Warning: include(../_panely/tiskova_hlavicka.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/98526/virtual/www/novinky/novinka.php on line 25

Warning: include(../_panely/tiskova_hlavicka.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/98526/virtual/www/novinky/novinka.php on line 25

Warning: include() [function.include]: Failed opening '../_panely/tiskova_hlavicka.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/98526/virtual') in /data/web/virtuals/98526/virtual/www/novinky/novinka.php on line 25
obr
Vtipné a pestré expozice přilákaly letos do Častolovic 10.000 návštěvníků.

Častolovičtí hostili rekordních 10.000 návštěvníků

Přilákat 10.000 návštěvníků na výstavu v obci s necelými 1700 obyvateli? Nemožné? Nikoli pro častolovické zahrádkáře, kteří v říjnu po tři dny předváděli „Radost, krásu, užitek“ českých zahrádek v rámci tradiční Zahrady východních Čech.

Že o úspěchu akce nerozhodla náhoda, ale především tvrdá práce pořadatelů je zřejmé, pokud se podíváme na čísla, která za tímto famózním úspěchem stojí. Na přípravě, průběhu a ukončení výstavy pracovalo 62 zahrádkářů a jejich rodinných příslušníků. Praktická příprava výstavy zabrala 21 dnů. Bylo odpracováno 2932 brigádnických hodin, o návštěvníky se staralo 48 pořadatelů. O rozsahu celé akce a pravidlu, že práce nekončí ani s odchodem posledního návštěvníka, svědčí další údaj: uklizení po výstavě a uložení věcí do skladu zabralo dalších pět dnů.

Na ploše 3500 m2 vystavovalo celkem 11 základních organizací ČZS, devět velkopěstitelů květin, tři velkopěstitelé ovoce, tři velkopěstitelé zeleniny, osm závodů a institucí, tři školy, tři výzkumné ovocnářské ústavy a botanická zahrada Hradec Králové. Vystaveno bylo 348 misek ovoce a jedna kolekce léčivých bylin, pět samostatných kolekcí zeleniny a dvě kolekce hroznového vína. Vystavovali zde ale i chovatelé, kaktusáři, pěstitelé orchidejí, afrických fialek a mnozí další. Zájem návštěvníků zcela jistě podpořila prodejní plocha přesahující 3000 m2.

obr
O výsledném dojmu rozhodují detaily.

Hlavním lákadlem letošního ročníku bylo v současnosti pěstované, perspektivní a rezistentní ovoce. Pořadatelé ale nezapomněli ani na staročeské a stále dobré odrůdy jablek. Návštěvníci se zapojili do tradiční soutěže o nejlepší misku ovoce a zeleniny a prohlédli si výstavu zahrádkářské techniky, nářadí, pomůcek či skleníků.

Informace si odnášeli z poradenské služby, odborných přednášek a ukázky aranžování květin. O zábavu se každý den postaral hudební orchestr. Častolovičtí zahrádkáři i letos nasadili pro další roky laťku skutečně velmi vysoko, a to nejen sami sobě.

 -zj-

 

 

 

 

Další novinky - - - >
 
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.