Warning: include(../_panely/tiskova_hlavicka.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/98526/virtual/www/novinky/novinka.php on line 25

Warning: include(../_panely/tiskova_hlavicka.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/98526/virtual/www/novinky/novinka.php on line 25

Warning: include() [function.include]: Failed opening '../_panely/tiskova_hlavicka.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/98526/virtual') in /data/web/virtuals/98526/virtual/www/novinky/novinka.php on line 25
vítáme vásZahrádkaření má hluboké kořeny

Provází nás od počátků pěstování rostlin.

Již tehdy nás těšily zdra­vé porosty a kvetoucí rostliny - naznačovaly bohatou úrodu a tím větší šanci na přežití.

Dnes nám již o přežití nejde, ale radost ze zahra­dy zůstává.

Časopis Zahrádkář ČZS vydává od roku 1969 populární časopis, určený všem zahrádkářům

obr
Úhledné řady ovoce a pestrá nabídka - to byla Jahrada 2012.

Slovenská Jahrada předčila minulé ročníky pestrostí

Slovenská Jahrada 2012 byla tematicky bohatší než předchozí ročníky, shodli se návštěvníci výstavy, která se ve slovenské Trenčíně uskutečnila koncem října. Jako tradičně se výstavy účastnil i Český zahrádkářský svaz a připravil našim východním sousedům nejedno překvapení.

Jahrada v Trenčíně v roce 2012 návštěvníkům nabídla expozice okrasných a ovocných dřevin, ovoce, potřeb pro zahrádkáře a potřeb pro dušičkové dekorace. Představili se zde slovenští a čeští včelaři. Výstavu navíc obohatil i první ročník výstavy Senior Expo, věnovaný potřebám pro seniory.

 

 

 

 

 

obr
Barvy ČZS na Slovensku reprezentoval mj. redaktor časopisu Zahrádkář Ing. Ivan Dvořák (druhý zleva), který usedl i v odborné porotě soutěže o nejkrásnější jablko a hrušku.

V expozici ČZS jako tradičně zaujal sortiment česneku. Vedle nových odrůd však vzbudila zájem i „stará“ odrůda Hetlina, u které byly prokázány mimořádné vlastnosti, zejména schopnost pomáhat při léčení některých typů rakoviny.

Součástí výstavy byla již tradičně soutěž Najkrajšie jablko. Nejchutnější a nejkrásnější jablko (Rubín) vypěstoval Rudolf Hollý z Dubnice nad Váhom, rozhodla odborná porota, v níž zasedl i redaktor časopisu Zahrádkář Ing. Ivan Dvořák. V soutěži Najkrajšia hruška si prvenství odnesl Miloš Polcer z Opatoviec za hrušku odrůdy Dicolor. O tyto tituly bojovalo 1703 jablek a 199 hrušek.

-zj-

Další novinky - - - >
 
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.