. výročí narození matematika Eduarda Čecha. Přestože se Pavla velmi snažila a vytvořila dvě opravdu krásné práce, konečný verdikt nemilosrdné poroty zněl - 6. místo.

Regionální kolo 2013

V regionálním kole 2. ročníku Floristické soutěže reprezentovala naše územní sdružení Pavla Martikánová z MZŠ Velký Osek. Opět musíme velmi poděkovat paní Haně Nesvadbové, která nejenže Pavlu připravila po odborné stránce, ale ještě ji vybavila množstvím aranžovacího materiálu na přízdobu.

V mladší kategorii, kde jsme měli zastoupení, soutěžilo 11 dívek, soutěžním úkolem byla vypichovaná miska na stůl a vázaná kytice, časový limit byl 2 hodiny. Porota pak měla obtížný úkol, vybrat nejlepší práce. Konečné pořadí nás velmi potěšilo, protože Pavla Martikánová obsadila 3.místo a postupuje do celostátního finále, které se bude konat v pátek 12.7.2013 v Lysé nad Labem

 

 

Územní kolo 2013

Územní kolo floristické soutěže se uskutečnilo ve čtvrtek 2. května 2013 v MZŠ ve Velkém Oseku. Do soutěže se přihlásilo celkem 8 soutěžících ze 4 škol - 1.ZŠ Kolín, ZŠ Žiželice, ZŠ Týnec na Labem a MZŠ Velký Osek. Jako odborná členka poroty přijala naše pozvání profesionální floristka, paní Hana Nesvadbová z Květinové dílny Campanula, které patří náš velký dík za zajištění květin na aranžování a za krásné odměny pro všechny soutěžící.

 Soutěžním úkolem byla vypichovaná miska, časový limit 60 min. Porota pak měla nelehký úkol určit pořadí. Před samotným vyhlášením výsledků ještě paní Nesvadbová u jednotlivých prací zhodnotila klady a zápory, upozornila na chyby a poradila, jak pro příště správně postupovat. Konečné pořadí soutěžních prací:

1. místo Pavla Martikánová, MZŠ Velký Osek

2. místo Dominika Hrušková, ZŠ Žiželice

3. místo Diana Koníčková, ZŠ  Žiželice

4. místo Tereza Lasíková, 1.ZŠ Kolín

5. - 8. místo bez dalšího určení pořadí:  Kateřina Růžičková, 1. ZŠ Kolín; Kristýna Stará, ZŠ Týnec nad Labem; Veronika Králová, ZŠ Týnec nad Labem; Michaela Šípková, MZŠ Velký Osek

Pavla Martikánová z MZŠ Velký Osek bude naše územní sdružení reprezentovat na regionálním kole soutěže, které se uskuteční 24.5.2013 v Praze.

Děkujeme všem soutěžícím za snahu a krásná aranžmá, paním učitelkám za přípravu a doprovod soutěžících, členům ÚS ČZS, kteří se okresního kola soutěže zúčastnili a pomáhali s organizací. A ještě jednou velké poděkování pro paní Nesvadbovou za spolupráci, ochotu a nemalý spozorský dar.